یک توصیه برای طلبه هایی که در فضای مجازی مشغول فعالیت هستند !

یک توصیه برای طلبه هایی که در فضای مجازی مشغول فعالیت هستند !

علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟

بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی

پی نوشت :

لازمه ی حضور در فضای مجازی به جهت استفاده ی درست و اثر گذار از آن ، به دست آوردن یک شناخت جامع و کامل از وقایعی ست که در فضای سایبر در حال رخ دادن است و نیز باید به حقایق این فضا اشراف کامل داشت و بعد از اشراف و درک این وقایع و حقایقِ گاها تلخ ، مکانیزم استفاده را کاملا آموخته باشیم تا بتوانیم مصداق فرمایش رهبری عزیز باشیم که فرمودند :

” میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید ”

 

به مناسبت ۲۹ تیر ، پیام امام خمینی و نوشیدن جامی کُشنده تر از زهر !

قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت در ۲۹ تیر ۱۳۶۶، پس از تصویب هفت قطعنامه در شورای امنیت ؛ امام خمینی رحمت الله علیهبرای پایان دادن به جنگ ایران و عراق صادر شد که بلافاصله از سوی عراق پذیرفته شد، ولی بعد از گذشت یک سال و هفت روز در ۲۷ تیر ۱۳۶۷ از سوی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته شد و حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در ۲۹ تیر ۱۳۶۷ پیامی درباره ی پذیرش قطعنامه منتشر کرده که به «نوشیدن جام زهر» معروف شد. اگرچه عراق پس از پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ به حملات خود ادامه داد اما موفقیتی بدست نیاورد و نهایتاً جنگ در ۲۹ مرداد ۱۳۶۷ پایان یافت.
در این مختصر به رئوس و نکات بسیار مهم پیام تاریخی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه که در بیانیه ی ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۷ منشر گردید؛ اشاره شده که با مطالعه ی آن دورنمایی از منویات حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در سال پایانی عمر خویش به تصویر کشده شده است .
حضرت امام خمینی در ابتدای این پیام که به مناسبت پیش رو قرار داشتن سالگرد کشتار حجاج ایرانی در شهر مکه با اشاره به رئوس مبارزه با استکبار و برائت از مشرکین و همچنین فلسفه ی مناسک حج که تمرین زندگی توحیدی برای تمامی مسلمانان جهان است ؛ به نکات بسیار مهمی اشاره می فرمایند .
گلچینی از این نامه ی بسیار مهم در ۳۱ بند به شرح زیر می باشد :
۱ –  برنامه ریزی ایادی استکبار از مقدس ترین جای جهان :
آنها می دانند که امروز حرم، حرم است اما نه برای ناس، که برای امریکا! و کسی که به امریکا لبیک نگوید و به خدای کعبه رو آورد سزاوار انتقام خواهد شد….آری، در منطق استکبار جهانی هر که بخواهد برائت از کفر و شرک را پیاده کند متهم به شرک خواهد شد، و مفتیها و مفتی زادگان این نوادگان بلعم باعوراها به قتل و کفر او حکم خواهند داد… بالاخره در تاریخ اسلام می بایست آن شمشیر کفر و نفاقی که در لباس دروغین احرام یزیدیان و جیره خواران بنی امیه – علیهم لعنهاللّه – برای نابودی و قتل بهترین فرزندان راستین پیامبر اسلام، یعنی حضرت ابی عبداللّه الحسین – علیه السلام – و یاوران با وفای او، پنهان شده بود مجددا از لباس همان میراث خواران بنی سفیان به درآید و گلوی پاک و مطهر یاوران حسین – علیه السلام – را در آن هوای گرم، در کربلای حجاز و در قتلگاه حرم، پاره کند، و همان اتهاماتی را که یزیدیان به فرزندان راستین اسلام زدند و آنان را خارجی و ملحد و مشرک و مهدورالدم معرفی کردند، درست همان را به رهروان راه آنان وارد آورند…
۲ –  طرح شبهه ی رسیدن به بزرگترین امپراتوری جهان اسلام برای منحرف کردن اذهان عموم بی خبران :
امریکا و آل سعود حادثه مکه را یک مبارزه فرقه ای و نزاع قدرت میان شیعه و سنی ترسیم نموده ، و ایران و رهبران آن را به عنوان کسانی که هوس رسیدن به یک امپراتوری بزرگ را در سر می پرورانند معرفی می کنند تا بسیاری از کسانی که از مسیر حوادث سیاسی جهان اسلام و نقشه های شوم جهانخواران بیخبرند تصور کنند که فریاد برائت ما از مشرکین و مبارزه ما برای کسب آزادی ملتها در مسیر کسب قدرت سیاسی مان و گسترش قلمرو جغرافیای حکومت اسلامی است.
البته ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجی و بین الملل اسلامی مان بارها اعلام نموده ایم که درصدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم .حال اگر نوکران امریکا نام این سیاست را توسعه طلبی و تفکر تشکیل امپراتوری بزرگ می گذارند، از آن باکی نداریم و استقبال می کنیم.
