موسیقی حلال و حرام از دیدگاه امام خامنه ای

ببینید؛ در مورد موسیقى دو حرف وجود دارد:
یکى این که ببینیم اساساً مشخّصه‌هاى موسیقى حلال و حرام چیست و دیگر این که بیاییم در مصداق، مرزهایى را مشخّص کنیم تا به‌قول شما، جوانان بدانند که این یکى حرام و این یکى حلال است.
البته این دومى کارآسانى نیست. کار دشوارى است که انسان از این اجراهاى موسیقى‌هاى گوناگون – موسیقى خارجى، موسیقى ایرانى هم با انواع و اقسامش؛ با کلام، بى‌کلام – بخواهد یکى‌یکى اینها را مشخّص کند؛ اما مشخّصه‌هاى کلّى‌اى دارد که آن‌را مى‌شود گفت. البته من هم در جاهایى به بعضى از اشخاصى که دست‌اندرکار بودند، آنچه را که مى‌توانستم و مى‌دانستم، گفته‌ام؛ حالا هم مختصرى براى شما عرض مى‌کنم.

ببینید:

موسیقى‌اى که انسان را به بیکارگى و ابتذال و بى‌حالى و واخوردگى از واقعیتهاى زندگى و امثال اینها بکشاند، موسیقىِ حلال نیست؛ موسیقىِ حرام است. aqa
موسیقى چنانچه انسان را از معنویت، از خدا و از ذکر غافل کند، حرام است.
موسیقى‌اى که انسان را به گناه و شهوترانى تشویق کند، حرام است؛ از نظر اسلام این است.

موسیقى اگر این خصوصیات مضر و موجب حرمت را نداشته باشد، البته آن‌ وقت حرام نیست. اینهایى را که من گفتم، بعضیش در موسیقى بى‌کلام و در سازهاست؛ بعضى هم حتّى در کلمات است. یعنى ممکن است فرضاً یک موسیقى ساده بى‌ضررى را اجرا کنند، لیکن شعرى که در این موسیقى خوانده مى‌شود، شعرِ گمراه کننده‌اى باشد؛ شعرِ تشویق کننده به بى‌بندوبارى، به ولنگارى، به شهوترانى، به غفلت و این‌طور چیزها باشد؛ آن وقت حرام مى‌شود. بنابراین، آن چیزى که شاخص حرمت و حلیّت در موسیقى است و نظر شریف امام هم در اواخر حیات مبارکشان – که آن نظریه را در باب موسیقى دادند – به همین مطلب بود، این است. موسیقى لهوى داریم. ممکن است موسیقى – به اصطلاح فقهى‌اش – موسیقى لهوى باشد. «لهو» یعنى غفلت، یعنى دور شدن از ذکر خدا، دور شدن از معنویت، دور شدن از واقعیتهاى زندگى، دور شدن از کار و تلاش و فرو غلتیدن در ابتذال و بى‌بندوبارى. این موسیقى مى‌شود حرام. اگر این با کیفیّت اجرا حاصل شود، اگر با کلام حاصل شود؛ فرقى نمى‌کند.

[insetright title=” “]آن موسیقى‌اى که منادیان دین و شرع همیشه در دوره‌هاى گذشته با آن مقابله مى‌کردند و مى‌گفتند حرام است، همان موسیقى سنّتى ایرانى خودمان است که به شکل حرامى در دربارهاى سلاطین، در نزد افراد بى‌بندوبار، در نزد افرادى که به شهوات تمایل داشتند و خوض در شهوات مى‌کردند، اجرا مى‌شده است[/insetright]

شما مى‌گویید زبان بین‌المللى. آن موسیقى‌اى که به‌قول خود شما مرزها را درنوردیده و در جاهایى پخش شده، آیا لزوماً موسیقى خوبى است؟ صرف این که یک موسیقى از مرز فلان کشور خارج شد و توانست به مثلاً کشورهاى مختلف برود و یک عدّه طرفدار پیدا کند، مگر دلیل خوب بودن موسیقى است؟ نه؛ به هیچ وجه. ممکن است موسیقى‌اى باشد که به شهوترانى و تحرّکات و نشاطهاى شهوى جوانى تحریک مى‌کند؛ طبیعى است که یک مشت جوانى که غفلت زده هستند، از این موسیقى خوششان مى‌آید. هر جایى که در دنیا دستشان به این نوار بیفتد، از آن نوار استفاده مى‌کنند. این دلیل خوب بودن موسیقى نیست.

من نمى‌توانم به‌طور مطلق بگویم که موسیقى اصیل ایرانى، موسیقى حلال است؛ نه، این طور نیست.
بعضى خیال مى‌کنند که مرز موسیقى حلال و حرام، موسیقى سنّتى ایرانى و موسیقى غیرسنّتى است؛ نه، این‌طورى نیست.
آن موسیقى‌اى که منادیان دین و شرع همیشه در دوره‌هاى گذشته با آن مقابله مى‌کردند و مى‌گفتند حرام است، همان موسیقى سنّتى ایرانى خودمان است که به شکل حرامى در دربارهاى سلاطین، در نزد افراد بى‌بندوبار، در نزد افرادى که به شهوات تمایل داشتند و خوض در شهوات مى‌کردند، اجرا مى‌شده است. این همان موسیقى حرام است.

بنابراین، مرز موسیقى حرام و حلال، عبارت از ایرانى بودن، سنّتى بودن، قدیمى بودن، کلاسیک بودن، غربى بودن یا شرقى بودن نیست؛ مرز آن چیزى است که من عرض کردم. این ملاک را مى‌شود به‌دست شما بدهیم، اما این‌که آیا این نوار جزو کدامهاست، این را من نمى‌توانم مشخّص کنم.

 

[insetleft title=” “]بنابراین، مرز موسیقى حرام و حلال، عبارت از ایرانى بودن، سنّتى بودن، قدیمى بودن، کلاسیک بودن، غربى بودن یا شرقى بودن نیست؛ مرز آن چیزى است که من عرض کردم. این ملاک را مى‌شود به‌دست شما بدهیم، اما این‌که آیا این نوار جزو کدامهاست، این را من نمى‌توانم مشخّص کنم.[/insetleft]

البته الان دستگاههایى هستند که ممیّزى مى‌کنند؛ اما من خیلى هم اطمینان ندارم که این ممیّزیها صددرصد درست باشد. گاهى مى‌آیند به ما مى‌گویند که یک نوار بسیار بد یا مبتذلى را به‌صورت مجاز پخش مى‌کنند؛ گاهى هم ممکن است عکس این اتّفاق بیفتد. من الان نمى‌دانم واقعاً این ممیّزیها چقدر از روى واقع‌بینى و ضابطه‌مندى انجام مى‌گیرد؛ اما آن چیزى که من مى‌توانم به شما به‌عنوان یک جوان خوب و به عنوان کسى که مثل فرزندان خودم هستید به‌عنوان نصیحت و نظر خودم بگویم، این‌است که عرض کردم.

به نظرم مى‌رسد که موسیقى مى‌تواند گمراه کننده باشد، مى‌تواند انسان را به شهوات دچار کند، مى‌تواند انسان را غرق در ابتذال و فساد و پستى کند؛ مى‌تواند هم این نباشد و مى‌تواند عکس این باشد. مرز حلال و حرام این‌جاست. من امیدوارم که شما جوانان با این زادِ تقوا بتوانید وارد میدان شوید و تولیدهایى داشته باشید که به معناى حقیقى کلمه هم خصوصیات موسیقى خوب و بلیغ را داشته باشد و به معناى حقیقى تأثیرگذار مثبت باشد و حقیقتاً جوانان و روحها را به صفا و به معنویت و به حقیقت رهنمون کند.