۳ – تقسیم بندی جهان به دو بخش آزاد و قرنطینه ی سیاسی :
واقعیت این است که دول استکباری شرق و غرب و خصوصا امریکا و شوروی، عملا جهان را به دو بخش آزاد و قرنطینه سیاسی تقسیم کرده اند. در بخش آزاد جهان، این ابرقدرتها هستند که هیچ مرز و حد و قانونی نمی شناسند و تجاوز به منافع دیگران و استعمار و استثمار و بردگی ملتها را امری ضروری و کاملا توجیه شده و منطقی و منطبق با همه اصول و موازین خود ساخته و بین المللی می دانند.
اما در بخش قرنطینه سیاسی که متاسفانه اکثر ملل ضعیف عالم و خصوصا مسلمانان در آن محصور و زندانی شده اند، هیچ حق حیات و اظهار نظری وجود ندارد، همه قوانین و مقررات و فرمولها همان قوانین دیکته شده و دلخواه نظامهای دست نشاندگان و در برگیرنده منافع مستکبران خواهد بود.
۴ –مراکز وسیع وهابیت در کشور عربستان،مامن جاسوسان بین المللی :
مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانونهای فتنه و جاسوسی مبدل شده اند، که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بیشعور حوزه های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه ها، و در یک کلمه اسلام امریکایی را ترویج می کنند، و از طرف دیگر، سر بر آستان سرور خویش، امریکای جهانخوار، می گذارند.
۵ – نابودی ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان :
ما درصدد خشکانیدن ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان هستیم. ما تصمیم گرفته ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظامهایی را که بر این سه پایه استوار گردیده اند نابود کنیم، و نظام اسلام رسول اللّه- صلی اللّه علیه و آله و سلم – را در جهان استکبار ترویج نماییم.
۶ – مبارزه با باجخواهی آمریکایی ها :
ما با تمام وجود از گسترش باجخواهی و مصونیت کارگزاران امریکایی ، حتی اگر با مبارزه قهرآمیز هم شده باشد، جلوگیری می کنیم.
۷ – تعادل قوا در جهان به نفع مسلمانان :
مسلمانان باید بدانند تا زمانی که تعادل قوا در جهان به نفع آنان برقرار نشود، همیشه منافع بیگانگان بر منافع آنان مقدم می شود، و هر روز شیطان بزرگ یا شوروی به بهانه حفظ منافع خود حادثه ای را به وجود می آورند.
۸ – لزوم اتحاد در شیوه ی برخورد با آمریکا ؛ یا شهادت یا پیروزی :
اگر مسلمانان مسائل خود را به صورت جدی با جهانخواران حل نکنند و لااقل خود را به مرز قدرت بزرگ جهان نرسانند، آسوده خواهند بود؟ هم اکنون اگر امریکا یک کشور اسلامی را به بهانه حفظ منافع خویش با خاک یکسان کند، چه کسی جلوی او را خواهد گرفت؟ پس راهی جز مبارزه نمانده است، و باید چنگ و دندان ابرقدرتها و خصوصا امریکا را شکست، و الزاما یکی از دو راه را انتخاب نمود:
یا شهادت یا پیروزی.
۹ – نقشه ی آمریکا در حوزه ها و دانشگاه ها :
آمریکا و استکبار در تمامی زمینه ها افرادی را برای شکست انقلاب اسلامی در آستین دارند، در حوزه ها و دانشگاهها مقدس نماها را که خطر آنان را بارها و بارها گوشزد کرده ام. اینان با تزویرشان از درون محتوای انقلاب و اسلام را نابود می کنند. اینها با قیافه ای حق به جانب و طرفدار دین و ولایت همه را بی دین معرفی می کنند. باید از شر اینها به خدا پناه بریم
۱۰ – بسیج بزرگ اسلام :
امروز خمینی آغوش و سینه خویش را برای تیرهای بلا و حوادث سخت و برابر همه توپها و موشکهای دشمنان باز کرده است و همچون همه عاشقان شهادت، برای درک شهادت روزشماری می کند. جنگ ما جنگ عقیده است، و جغرافیا و مرز نمی شناسد و ما باید در جنگ اعتقادیمان بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم.
۱۱ – مبارزه تا کی ؟
ما می گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم لا اله الا اللّه را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم
۱۲ – روز هدایت نسلهای آینده :
امروز روز هدایت نسلهای آینده است. کمربندهاتان را ببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است. امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است و دیروز خدا آنگونه خواسته بود و فردا انشاءاللّه روز پیروزی جنود حق خواهد بود. ولی خواست خدا هر چه هست ما در مقابل آن خاضعیم و ما تابع امر خداییم، و به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیرخدا نمی رویم. البته برای ادای تکلیف همه ما موظفیم که کارها و مسائل مربوط به خودمان را به بهترین وجه و با درایت و دقت انجام دهیم. همه می دانند که ما شروع کننده جنگ نبوده ایم. ما برای حفظ موجودیت اسلام در جهان تنها از خود دفاع کرده ایم.