بیانات در جلسه پرسش و پاسخ با جوانان ، سال ۱۳۷۷ ، دهه مبارک فجر

به مناسبت ۲۹ تیر ، پیام امام خمینی و نوشیدن جامی کُشنده تر از زهر !

قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت در ۲۹ تیر ۱۳۶۶، پس از تصویب هفت قطعنامه در شورای امنیت ؛ امام خمینی رحمت الله علیهبرای پایان دادن به جنگ ایران و عراق صادر شد که بلافاصله از سوی عراق پذیرفته شد، ولی بعد از گذشت یک سال و هفت روز در ۲۷ تیر ۱۳۶۷ از سوی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته شد و حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در ۲۹ تیر ۱۳۶۷ پیامی درباره ی پذیرش قطعنامه منتشر کرده که به «نوشیدن جام زهر» معروف شد. اگرچه عراق پس از پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ به حملات خود ادامه داد اما موفقیتی بدست نیاورد و نهایتاً جنگ در ۲۹ مرداد ۱۳۶۷ پایان یافت.
در این مختصر به رئوس و نکات بسیار مهم پیام تاریخی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه که در بیانیه ی ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۷ منشر گردید؛ اشاره شده که با مطالعه ی آن دورنمایی از منویات حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در سال پایانی عمر خویش به تصویر کشده شده است .
حضرت امام خمینی در ابتدای این پیام که به مناسبت پیش رو قرار داشتن سالگرد کشتار حجاج ایرانی در شهر مکه با اشاره به رئوس مبارزه با استکبار و برائت از مشرکین و همچنین فلسفه ی مناسک حج که تمرین زندگی توحیدی برای تمامی مسلمانان جهان است ؛ به نکات بسیار مهمی اشاره می فرمایند .
گلچینی از این نامه ی بسیار مهم در ۳۱ بند به شرح زیر می باشد :
۱ –  برنامه ریزی ایادی استکبار از مقدس ترین جای جهان :
آنها می دانند که امروز حرم، حرم است اما نه برای ناس، که برای امریکا! و کسی که به امریکا لبیک نگوید و به خدای کعبه رو آورد سزاوار انتقام خواهد شد….آری، در منطق استکبار جهانی هر که بخواهد برائت از کفر و شرک را پیاده کند متهم به شرک خواهد شد، و مفتیها و مفتی زادگان این نوادگان بلعم باعوراها به قتل و کفر او حکم خواهند داد… بالاخره در تاریخ اسلام می بایست آن شمشیر کفر و نفاقی که در لباس دروغین احرام یزیدیان و جیره خواران بنی امیه – علیهم لعنهاللّه – برای نابودی و قتل بهترین فرزندان راستین پیامبر اسلام، یعنی حضرت ابی عبداللّه الحسین – علیه السلام – و یاوران با وفای او، پنهان شده بود مجددا از لباس همان میراث خواران بنی سفیان به درآید و گلوی پاک و مطهر یاوران حسین – علیه السلام – را در آن هوای گرم، در کربلای حجاز و در قتلگاه حرم، پاره کند، و همان اتهاماتی را که یزیدیان به فرزندان راستین اسلام زدند و آنان را خارجی و ملحد و مشرک و مهدورالدم معرفی کردند، درست همان را به رهروان راه آنان وارد آورند…
۲ –  طرح شبهه ی رسیدن به بزرگترین امپراتوری جهان اسلام برای منحرف کردن اذهان عموم بی خبران :
امریکا و آل سعود حادثه مکه را یک مبارزه فرقه ای و نزاع قدرت میان شیعه و سنی ترسیم نموده ، و ایران و رهبران آن را به عنوان کسانی که هوس رسیدن به یک امپراتوری بزرگ را در سر می پرورانند معرفی می کنند تا بسیاری از کسانی که از مسیر حوادث سیاسی جهان اسلام و نقشه های شوم جهانخواران بیخبرند تصور کنند که فریاد برائت ما از مشرکین و مبارزه ما برای کسب آزادی ملتها در مسیر کسب قدرت سیاسی مان و گسترش قلمرو جغرافیای حکومت اسلامی است.
البته ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجی و بین الملل اسلامی مان بارها اعلام نموده ایم که درصدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم .حال اگر نوکران امریکا نام این سیاست را توسعه طلبی و تفکر تشکیل امپراتوری بزرگ می گذارند، از آن باکی نداریم و استقبال می کنیم.
۳ – تقسیم بندی جهان به دو بخش آزاد و قرنطینه ی سیاسی :
واقعیت این است که دول استکباری شرق و غرب و خصوصا امریکا و شوروی، عملا جهان را به دو بخش آزاد و قرنطینه سیاسی تقسیم کرده اند. در بخش آزاد جهان، این ابرقدرتها هستند که هیچ مرز و حد و قانونی نمی شناسند و تجاوز به منافع دیگران و استعمار و استثمار و بردگی ملتها را امری ضروری و کاملا توجیه شده و منطقی و منطبق با همه اصول و موازین خود ساخته و بین المللی می دانند.
اما در بخش قرنطینه سیاسی که متاسفانه اکثر ملل ضعیف عالم و خصوصا مسلمانان در آن محصور و زندانی شده اند، هیچ حق حیات و اظهار نظری وجود ندارد، همه قوانین و مقررات و فرمولها همان قوانین دیکته شده و دلخواه نظامهای دست نشاندگان و در برگیرنده منافع مستکبران خواهد بود.
۴ –مراکز وسیع وهابیت در کشور عربستان،مامن جاسوسان بین المللی :
مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانونهای فتنه و جاسوسی مبدل شده اند، که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بیشعور حوزه های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه ها، و در یک کلمه اسلام امریکایی را ترویج می کنند، و از طرف دیگر، سر بر آستان سرور خویش، امریکای جهانخوار، می گذارند.
۵ – نابودی ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان :
ما درصدد خشکانیدن ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان هستیم. ما تصمیم گرفته ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظامهایی را که بر این سه پایه استوار گردیده اند نابود کنیم، و نظام اسلام رسول اللّه- صلی اللّه علیه و آله و سلم – را در جهان استکبار ترویج نماییم.
۶ – مبارزه با باجخواهی آمریکایی ها :
ما با تمام وجود از گسترش باجخواهی و مصونیت کارگزاران امریکایی ، حتی اگر با مبارزه قهرآمیز هم شده باشد، جلوگیری می کنیم.
۷ – تعادل قوا در جهان به نفع مسلمانان :
مسلمانان باید بدانند تا زمانی که تعادل قوا در جهان به نفع آنان برقرار نشود، همیشه منافع بیگانگان بر منافع آنان مقدم می شود، و هر روز شیطان بزرگ یا شوروی به بهانه حفظ منافع خود حادثه ای را به وجود می آورند.
۸ – لزوم اتحاد در شیوه ی برخورد با آمریکا ؛ یا شهادت یا پیروزی :
اگر مسلمانان مسائل خود را به صورت جدی با جهانخواران حل نکنند و لااقل خود را به مرز قدرت بزرگ جهان نرسانند، آسوده خواهند بود؟ هم اکنون اگر امریکا یک کشور اسلامی را به بهانه حفظ منافع خویش با خاک یکسان کند، چه کسی جلوی او را خواهد گرفت؟ پس راهی جز مبارزه نمانده است، و باید چنگ و دندان ابرقدرتها و خصوصا امریکا را شکست، و الزاما یکی از دو راه را انتخاب نمود:
یا شهادت یا پیروزی.
۹ – نقشه ی آمریکا در حوزه ها و دانشگاه ها :
آمریکا و استکبار در تمامی زمینه ها افرادی را برای شکست انقلاب اسلامی در آستین دارند، در حوزه ها و دانشگاهها مقدس نماها را که خطر آنان را بارها و بارها گوشزد کرده ام. اینان با تزویرشان از درون محتوای انقلاب و اسلام را نابود می کنند. اینها با قیافه ای حق به جانب و طرفدار دین و ولایت همه را بی دین معرفی می کنند. باید از شر اینها به خدا پناه بریم
۱۰ – بسیج بزرگ اسلام :
امروز خمینی آغوش و سینه خویش را برای تیرهای بلا و حوادث سخت و برابر همه توپها و موشکهای دشمنان باز کرده است و همچون همه عاشقان شهادت، برای درک شهادت روزشماری می کند. جنگ ما جنگ عقیده است، و جغرافیا و مرز نمی شناسد و ما باید در جنگ اعتقادیمان بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم.
۱۱ – مبارزه تا کی ؟
ما می گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم لا اله الا اللّه را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم
۱۲ – روز هدایت نسلهای آینده :
امروز روز هدایت نسلهای آینده است. کمربندهاتان را ببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است. امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است و دیروز خدا آنگونه خواسته بود و فردا انشاءاللّه روز پیروزی جنود حق خواهد بود. ولی خواست خدا هر چه هست ما در مقابل آن خاضعیم و ما تابع امر خداییم، و به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیرخدا نمی رویم. البته برای ادای تکلیف همه ما موظفیم که کارها و مسائل مربوط به خودمان را به بهترین وجه و با درایت و دقت انجام دهیم. همه می دانند که ما شروع کننده جنگ نبوده ایم. ما برای حفظ موجودیت اسلام در جهان تنها از خود دفاع کرده ایم.

۱۳ – نکته ی مهم در سیاست خارجی :
نکته مهمی که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و تا کجا ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال و آزادی ما را قبول دارند؟! به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویتها و ارزشهای معنوی و الهیمان نمی شناسند.به گفته قرآن کریم، هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمی دارند مگر اینکه شما را از دینتان برگردانند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم صهیونیستها و امریکا و شوروی در تعقیبمان خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی مان را لکه دار نمایند.
۱۴ – اصول سیاست خارجی :
ما باید در ارتباط با مردم جهان و رسیدگی به مشکلات و مسائل مسلمانان و حمایت از مبارزان و گرسنگان و محرومان با تمام وجود تلاش نماییم و این را باید از اصول سیاست خارجی خود بدانیم

۱۵ – مصیبت آمریکا و غرب :
امروز همه مصیبت و عزای امریکا و شوروی شرق و غرب در این است که نه تنها ملت ایران از تحت الحمایگی آنان خارج شده است، بلکه دیگران را هم به خروج از سلطه جباران دعوت می کند.

۱۶ – سرمایه گذاری ایران در سرتاسر جهان و اصول تصاحب قدرت :
من به صراحت اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند و دلیلی هم ندارد که مسلمانان جهان را به پیروی از اصول تصاحب قدرت در جهان دعوت نکند و جلوی جاه طلبی و فزونطلبی صاحبان قدرت و پول و فریب را نگیرد
۱۷ – دلیل پذیرش قطعنامه :
اما در مورد قبول قطعنامه که حقیقتا مسئله بسیار تلخ و ناگواری برای همه و خصوصا برای من بود، این است که من تا چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و کشور و انقلاب را در اجرای آن می دیدم، ولی به واسطه حوادث و عواملی که از ذکر آن فعلا خودداری می کنم، و به امید خداوند در آینده روشن خواهد شد و با توجه به نظر تمامی کارشناسان سیاسی و نظامی سطح بالای کشور، که من به تعهد و دلسوزی و صداقت آنان اعتماد دارم، با قبول قطعنامه و آتش بس موافقت نمودم، و در مقطع کنونی آن را به مصلحت انقلاب و نظام می دانم و خدا می داند که اگر نبود انگیزه ای که همه ما و عزت و اعتبار ما باید در مسیر مصلحت اسلام و مسلمین قربانی شود، هرگز راضی به این عمل نمی بودم و مرگ و شهادت برایم گواراتر بود