۱۳ – نکته ی مهم در سیاست خارجی :
نکته مهمی که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و تا کجا ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال و آزادی ما را قبول دارند؟! به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویتها و ارزشهای معنوی و الهیمان نمی شناسند.به گفته قرآن کریم، هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمی دارند مگر اینکه شما را از دینتان برگردانند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم صهیونیستها و امریکا و شوروی در تعقیبمان خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی مان را لکه دار نمایند.
۱۴ – اصول سیاست خارجی :
ما باید در ارتباط با مردم جهان و رسیدگی به مشکلات و مسائل مسلمانان و حمایت از مبارزان و گرسنگان و محرومان با تمام وجود تلاش نماییم و این را باید از اصول سیاست خارجی خود بدانیم

۱۵ – مصیبت آمریکا و غرب :
امروز همه مصیبت و عزای امریکا و شوروی شرق و غرب در این است که نه تنها ملت ایران از تحت الحمایگی آنان خارج شده است، بلکه دیگران را هم به خروج از سلطه جباران دعوت می کند.

۱۶ – سرمایه گذاری ایران در سرتاسر جهان و اصول تصاحب قدرت :
من به صراحت اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند و دلیلی هم ندارد که مسلمانان جهان را به پیروی از اصول تصاحب قدرت در جهان دعوت نکند و جلوی جاه طلبی و فزونطلبی صاحبان قدرت و پول و فریب را نگیرد
۱۷ – دلیل پذیرش قطعنامه :
اما در مورد قبول قطعنامه که حقیقتا مسئله بسیار تلخ و ناگواری برای همه و خصوصا برای من بود، این است که من تا چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و کشور و انقلاب را در اجرای آن می دیدم، ولی به واسطه حوادث و عواملی که از ذکر آن فعلا خودداری می کنم، و به امید خداوند در آینده روشن خواهد شد و با توجه به نظر تمامی کارشناسان سیاسی و نظامی سطح بالای کشور، که من به تعهد و دلسوزی و صداقت آنان اعتماد دارم، با قبول قطعنامه و آتش بس موافقت نمودم، و در مقطع کنونی آن را به مصلحت انقلاب و نظام می دانم و خدا می داند که اگر نبود انگیزه ای که همه ما و عزت و اعتبار ما باید در مسیر مصلحت اسلام و مسلمین قربانی شود، هرگز راضی به این عمل نمی بودم و مرگ و شهادت برایم گواراتر بود