۱۸ – بیمه ی انقلاب :
مسلم خون شهیدان، انقلاب و اسلام را بیمه کرده است. خون شهیدان برای ابد درس مقاومت به جهانیان داده است و خدا می داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست، و این ملتها و آیندگان هستند که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود و.
۱۹ – دارالشفای آزادگان :
همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند! خوشا به حال آنان که در این قافله نور جان و سر باختند! خوشا به حال آنهایی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند! خداوندا، این دفتر و کتاب شهادت را همچنان به روی مشتاقان باز، و ما را هم از وصول به آن محروم مکن
۲۰ – کشنده تر از زهر اما تکلیف الهی :
من باز می گویم که قبول این مسئله برای من از زهر کشنده تر است، ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او این جرعه را نوشیدم و نکته ای که تذکر آن لازم است این است که در قبول این قطعنامه فقط مسئولین کشور ایران به اتکای خود تصمیم گرفته اند و کسی و کشوری در این امر مداخله نداشته است. مردم عزیز و شریف ایران، من فرد فرد شما را چون فرزندان خویش می دانم و شما می دانید که من به شما عشق می ورزم و شما را می شناسم، شما هم مرا می شناسید. در شرایط کنونی آنچه موجب امر شد تکلیف الهی ام بود.
۲۱ – تصمیمی بر اساس مصلحت نظام :
شما می دانید که من با شما پیمان بسته بودم که تا آخرین قطره خون و آخرین نفس بجنگم، اما تصمیم امروز فقط برای تشخیص مصلحت بود و تنها به امید رحمت و رضای او از هر آنچه گفتم گذشتم و اگر آبرویی داشته ام با خدا معامله کرده‌ام. عزیزانم، شما می دانید که تلاش کرده ام که راحتی خود را بر رضایت حق و راحتی شما مقدم ندارم.
۲۲ – وظیفه ی امروز  :
بغض و کینه انقلابی تان را در سینه ها نگه دارید، با غضب و خشم بر دشمنانتان بنگرید و بدانید که پیروزی از آن شماست
۲۳ – مسئولین مورد اعتماد :
تاکید می کنم که گمان نکنید که من در جریان کار جنگ و مسئولان آن نیستم. مسئولین مورد اعتماد من می باشند. آنها را از این تصمیمی که گرفته اند شماتت نکنید، که برای آنان نیز چنین پیشنهادی سخت و ناگوار بوده است
۲۴ – آماده شدن برای مبارزه علمی ، از وظایف جوانان :
به جوانان عزیز کشورمان، به این سرمایه ها و ذخیره های عظیم الهی و به این گلهای معطر و نوشکفته جهان اسلام، سفارش می کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید، و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید.
۲۵ – ارتقاء علمی و هنری جوانان ، از وظایف مسئولین :
به همه مسئولین و دست اندرکاران سفارش می کنم که به هر شکل ممکن وسایل ارتقای اخلاقی و اعتقادی و علمی و هنری جوانان را فراهم سازید، و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزشها و نوآوریها همراهی کنید، و روح استقلال و خودکفایی را در آنان زنده نگه دارید.
۲۶ – هنر آفرینی پس از شرایط محاصره و جنگ :
مبادا اساتید و معلمینی که به وسیله معاشرتها و مسافرت به جهان به اصطلاح متمدن، جوانان ما را که تازه از اسارت و استعمار رهیده اند، تحقیر و سرزنش نمایند و خدای ناکرده از پیشرفت و استعداد خارجیها بت بتراشند و روحیه پیروی و تقلید و گدا صفتی را در ضمیر جوانان تزریق نمایند. به جای اینکه گفته شود که دیگران کجا رفتند و ما کجا هستیم به هویت انسانی خود توجه کنند و روح توانایی و راه ورسم استقلال را زنده نگه دارند. ما در شرایط جنگ و محاصره توانسته ایم آنهمه هنرآفرینی و اختراعات و پیشرفتها داشته باشیم. انشاءاللّه در شرایط بهتر زمینه کافی برای رشد استعداد و تحقیقات را در همه امور فراهم می سازیم.
۲۷ – استفاده از روحانیت و علمای متعهد اسلام :
نکته دیگری که از باب نهایت ارادت و علاقه ام به جوانان عرض می کنم این است که در مسیر ارزشها و معنویات از وجود روحانیت و علمای متعهد اسلام استفاده کنید، و هیچگاه و تحت هیچ شرایطی خود را بی نیاز از هدایت و همکاری آنان ندانید.
۲۸ – امان نامه ی کفر را امضا نمی کنیم :
که اگر بندبند استخوانهایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله های آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستیمان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز اماننامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.
۲۹- نحوه ی تعامل روحانیت با جوانان :
علما و روحانیون انشاءاللّه به همه ابعاد و جوانب مسئولیت خودآشنا هستند ولی از باب تذکر و تاکید عرض می کنم امروز که بسیاری از جوانان و اندیشمندان در فضای آزاد کشور اسلامی مان احساس می کنند که می توانند اندیشه های خود را در موضوعات و مسائل مختلف اسلامی بیان دارند، با روی گشاده و آغوش باز حرفهای آنان را بشنوند و اگر بیراهه می روند، با بیانی آکنده از محبت و دوستی راه راست اسلامی را نشان آنها دهید. و باید به این نکته توجه کنید که نمی شود عواطف و احساسات معنوی و عرفانی آنان را نادیده گرفت و فورا انگ التقاط و انحراف بر نوشته هاشان زد و همه را یکباره به وادی تردید و شک انداخت. اینها که امروز اینگونه مسائل را عنوان می کنند مسلما دلشان برای اسلام و هدایت مسلمانان می تپد، و الا داعی ندارند که خود را با طرح این مسائل به دردسر بیندازند. اینها معتقدند که مواضع اسلام در موارد گوناگون همانگونه ای است که خود فکر می کنند. به جای پرخاش و کنار زدن آنها با پدری و الفت با آنان برخورد کنید. اگر قبول هم نکردند، مایوس نشوید. در غیراین صورت خدای ناکرده به دام لیبرالها و ملی گراها و یا چپ و منافقین می افتند، و گناه این کمتر از التقاط نیست. وقتی ما می توانیم به آینده کشور و آینده سازان امیدوار شویم که به آنان در مسائل گوناگون بها دهیم، و از اشتباهات و خطاهای کوچک آنان بگذریم، و به همه شیوه ها و اصولی که منتهی به تعلیم و تربیت صحیح آنان می شود احاطه داشته باشیم
۳۰ – زشت ترین چیز برای روحانیت :
من اکثر موفقیتهای روحانیت و نفوذ آنان را در جوامع اسلامی در ارزش عملی و زهد آنان می دانم و امروز هم این ارزش نه تنها نباید به فراموشی سپرده شود، که باید بیشتر از گذشته به آن پرداخت. هیچ چیزی به زشتی دنیاگرایی روحانیت نیست و هیچ وسیله ای هم نمی تواند بدتر از دنیاگرایی ، روحانیت را آلوده کند.
۳۱ – خطر عدول از عدالت اجتماعی اسلام برای روحانیت :
البته آن چیزی که روحانیون هرگز نباید از آن عدول کنند و نباید با تبلیغات دیگران از میدان به در روند حمایت از محرومین و پا برهنه هاست، چرا که هر کسی از آن عدول کند از عدالت اجتماعی اسلام عدول کرده است.

در این نامه دورنمایی از وظایف تمامی اقشار جامعه اعم از مسئولین ، روحانیت ، جوانان و عموم مردم به تصویر کشیده شده است که با توجه به روشنگری های معظم له ،چراغ راهی برای هر ایرانی انقلابی تا ظهور حضرت بقیه الله الاعظم روحی و اروح العالمین له الفداء خواهد بود .
رییس جمهور امروز و مسئولین فردا و همه و همه با مرور این نامه ی تاریخی به وظایف خود آگاه خواهند شد و در برابر پیشگاه الهی بهانه ای برای کوتاهی از این وظیفه نخواهند داشت .

حضور مجدد کامران ملک مطیعی در یک فیلم ضد اسلامی و ایرانی+تصاویر

تصویب بودجه های کلان برای مقابله ی فرهنگی با ایران در سنای آمریکا و همچنین توسعه ی جولانگاه دشمنان در عرصه ی جنگ نرم ، تنها مبارزه فرهنگی با ایران اسلامی نبوده بلکه بستن شمشیر از رو برای مبارزه با تفکر اسلامی مردم ایران و نیز مسلمانان جهان است و صد البته این استراتژی دشمن از زمانی پر رنگ تر شد که در میدان نبرد، توان رقابت و رویارویی با تفکرات اسلام ناب محمدی را نداشت.

نمونه های این آثار سینمایی کم نیستند .
فیلمهایی از جمله : ۳۰۰ ، Taken 2 ، Circumstance ، Not without my daughter ، Argo ، A time to betray و … از

کامران ملک مطیعی
کامران ملک مطیعی

آن دسته فیلم هایی هستند که با داستانی هیجانی و همچنین ساختاری بسیار جذاب به صورت مستقیم نه ایران بلکه اسلام را هدف قرار داده و به دنبال نشان دادن چهره ی نادرست و غیر واقع از اسلام و مسلمانان در جهان می باشد .

یکی از جدیدترین آثاری که پس از فیلم دوشیزگی(virginity) برای به نمایش کشاندن چهره ی خشن و ضد احساسات انسانی از اسلام به کارگردانی “تارا آتشگاه” ساخته شده است فیلم کوتاه ضد ایرانی و ضد اسلامی ” برای پرنده ها ” ( For the Birds )  می باشد که به داستان اجرای حد مربوط به عمل منافی عفت زنا می باشد .

نکته ی جالب توجه در این فیلم و همچنین فیلم دوشیزگی حضور کامران ملک مطیعی است که مدتیست در فیلم های ضد ایرانی  و ضد اسلامی حضور پیدا می کند .
کامران ملک مطیعی فرزند کیومرث ملک مطیعی از بازیگران سابق سینمای ایران است که مردم او را با نقش آقای دکتر در سری اول سریال زیر آسمان شهر به یاد دارند و در این فیلم کوتاه نقش مجری حکم زنی که عمل منافی عفت را مرتکب شده است ، در لباس روحانیت بر عهده دارد .

آنچه واضح است حضور بدون وقفه ی هالیوود در عرصه های ضد اسلام بوده و با توجه به این فعالیت مستمر ، بر عهده ی سینماگران و همچنین صدا و سیمای جمهوری اسلامی است که با ابزاری تهاجمی و نه دفاعی ،‌به معرفی وجوه مختلف احکام شرع مقدس بپردازند .