۱۸ – بیمه ی انقلاب :
مسلم خون شهیدان، انقلاب و اسلام را بیمه کرده است. خون شهیدان برای ابد درس مقاومت به جهانیان داده است و خدا می داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست، و این ملتها و آیندگان هستند که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود و.
۱۹ – دارالشفای آزادگان :
همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند! خوشا به حال آنان که در این قافله نور جان و سر باختند! خوشا به حال آنهایی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند! خداوندا، این دفتر و کتاب شهادت را همچنان به روی مشتاقان باز، و ما را هم از وصول به آن محروم مکن
۲۰ – کشنده تر از زهر اما تکلیف الهی :
من باز می گویم که قبول این مسئله برای من از زهر کشنده تر است، ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او این جرعه را نوشیدم و نکته ای که تذکر آن لازم است این است که در قبول این قطعنامه فقط مسئولین کشور ایران به اتکای خود تصمیم گرفته اند و کسی و کشوری در این امر مداخله نداشته است. مردم عزیز و شریف ایران، من فرد فرد شما را چون فرزندان خویش می دانم و شما می دانید که من به شما عشق می ورزم و شما را می شناسم، شما هم مرا می شناسید. در شرایط کنونی آنچه موجب امر شد تکلیف الهی ام بود.
۲۱ – تصمیمی بر اساس مصلحت نظام :
شما می دانید که من با شما پیمان بسته بودم که تا آخرین قطره خون و آخرین نفس بجنگم، اما تصمیم امروز فقط برای تشخیص مصلحت بود و تنها به امید رحمت و رضای او از هر آنچه گفتم گذشتم و اگر آبرویی داشته ام با خدا معامله کرده‌ام. عزیزانم، شما می دانید که تلاش کرده ام که راحتی خود را بر رضایت حق و راحتی شما مقدم ندارم.
۲۲ – وظیفه ی امروز  :
بغض و کینه انقلابی تان را در سینه ها نگه دارید، با غضب و خشم بر دشمنانتان بنگرید و بدانید که پیروزی از آن شماست
۲۳ – مسئولین مورد اعتماد :
تاکید می کنم که گمان نکنید که من در جریان کار جنگ و مسئولان آن نیستم. مسئولین مورد اعتماد من می باشند. آنها را از این تصمیمی که گرفته اند شماتت نکنید، که برای آنان نیز چنین پیشنهادی سخت و ناگوار بوده است
۲۴ – آماده شدن برای مبارزه علمی ، از وظایف جوانان :
به جوانان عزیز کشورمان، به این سرمایه ها و ذخیره های عظیم الهی و به این گلهای معطر و نوشکفته جهان اسلام، سفارش می کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید، و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید.
۲۵ – ارتقاء علمی و هنری جوانان ، از وظایف مسئولین :
به همه مسئولین و دست اندرکاران سفارش می کنم که به هر شکل ممکن وسایل ارتقای اخلاقی و اعتقادی و علمی و هنری جوانان را فراهم سازید، و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزشها و نوآوریها همراهی کنید، و روح استقلال و خودکفایی را در آنان زنده نگه دارید.
۲۶ – هنر آفرینی پس از شرایط محاصره و جنگ :