اگر ما اسلام ناب را به بضاعت خودمان به دنیا معرفی نکنیم ، انها به عقاید ما حمله کرده و باید دست روی دست بگذاریم و نظاره گر اهانت های ایشان به فرهنگ دینی خود باشیم چه رسد به اینکه در درون کشور اسلامی خودمان نیز فیلم هایی همچون ” من مادر هستم ” ساخته شده و ساحت اجرای حدود را زیر سوال می برد !

تصاویری از فیلم For the Birds برای پرنده ها :

حفاظت شده: چند نکته درباره ی عدم موفقیت ائتلاف اصولگرایان !

این محتوا با رمز محافظت شده است. برای مشاهده رمز را در پایین وارد کنید:

اگر اصلح با اقبال عمومی روبرو نباشد !

امروز گپی دوستانه با یکی از بزرگواران دفاع مقدس میزدیم
حرف بر این شد که چطور اصلح را بشناسیم
بعد صحبت از این شد که اگر آن اصلح با اقبال عمومی روبرو نبود ، آیا باز هم وظیفه داریم به او رأی بدهیم ؟
در پاسخ به من گفت :
اگر زمان امیر المومنین بودی و مثلا مثل امروز قرار به انتخاب اصلح بود و حضرت علی علیه السلام هم میان عده ای ؛ و تو باید انتخاب می کردی آیا به این فکر می کردی که حضرت امیر هم اقبال عمومی ندارد ؟
وقتی اصلح را شناختیم باید برای او مایه گذاشت .

پی نوشت ۱ : امام معصوم با احدی قابل قیاس نیست حتی آنکس که عصمتش ، عصمت اکتسابی باشد .140

پی نوشت ۲ : خیلی ذهنم روی سید محمد غرضی گیر کرده است .
احساس می کنم نه شهوت قدرت دارد و نه به دنبال مایه گذاشتن از همرزمان شهیدش علیرغم اینکه خود یک ” چریک ” بوده است و شاید کمتر کسی بداند !
نه کسی را ضایع کرده و نه به دنبال سیاه نمایی بوده.
وقتی از نسل چهارم ارتباطات صحبت کرد و توضیح مختصری که داد ، دیدم اشراف کاملی به تکنولوژی روز دنیا هم دارد .
تاریخ هم که خوب بلد است
سالها هم مدیر اجرایی بوده است .
چند تن از مدیران مخابرات را هم که دیدم از آنها از مدیریتش سوال کردم .همه بالاتفاق گفتند مرد بسیار مدیری است .

توصیه ها و نظرات امام خامنه ای در خصوص انتخابات

با توجه به فرا رسیدن ایام انتخابات بر آن شدم تا مواضع رهبری در خصوص انتخابات????? ???????? ??? ????? را یکبار دیگر مرور کرده و دوباره منتشر کنم اگرچه قبلا هم منتشر شده بود.ان شا الله تدبر در فرمایشات معظم له ما را به سوی انتخاب خوب رهنمون نماید . ادامه ی مطلب

محبوب ترین رییس جمهــور تاریخ ایـران: امام خامنـه ای؛ احمدی نژاد پس از بنی صدر در رتبه ی پنجم !

با توجه به بررسی نموداری حضور مردم در انتخاب ۶ رییس جمهور ، مشاهده ی آمار زیر قابل توجه می باشد :

jadval1

jadval2jadval3jadval4میانگین میزان مشارکت مردم در انتخاب ۶ رییس جمهور :  ۷۴% از میان واجدین شرایط
محبوب ترین رییس جمهور بر اساس میزان اختصاص آرا از مجموع آراء :
آیت الله سید علی خامنه ای با اختصاص ۹۱% آراء از مجموع ۹۵%

بر اساس میزان آراء تخصیص گرفته از مجموع آرا مأخوذه :
آیت الله سید علی خامنه ای در رده ی اول قرار دارد .

محمد علی رجائی و اکبر هاشمی در رده دوم
محمد خاتمی در رده سوم
سید ابوالحسن بنی صدر در رده ی چهارم
محمود احمدی نژاد در رده ی پنجم
بیشترین میزان رأی مربوط به محمود احمدی نژاد با کسب میانگین ۲۱ میلیون رأی
کمترین میزان رأی مربوط به سید ابوالحسن بنی صدر با کسب میانگین۱۱میلیون رأی

 

رده ی اول میزان مشارکت مردم : ۹۵% و در زمان ریاست جمهوری آیت الله سید علی خامنه ای
رده ی دوم میزان مشارکت مردم :  ۸۶% و در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد
رده ی سوم میزان مشارکت مردم : ۸۱% و در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی
کمترین میزان مشارکت مردم : ۵۱% و در زمان ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی

توجه ۱: آمارها با خطای ۳ درصد و بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه های خبری ایسنا ، ایرنا ، همشهری آنلاین ، فرارو ، ویکی پدیا و رجانیوز استخراج گردیده است .

توجه ۲ : رییس جمهوری هایی که دو دوره سکان ریاست جمهوری را به عهده داشته اند به طور میانگین دو دوره محاسبه شده است .

توجه ۳ : با توجه به تفاوت برخی آمار ها پاسخ به ایـن کامنت را ملاحظه فرمایید .

راه نجات؛هدفمندی از رایانه تا پـلاس !

حضور در شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک ، توییتر،گوگل پلاس و … حضوری همانند حضور در یک جامعه بین المللی را تداعی می کند با این تفاوت که نقش انسانها در شبکه های اجتماعی به مراتب از حضورشان در جامعه پر رنگ تر و ایضا اثرگذار تر تعریف شده است .
یکی از اهداف کلانی که بنیانگذاران شبکه های اجتماعی با استفاده از روشهای خاصّ ِ روانشناسانه به دنبال آن بوده اند سازماندهیِ گروهی ِکاربران مجازی با سلایق مختلف می باشد که کاربر در آن گروه به تعامل با سایر همگروهی های خود پرداخته و با دیگران آشنا می شود.

گروهایی با گرایش هایی همچون :
دین
سیاست
اخبار
هنر
سکس
عشق
ادبیات
تجارت و تبلیغات
هک و …از جمله عمده گرایش هایی می باشد که موسسین شبکه های اجتماعی به دنبال آن بوده و این شبکه ها را طوری طراحی کرده اند که یک کاربر می تواند در همه و یا برخی از گرایش ها حضوری فعال داشته باشد .
فرق عمده ی کاربر شبکه های اجتماعی در فضای مجازی با یک انسان در جامعه ، اولا پوشش ( واقعی و یا دروغین ِ ) دلخواهیست که این شبکه ها به افراد داده و در ثانی نحوه ی تعامل بدون محدودیت ِ فرد با سایر کاربران حاضر در شبکه می باشد.

شاید در جامعه به راحتی نتوان با یک فرد با مشخصاتی خاص ، ارتباط برقرار کرد اما برقراری این ارتباط با ساکنین جامعه ی مجازی و علی خصوص کاربران شبکه های اجتماعی که اکثرا جوان و با پراکندگیِ سنی ِ ۲۵ تا ۳۵ سال می باشند ؛با چند کلمه در قالب یک کامنت ساده و یا یک لایک و پلاس امکان پذیر می باشد و افراد به راحتی می توانند اثر چند جمله ی ساده ی خود را مشاهده نمایند .
به عبارت دیگر یک کاربر جوان در شبکه های اجتماعی ، حضورش در آن شبکه را از شخصیت واقعیش در اجتماع ِمردم ، اثرگذارتر می بینند و همین مهم یکی از دلایل عمده ی حضور این افراد در شبکه های اجتماعی می باشد .