مبادا اساتید و معلمینی که به وسیله معاشرتها و مسافرت به جهان به اصطلاح متمدن، جوانان ما را که تازه از اسارت و استعمار رهیده اند، تحقیر و سرزنش نمایند و خدای ناکرده از پیشرفت و استعداد خارجیها بت بتراشند و روحیه پیروی و تقلید و گدا صفتی را در ضمیر جوانان تزریق نمایند. به جای اینکه گفته شود که دیگران کجا رفتند و ما کجا هستیم به هویت انسانی خود توجه کنند و روح توانایی و راه ورسم استقلال را زنده نگه دارند. ما در شرایط جنگ و محاصره توانسته ایم آنهمه هنرآفرینی و اختراعات و پیشرفتها داشته باشیم. انشاءاللّه در شرایط بهتر زمینه کافی برای رشد استعداد و تحقیقات را در همه امور فراهم می سازیم.
۲۷ – استفاده از روحانیت و علمای متعهد اسلام :
نکته دیگری که از باب نهایت ارادت و علاقه ام به جوانان عرض می کنم این است که در مسیر ارزشها و معنویات از وجود روحانیت و علمای متعهد اسلام استفاده کنید، و هیچگاه و تحت هیچ شرایطی خود را بی نیاز از هدایت و همکاری آنان ندانید.
۲۸ – امان نامه ی کفر را امضا نمی کنیم :
که اگر بندبند استخوانهایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله های آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستیمان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز اماننامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.
۲۹- نحوه ی تعامل روحانیت با جوانان :
علما و روحانیون انشاءاللّه به همه ابعاد و جوانب مسئولیت خودآشنا هستند ولی از باب تذکر و تاکید عرض می کنم امروز که بسیاری از جوانان و اندیشمندان در فضای آزاد کشور اسلامی مان احساس می کنند که می توانند اندیشه های خود را در موضوعات و مسائل مختلف اسلامی بیان دارند، با روی گشاده و آغوش باز حرفهای آنان را بشنوند و اگر بیراهه می روند، با بیانی آکنده از محبت و دوستی راه راست اسلامی را نشان آنها دهید. و باید به این نکته توجه کنید که نمی شود عواطف و احساسات معنوی و عرفانی آنان را نادیده گرفت و فورا انگ التقاط و انحراف بر نوشته هاشان زد و همه را یکباره به وادی تردید و شک انداخت. اینها که امروز اینگونه مسائل را عنوان می کنند مسلما دلشان برای اسلام و هدایت مسلمانان می تپد، و الا داعی ندارند که خود را با طرح این مسائل به دردسر بیندازند. اینها معتقدند که مواضع اسلام در موارد گوناگون همانگونه ای است که خود فکر می کنند. به جای پرخاش و کنار زدن آنها با پدری و الفت با آنان برخورد کنید. اگر قبول هم نکردند، مایوس نشوید. در غیراین صورت خدای ناکرده به دام لیبرالها و ملی گراها و یا چپ و منافقین می افتند، و گناه این کمتر از التقاط نیست. وقتی ما می توانیم به آینده کشور و آینده سازان امیدوار شویم که به آنان در مسائل گوناگون بها دهیم، و از اشتباهات و خطاهای کوچک آنان بگذریم، و به همه شیوه ها و اصولی که منتهی به تعلیم و تربیت صحیح آنان می شود احاطه داشته باشیم
۳۰ – زشت ترین چیز برای روحانیت :
من اکثر موفقیتهای روحانیت و نفوذ آنان را در جوامع اسلامی در ارزش عملی و زهد آنان می دانم و امروز هم این ارزش نه تنها نباید به فراموشی سپرده شود، که باید بیشتر از گذشته به آن پرداخت. هیچ چیزی به زشتی دنیاگرایی روحانیت نیست و هیچ وسیله ای هم نمی تواند بدتر از دنیاگرایی ، روحانیت را آلوده کند.
۳۱ – خطر عدول از عدالت اجتماعی اسلام برای روحانیت :
البته آن چیزی که روحانیون هرگز نباید از آن عدول کنند و نباید با تبلیغات دیگران از میدان به در روند حمایت از محرومین و پا برهنه هاست، چرا که هر کسی از آن عدول کند از عدالت اجتماعی اسلام عدول کرده است.