از طرفی به دلیل نبود یک قانون جامع در خصوص پیگیری تخلفات کاربران در شبکه های مجازی ، متاسفانه رعایت حدود الهی و در کنار آن اخلاق دینی و انسانی به مراتب کمرنگ تر از زندگی روزانه ی این افراد در جامعه ی واقعی شان میباشد و با تاسف فراوان باید گفت که بنیانگذاران  شبکه های اجتماعی از همین ضعفِ از قبل پیش بینی شده ، نهایت استفاده را کرده تا به تخریب تدریجی پایه های دینی و کم رنگ جلوه دادن اصول اخلاقی بپردازند .

نقض حریم های دینی و اخلاقی از مبرّزترین خصیصه های این شبکه هاست و متاسفانه کاربران نخبه و علی الخصوص افراد مذهبی نیز گاها با چنین نقض حریم هایی روبرو هستند .
چیزی که تکرار آن از قُـبح آن می کاهد .

آنچه که امروز در فضای مجازی شاهد آن هستیم پیوستن خیل کثیری از نخبه گان مذهبی به شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس بجای فیس بوک و تشکیل جدید حلقه ی مذهبیــون در این شبکه ی اجتماعی می باشد و در این گریز مهمترین نکته ای که این کاربران باید از آن آگاه باشند یک مسئله ی بسیار مهم است و آن اینکه :
نباید جذابیت های این شبکه ها آنها را از حقیقت فعالیت دینی شان دور نماید .
به اشتراک گذاشتن جمله های زیبا و خواندنی تا زمانی خوب است که به قول مرحوم علامه ی محمد تقی جعفری ، “مطابق با واقع و اثر گذار در زندگی روزمره ” باشد در غیر اینصورت “بازی با الفاظی” است که آنها را در طولانی مدت به یک بازیگر ماهر تبدیل خواهد کرد .

سوالی که مطرح است این است که وظیفه ی کاربران مذهبی حاضر در شبکه های اجتماعی چیست ؟social network

یک کاربر شبکه های اجتماعی باید قبل از هر چیز یک دستور کار را در قالب عناوین زیر برای خود مشخص نماید . دستور کاری که برای فعالیت موفق در شبکه های اجتماعی حتما و باید مورد توجه قرار بگیرد .
فعالیت موفق باید از باء بسم الله تا تای تمّت آن برنامه ریزی شده باشد . چیزی که طراحان شبکه های اجتماعی برای حداکثر استفاده از حضور اعضای خود ، صفر تا صدش را برنامه ریزی نموده اند و ما اگر بخواهیم دچار انحراف نشویم حتما باید به آن توجه نماییم .

تعریف هدف :

کاربرانی که می خواهند با گرایش دینی به عرصه ی بین المللی شبکه های اجتماعی قدم بگذارند باید برای خود یک هدف جامع تعریف نمایند . باید دید که هدف از حضور در فضای مجازی چیست ؟ و وقتی هدف را برای خود تعریف کردیم بسنجیم که آیا انتخاب این هدف ، درست و بر اساس نیازهای اشباع نشده ی کاربران حوزه ی دینی شبکه های اجتماعی هست یا خیر !

تعریف راهکار فعالیت بر اساس تخصص ها:

پس از تعریف هدف ، بر اساس توانایی های خود  باید به راهکاری برای تحقق هدف دست پیدا کنیم . به عبارتی باید برای خود یک نقشه ی راه ترسیم نمائیم . نقشه ای که برای تحقق هدف بر اساس تخصص های ما ترسیم شده باشد .
لازم به ذکر است که اگر تخصصی نداریم یا باید آنرا به دست آورده و کسب نماییم و یا از حضوری بی تخصص در شبکه های اجتماعی خودداری نمائیم .

اتحاد با سایر مذهبیـون با گرایش واحد بر ای تحقق هدف :

پس از شناسایی حلقه های فعالیت ، لازم است جهت تحققِ هدفِ واحد ، گروه های مذهبی با یکدیگر ائتلاف تشکیل دهند .در تشکیل ائتلاف باید به کار گروهی و خرد جمعی با مدیریت واحد اعتقاد داشت . چیزی که متاسفانه ما ایرانی ها در آن ضعف فراوان داریم . هم کارگروهی مان ضعیف است و هم برای پذیرفتن مدیریت واحد،خواسته های فردیمان از هر چیز دیگر برایمان مهمتر است و متاسفانه اهداف تشکّل و ائتلاف ، در رتبه ی بعد از سلایق و خواست هایمان قرار دارد .
چیزی که امروز شبکه های اجتماعی در شبکه های مجازی به دنبال آن هستند درست کردن اجتماع ( یا همان حلقه ها) ئی است که می تواند در مقابل جامعه قرار گرفته و تجزیه ی اجتماعی جامعه ی نیروهای مومن و انقلابی را در شبکه های اجتماعی در برداشته باشد و صد البته که ما باید از این توطئه آگاه بوده و با محکم تر کردن پیوندها در ائتلاف ،تفکر اجتماع را به بطن جامعه ملحق نمائیم و از تشکیل اجتماع های متعدد که ممکن است به تجزیه ی نیروهای مومن و انقلابی بیانجامد ؛ پرهیز نماییم .

عدم توجه به جذابیت ها و توجهات کاذب :

وقتی هدف را تعریف کردیم و بعد از آن توانایی های خود را سنجیدیم باید بدانیم که در این راه ، جدابیت های کاذبی هم برای ما بوجود خواهد آمد . جذابیت هایی از قبیل تمجید های کذا و کذا و یا تقبیح های آنچنانی ، همچنین تعدد کامنت ها ، لایک ها و …که نباید ما را از رسیدن به هدف ، از راهکاری که برای خود ترسیم کرده ایم ؛ منحرف نماید .
جذابیت های کاذبی که متاسفانه خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی را در طولانی مدت از هدفشان منحرف کرده است و مطالعه ی آثار آنها گواه چنین ادعایی است .خیلی از این کاربران با ایده و تفکرات مذهبی وارد شبکه های اجتماعی می شوند و پس از مدتی به جای اینکه بر موج احساسات سوار شوند ، موجی که موسسین این شبکه ها به دنبال ایجاد آن بوده اند به آرامی آنها را به متن گردابی که از پیش فراهم شده است ؛ می کشاند .

توجه به توطئه ی دشمن در طول راه :

آنچه مسلم می نماید و ایضا بسیار مهم بوده و از نکته های اساسی است ؛  اینست که در طول تاریخ با گذشت زمان ، شیوه های اصلیِ فاسد کردن و یا آبادانی ، عوض نمی شود . در طول این راه نباید بی تقوایی کنیم که در غیر اینصورت ، حمله و هجمه ی دشمن با همان شیوه های قدیمی فاسد کردن به سراغمان خواهد آمد . ارتباط های نامشروعی که در قالب های مختلف و با عناوین محتلف در کمین تمام فعالان مجازی خصوصا فعالان حوزه ی دین نشسته است از جمله دستاویزهایی ست که گاهی می تواند اولین و آخرین باشد !

 

طلب عافیت از درگاه احدیت :

در طول راه ، همواره باید از خداوند متعال برای رسیدن به هدف طلب توفیق نمود که اگر لحظه ای نظر لطفش را از ما برداشته شود معلوم نیست که به کجا خواهیم رفت !

 

نتیجه ی مهم : طراحان شبکه ی جهانی اینترنت  که به اعتراف متخصصین با هدف سلطه ی تجاری در کشورها و پس از آن کودتای فرهنگی و نظامی طراحی شده است ، ابزاری خطرناک بوده که استفاده ی از آن مستلزم آگاهی از زباله های آن می باشد .