در این نامه دورنمایی از وظایف تمامی اقشار جامعه اعم از مسئولین ، روحانیت ، جوانان و عموم مردم به تصویر کشیده شده است که با توجه به روشنگری های معظم له ،چراغ راهی برای هر ایرانی انقلابی تا ظهور حضرت بقیه الله الاعظم روحی و اروح العالمین له الفداء خواهد بود .
رییس جمهور امروز و مسئولین فردا و همه و همه با مرور این نامه ی تاریخی به وظایف خود آگاه خواهند شد و در برابر پیشگاه الهی بهانه ای برای کوتاهی از این وظیفه نخواهند داشت .

همه ی اقشار باید در سیاست دخالت کنند!

ImamKhomeiniحرف ما این است که نه روحانى تنها، همه قشرها باید در سیاست دخالت بکنند. سیاست یک ارثى نیست که مال دولت باشد یا مال مجلس باشد یا مال افراد خاصى باشد، سیاست معنایش همین وضع آن چیزهایى که در یک کشورى مى گذرد از حیث اداره آن کشور، همه اهالى این کشور در این معنا حق دارند.
خانمها حق دارند در سیاست دخالت بکنند. تکلیفشان این است ، روحانیون هم حق دارند در سیاست دخالت بکنند، تکلیف آنهاست
دین اسلام یک دین سیاسى است که همه چیزش سیاست است حتى عبادتش

صحیفه نور، ج ۹، ص ۱۳۶ . در جمع اعضاى مجتمع آموزشى طیبه

حفاظت شده: چند نکته درباره ی عدم موفقیت ائتلاف اصولگرایان !

این محتوا با رمز محافظت شده است. برای مشاهده رمز را در پایین وارد کنید:

اگر اصلح با اقبال عمومی روبرو نباشد !

امروز گپی دوستانه با یکی از بزرگواران دفاع مقدس میزدیم
حرف بر این شد که چطور اصلح را بشناسیم
بعد صحبت از این شد که اگر آن اصلح با اقبال عمومی روبرو نبود ، آیا باز هم وظیفه داریم به او رأی بدهیم ؟
در پاسخ به من گفت :
اگر زمان امیر المومنین بودی و مثلا مثل امروز قرار به انتخاب اصلح بود و حضرت علی علیه السلام هم میان عده ای ؛ و تو باید انتخاب می کردی آیا به این فکر می کردی که حضرت امیر هم اقبال عمومی ندارد ؟
وقتی اصلح را شناختیم باید برای او مایه گذاشت .

پی نوشت ۱ : امام معصوم با احدی قابل قیاس نیست حتی آنکس که عصمتش ، عصمت اکتسابی باشد .140

پی نوشت ۲ : خیلی ذهنم روی سید محمد غرضی گیر کرده است .
احساس می کنم نه شهوت قدرت دارد و نه به دنبال مایه گذاشتن از همرزمان شهیدش علیرغم اینکه خود یک ” چریک ” بوده است و شاید کمتر کسی بداند !
نه کسی را ضایع کرده و نه به دنبال سیاه نمایی بوده.
وقتی از نسل چهارم ارتباطات صحبت کرد و توضیح مختصری که داد ، دیدم اشراف کاملی به تکنولوژی روز دنیا هم دارد .
تاریخ هم که خوب بلد است
سالها هم مدیر اجرایی بوده است .
چند تن از مدیران مخابرات را هم که دیدم از آنها از مدیریتش سوال کردم .همه بالاتفاق گفتند مرد بسیار مدیری است .

انتخاب اصلح تقلیدی نبوده بلکه اجتهادیست !