در پایان توجه شما را به گوشه ای از بیانات امام خامنه ای جلب می نمایم :سیدنا القائـــد ادام الله ظله علی رئوس المسلمین

امروز دشمن از همه روشها استفاده مى‏ کند. من دیروز در جمع جوانها مى‏ گفتم که امروز صدها سایت اصلى و هزاران سایت فرعى در اینترنت وجود دارد که هدف عمده‏ شان این است که تفکّرات اسلامى و بخصوص تفکّرات شیعى را مورد تهاجم قرار دهند.

 

 

مطالب مرتبط :

جایگاه اینترنت در کلام رهبری

مجتهد سایبری؛ نیاز امروز فضای مجازی

یک خواب اینترنتی+ یک توصیه برای فعالین فضای سایبر !

یک تذکر اخلاقی برای دوستان وبلاگ نویس

گروه ۵ + ۱ یا شورای شش نفره ی انتخاب عثمان ؟

{ پیش مقدمه ای که لازمه بدونیم }
در جریان مذاکرات تیم ایرانی به سرپرستی دکتر سعید جلیلی ( نماینده ی امام خامنه ای در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و دبیر آن شورا ) و گروه ۵ + ۱ چند نکته قابل توجه است :

۱ – تصمیم گیری درباره ی برنامه ی هسته ای جمهوری اسلامی ایران به عهده ی شخص رهبر جمهوری اسلامی یعنی امام خامنه ای می باشد و رییس جمهور رأسا نمی تواند در این باره تصمیمی بگیرد . اگرچه با توجه به اهمیت موضوع در زمینه ی دفاع از تمامیت ارضی و نیز تأمین منافع ملی، این مذاکرات را شورای عالی امنیت ملی به ریاست رییس جمهوری بر عهده دارد .
۲ – تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران به سه دسته تقسیم می شوند :
الف : تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد
ب : تحریم های اتحادیه ی اروپا
ج : تحریم های کنگره ی آمریکا
۳ – رییس جمهور آمریکا بدون اجازه ی کنگره حق تصمیم گیری درباره ی لغو یا افزایش تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را ندارد .
۴ – اگر اتحادیه ی اروپا تصمیم به لغو تحریم های جمهوری اسلامی بگیرد ، بر اساس تحریم های شورای امنیت و همچنین تحریم های کنگره ی آمریکا ، خود اتحادیه ی اروپا تحریم شده و مواخذه می گردد.

{ سابقه ای خیلی مختصر از فعالیت هسته ای ایران }

دکتر “اکبر اعتماد” در جریان تاسیس نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۳۵۱می گوید :

۴ کشور می توانستند dr etemadدر ساخت نیروگاه اتمی به ایران کمک کنند
آمریکا ، فرانسه ، آلمان و روسیه
با آمریکا وارد مذاکره شدیم
آمریکاییها در توافقنامه ی خود شروطی را میگذاشتند از جمله اینکه : هر کاری که ما با بازمانده ی سوخت می کنیم باید آنها با آن موافقت کنند .
این مسئله زیر سوال بردن حق حاکمیت ملی بود .

وی در مصاحبه ی خود با روزنامه ی اعتماد ملی می گوید :

همان طور که قبلا‌ اشاره کردم تکنولوژی هسته‌ای یک تکنولوژی فراگیر است و تقریبا تمام رشته‌های علوم و فنون را در برمی‌گیرد. علا‌وه بر این فقط سه چهار کشور بودند که بر مجموعه این تکنولوژی دست یافته بودند و این خود به این داستان یک جنبه سیاسی بسیار قوی می‌داد

پس از سنگ اندازی آمریکائیها در راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر ،ایران با آلمان و فرانسه وارد مذاکره می شود و پس از انقلاب اسلامی مردم ایران در سال ۵۷  و توقف فعالیت ساخت نیروگاه اتمی بوشهر و همچنین جنگ تحمیلی،کشور آلمان و فرانسه بر خلاف معاهدات بین المللی به صورت یکسویه قرارداد های خود را لغو می کنند .

توماس پیکرینگ که از سال ۱۹۸۵ به مدت سه سال سفیر ایالت متحده در اسرائیل بود ؛ می گوید :thomas pickering

در دولت ریچارد ریگان آمریکائیها به این نتیجه رسیدند که اگر جلوی ایران گرفته نشود ، چه از نظر سیاسی ، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر نظامی ایران کشور مسلط بر منطقه خواهد بود

و بالطبع اگر ایران به قدرت برتر منطقه تبدیل میشد  موضعش از همان ابتداء در قبال مسائل منطقه و خصوصا اشغالگران اسرائیلی کاملا واضح بود کما اینکه در اوایل انقلاب با حضور یاسر عرفات در ایران ، دیدگاه های سیاسی ایران ، قوت گرفت و غرب و اسرائیل غاصب را نگران ساخت . به همین خاطر تمام قوای خود را بر این گماشتند تا پیروز جنگعراق و ایران ، کشور ایران نباشد .
و بزرگترین جنایت بعد از جنگ جهانی دوم توسط صدام در ایران اتفاق افتاد .
بی سابقه ترین بمباران شیمیایی بعد از جنگ جهانی دوم با حمایت غرب یکی از راهکارهای غرب برای شکست ایران و پیروزی بی قید و شرط صدام در این تجاوز بود .
اما با اینهمه بعد از گذشت ۸ سال و رشادت غیور مردان ایرانی حتی یک وجب از خاک کشور به دست متجاوز بعثی نیفتاده و با اعتراف خاویر پرز دکوئیار که در دسامبر ۱۹۹۱  با ارائه گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل به صراحت از عراق به عنوان آغاز کننده جنگ نام برده بود ؛ پیروزی دیگری به نام جمهوری اسلامی ایران رقم خورد .

بعد از جنگ و با آغاز به کار دولت اکبر هاشمی رفسنجانی،جمهوری اسلامی تصمیم به راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر نمود .
آلمان با دریافت هفت میلیارد مارک از ایران از راه اندازی وادامه ی پروژه ی بازسازی نیروگاه اتمی بوشهر تحت فشار آمریکا سرباز زد و فرانسوی ها هم که قرار بود غنی سازی اورانیوم را بر عهده بگیرند تعهدات خود را بر خلاف معاهدات بین الممللی و همانطور که گفته شد به صورت یکطرفه ملغی کردند .بالاخره بعد از ۲۰ سال نیروگاه اتمی بوشهر به طور کامل ساخته شد و با لغو قرارداد غنی سازی از جانب فرانسه ، ایران رأسا به غنی سازی اورانیوم روی آورد .