{ یک مکالمه ی تلفنی }

با دوست بسیار عزیز و همچنین مطلع رسانه ای درباره ی انتخابات گپی تلفنی زدیم . rayemelat
در بین صحبت ها ، حرف از دو گزینه شد.
یکی سعید جلیلی و دیگری محمدباقر قالیباف
کمی که پیش رفتیم به من گفت : آقای پناهیان سعید جلیلی رو تایید کرده.
منم گفتم : ظاهرا حاج قاسم سلیمانی هم قالیباف رو تایید کرده .
بعد گفتم به نظرت چرا حاج قاسم سلیمانی اینکار رو کرده ؟!
به من گفت : خب سالها با هم ، رفیق و همسنگر بودن !
گفتم : یعنی به نظرت حاج قاسم سلیمانی با کوله باری از تجریه و سابقه ی مدیریت اجرایی آنهم در سطح کلان،حضرت آقا رو فروخت به رفاقتِ با قالیباف ؟
گفت : نمی دونم

{ و اما بعد : }

اگه دنبال این باشیم که کی کیو تایید می کنه خودمون این وسط متضرر میشیم .
باید تو این زمینه یه کم اجتهادی عمل کنیم . تحقیق کنیم . تفحص کنیم و خودمون نتیجه بگیریم .
مثل طلبه ها توی درس خارج.
اقوال مختلفی از بزرگان رو مورد بررسی قرار میدن که شاید دقیقا ۱۸۰ درجه هم با هم مخالف باشن اما خودشون به تنهایی تمرین می کن برای فتوی دادن و اجتهاد کردن و بالاخره تصمیم نهایی رو خودشون میگیرن .
تو قضیه ی انتخابات هم همینطوریه.
اگه دنیال این باشیم که ببینیم کی کیو تایید می کنه خودمون متحیر میشیم .
فلان عالم ربانی فلان آقا رو تایید می کنه و عالم ربانی دیگری آقای دیگری رو تایید می کنه .
بعد ما می مونیم که کی به کیه .

{ پی نوشت مهم : }
اگه هاشمی رفسنجانی هم صلاحیتش برای ریاست جمهوری احراز می شد ، مطمئن هستم که بودند فحولی از علماء که بالاخواه هاشمی در بیان و صد البته این برای من نوعی دلیل نمیشد که اسم هاشمی رو به عنوان کاندیدای منتخبم توی صندوق بندازم .
خودم مینشستم و بررسی می کردم و عاقلانه تصمیم می گرفتم نه اینکه تقلید کنم .
ملاک برای ما فقط و فقط باید یک کس باشد

آنهم حضرت آقا و کدهایی که می دهند .

ولایتی هم خلبان بود ما خبر نداشتیم ؟!

به مناسبت حضور دکتر ولایتی در عرضه ی انتخابات منتشر می شود :

drvelayati2

دکتر علی اکبر ولایتی

عکس نوشت : دکتــر (بخونید کَـ پیــ تــــان ) قالیباف عزیز فک نکنه که فقط خودش کاپیتانه ها ! آق دکتر ما هم دستی بر آتش داره

پی نوشت : البته هنوز در مورد دکتر ولایتی به نتیجه نرسیدم

گول پراید رو نخوریم خدایی نکرده !

اینی که حضرت آقا می فرمایند رئییس جمهور باید درد مستضعفان عالم را بفهمد ؛ والله قسم ربطی به پراید سوار شدن ندارد

هلاک بصیرت جهان نیوزم با تیترای کذا و کذاش !

یارو هم تیتر زده : آن مرد با پراید آمد !

پی نوشت : گول پراید رو نخوریم خدایی نکرده !

Jalili mousavi

نظرات رهبری در سه بازه ی زمانی در قبال دولت ها و شخص رییس دولت

رفتار رهبری عزیز را می توان در سه زمان نسبت به دولت ها و شخص رییس دولت مورد بررسی قرار داد .

hashkhatahm

الف : نظرات رهبری عزیز قبل از انتخاب  :

امام خامنه ای همواره قبل از انتخاب رییس دولت به تبیین وظایف دولتی که قرار است روی کار بیاید و همچنین خصوصیاتی که باید داشته باشد می پردازند .
ب : نظرات و رهنمودهای ایشان در طول مدت ریاست جمهوری :

در طول مدت ریاست جمهوری با وجود ضعف ها و قوت ها ، همواره از دولت ها و رأی مردم حمیات کرده و انتقادات و پیشنهاداتی را به دولتمردان ارائه می نمایند .
ج : دیدگاه ها و نظرات معظم له بعد از پایان دوره ی ۸ ساله ی درباره ی شخص رییس جمهور و دولت  وی :

تشکر از زحمات شخص رییس جمهور و بیان خدمات انجام شده در طول عمر دولت و همچنین تحلیل عمر ۸ ساله دولت

 

پی نوشت ۱: امام خامنه ای از دولت های آقایان هاشمی ، خاتمی و احمدی نژاد و نیز شخص سه نفر آنها حمایت و تعریف کرده اند .
پی نوشت ۲ : امام خامنه ای از دولت های آقایان هاشمی ، خاتمی و احمدی نژاد انتقادات فراوانی داشته اند .
پی نوشت ۳ : با تعاریف نباید دچار توهم شد و با انتقادات هم نباید شخصیت و شخص رییس جمهور را لگدمال کرد .
پی نوشت ۴ : کنار هم قرار دادن این سه دیدگاه در قبال سه رییس جمهور بعد از زعامت امام خامنه ای یکی از گزینه هایی است که می تواند به شناخت ما از وضعیت موجود در انتخاب اصلح کمک نماید .
پی نوشت ۵ : همواره ملاک در شناخت اشخاص ، حال فعلی ایشان بوده که یکی از بهترین گزینه ها می باشد .

 

محبوب ترین رییس جمهــور تاریخ ایـران: امام خامنـه ای؛ احمدی نژاد پس از بنی صدر در رتبه ی پنجم !

با توجه به بررسی نموداری حضور مردم در انتخاب ۶ رییس جمهور ، مشاهده ی آمار زیر قابل توجه می باشد :

jadval1

jadval2jadval3jadval4میانگین میزان مشارکت مردم در انتخاب ۶ رییس جمهور :  ۷۴% از میان واجدین شرایط
محبوب ترین رییس جمهور بر اساس میزان اختصاص آرا از مجموع آراء :
آیت الله سید علی خامنه ای با اختصاص ۹۱% آراء از مجموع ۹۵%

بر اساس میزان آراء تخصیص گرفته از مجموع آرا مأخوذه :
آیت الله سید علی خامنه ای در رده ی اول قرار دارد .

محمد علی رجائی و اکبر هاشمی در رده دوم
محمد خاتمی در رده سوم
سید ابوالحسن بنی صدر در رده ی چهارم
محمود احمدی نژاد در رده ی پنجم
بیشترین میزان رأی مربوط به محمود احمدی نژاد با کسب میانگین ۲۱ میلیون رأی
کمترین میزان رأی مربوط به سید ابوالحسن بنی صدر با کسب میانگین۱۱میلیون رأی

 

رده ی اول میزان مشارکت مردم : ۹۵% و در زمان ریاست جمهوری آیت الله سید علی خامنه ای
رده ی دوم میزان مشارکت مردم :  ۸۶% و در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد
رده ی سوم میزان مشارکت مردم : ۸۱% و در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی
کمترین میزان مشارکت مردم : ۵۱% و در زمان ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی

توجه ۱: آمارها با خطای ۳ درصد و بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه های خبری ایسنا ، ایرنا ، همشهری آنلاین ، فرارو ، ویکی پدیا و رجانیوز استخراج گردیده است .

توجه ۲ : رییس جمهوری هایی که دو دوره سکان ریاست جمهوری را به عهده داشته اند به طور میانگین دو دوره محاسبه شده است .

توجه ۳ : با توجه به تفاوت برخی آمار ها پاسخ به ایـن کامنت را ملاحظه فرمایید .