{ بعد از اینهمه سال ۵ + ۱ چه می گوید ؟ }
آمریکاه و غرب که اقتصاد دنیا را اداره می کردند وقتی دیدند که با همه ی کارشکنی ها ، جمهوری اسلامی5 b 1 در حال پیشرویست و از همان ابتدا معتقد بودند که اگر جلوی ایران گرفته نشود به قطب قدرت در منطقه تبدیل خواهد شد ؛ اینباردیدند که ایران در فعالیت های اتمی در حال پیشرفت است واین به منزله ی پیشرفت در همه ی زمینه ها بود .
پیشرفت در مسئله ی هسته ای همانطور که دکتر اعتماد پدر فن آوری هسته‌ای ایران می گوید ” تمام رشته‌های علوم و فنون را در برمی‌گیرد ” و این یعنی ایرانی که در سال ۱۳۶۰  با دست خالی در حال تبدیل به یک قدر ت در منطقه بود الان با گذشت ۳۰ سال و با راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و پیشبرد فعالیت های صلح آمیز هسته ای ،۱۰۰% می تواند به قطب قدرت ، نه تنها در منطقه بلکه در قاره تبدیل شود .
آمریکا وقتی دید با اعمال تحریم ها و تمام کارشکنی های هم پیمانان غربی اش ، نتواستند جلوی ایران را برای راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و نیز فعالیت های صلح آمیز هسته ای اش بگیرند ؛ پس از مدتی ماموران آژانس بین المللی انرژی اتمی را وارد بازی کرده تا بتوانند به بهانه ی گزارش های آنها جلوی فعالیت های جمهوری اسلامی را بگیرند اما از آنجایی مأموریت آژانس بین المللی انرژی اتمی در همه ی کشورها محدود به موضوعات فنی است در حالی که مسئله ی هسته ای ایران برای آنها مسئله ای کاملأ سیاسی بود؛ بعد از مدتی مذاکره در قالب های مختلف ، گروه  ۵ + ۱   را وارد میدان کرده تا با بسته هایی پیشنهادی و با بهانه هایی همچون ورود مجدد بازرسان آژانس به ایران از نحوه ی فعالیت های ایران اطلاع کسب کنند تا به وقت لازم نقشه شوم خود را عملی کنند ! و عملا گروه ۵ + ۱ در راستای اهداف سیاسی آمریکا ، جز متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران ، برنامه ی دیگری را در دستور کار خود نداشت .

امام خامنه ای در صحبت های اخیر خود در بین نمایندگان مجلس خبرگان فرمودند :26674_829

دشمنانِ ملت ایران به دلیل نشناختن ملت ایران و اشتباههای محاسباتی، در این قضیه راههای پرپیچ و خم و عجیب و غریبی را پیشنهاد دادند که احتمال رسیدن اورانیوم بیست درصد از این راهها، صفر بود و بر همین اساس نظام اسلامی زیر بار این پیشنهادها نرفت.

اینکه رهبر عزیزمان می فرمایند ما در مقابل تحریم ها واکسینه شده ایم شاهد بر مرور تاریخ تحریم ها علیه کشور عزیزمان می باشد .
اگر برگردیم به سال ۱۳۸۴ ، ایران ذخیرۀ اندکی از اورانیوم غنی شده را داشت. امروزه بعد از شش سال، و بعد از تصویب چندین قطعنامه و اعمال تحریم های بیشتر، ذخایر اورانیوم غنی شدۀ ایران به حدود هفت هزار کیلوگرم رسیده است. در سال ۱۳۸۳ یا ۱۳۸۴ ، ایران حدود هزار سانتریفیوژ داشت، اما بعد از همۀ آن قطعنامه ها، ایران حالا حدود ۱۰۰۰۰ سانتریفیوژ دارد. حتی درجۀ غنی سازی هم فرق کرده، آن زمان تا سطح سه، چهار و پنج  درصد غنی سازی می کردیم، اما بعد از اعمال تحریم ها، الان در سطح بیست درصد غنی سازی می کنیم.

۵ + ۱  می خواهد ایران غنی سازی اورانیوم و ایضا فعالیت های هسته ای اش را متوقف کند در حالیکه ده سال است که آژانس بطور ۲۴ ساعته توسط دوربین هایش بر تمام فعالیت های هسته ای ایران نظارت دارد و هر سه ماه یک بار، دست کم در یازده سال گذشته، در تمامی بیانیه ها و گزارش های دبیرکل آژانس به این مسئله اشاره شده که هیچ انحرافی از جانب ایران مشاهده نشده است .

سوال اینجاست که اگر ایران تخلف از معاهدات بین المللی اش انجام نداده و فعالیت نظامی انجام نمی دهد چرا غرب و آمریکا اصرار بر تعلیق فعالیت های غنی سازی ایران دارند ؟
و پاسخ هم به روشنی واضح است :

آمریکا می داند که ایران برای اولین بار  فتوای رهبرش دینی و سیاسی اش مبنی بر تحریم استفاده از بمب اتم و سلاح هسته ای را رسمأ در سازمان ملل به ثبت رسانده است. این نخستین بار در طول تاریخ سازمان ملل است که یک فتوای مذهبی به ثبت می رسد و همچنین می داند که ایران قصد تولید سلاح هسته را ندارد . اما اگر ایران موفق به تولید سوخت نیروگاه های خود شود چهار اتفاق بسیار مهم رخ خواهد داد :
الف : می تواند این تکنولوژی را به سایر کشورها صادر نماید واین از انحصار ۴ کشور خارج می شود و یک ضرر میلیاردی بس بزرگ متوجه ۴ قطب بزرگ ( آلمان ، فرانسه ، آمریکا و روسیه ) خواهد شد . البته روسیه در جریان بازسازی نیروگاه بوشهر حداقل ۴ میلیارد دلار از ایران دریافت کرد . ( به این عدد توجه بفرمایید ! )
ب : تجارت دارو و درمان بیمار که شاید دومین تجارت پر سود دنیا بوده و همینک در انحصار یهود می باشد ؛ از تک قطبی بودن خارج می شود و این برای دولت های غربی که وامداران یهود هستند بسیار زیان آور خواهد بود .
ج : ایران در زمینه های مختلف علمی ، اقتصادی و حتی نظامی هیچ وابستگی ای به هیچ کشوری نخواهد داشت ! و خب این یعنی کساد شدن بازار خیلی ها !
د : موازنه ی قوا در خاورمیانه به نفع ایران رقم خواهد خورد و این خطری بزرگ برای اسراییل و هم پیمانان آمریکا در منطقه محسوب می شود .

{ چرا ایران با دانستن همه ی این موارد پای میز مذاکره می رود ؟}
حالا این سوال مطرح خواهد بود ایران که از این مسائل و قصد گروه ۵ + ۱ مطلع است پس چرا با این گروه پای میز مذاکره می نشیند ؟
در پاسخ باید گفت :
بلند نشدن ایران از سر میز مذاکره و بلکه برعکس استقبال از آن، تا الان دستاوردهای بزرگی داشته است که علی‌رغم رفتار غیر عادلانه ی غرب ، نمی توان از آنها چشم پوشی کرد .
مذاکره و همکاری ایران با ۱+۵ دستاوردهایی به ارمغان آورده است از جمله:
الف :افزایش اجماع داخلی بر سر موضوع هسته‌ای ( که حتی برخی مخالفین فعالیت های هسته ای در داخل کشور برایشان روشن شد که غرب و آمریکا دنبال بهانه جویی هستند و بر همین اساس به دستیابی به حقوق هسته ای خود پایبند تر شدند )
ب:اعمال حقوق قانونی کشور
ج : افزایش اجماع جهانی خصوصاً در میان کشورهای جنبش عدم تعهد بر سر مواضع ایران
جمهوری اسلامی با حضور در پای میز مذاکره  نشان داده که در چارچوب قواعد بین‌المللی و بر خلاف ادعای آمریکا مبنی بر غیر منطقی بودن جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات، با منطق از حقوق خود دفاع می کند .
امام خامنه ای در صحبت های روز گذاشته خود با نمایندگان خبرگان به این مسئله ی مهم اشاره کرده و فرمودند :

امریکاییها می خواستند به افکار عمومی دنیا القاء کنند که ایران راه حل های منطقی را هم قبول نمی کند
اما آنچه که اتفاق افتاد، اثبات واقعیت مهم غیرمنطقی بودن خود امریکاییها بود

26670_799

اگر همین یک مورد هم دستاورد نشست های ۵ + ۱ باشد که بتوان چهره ی اصلی آمریکا را برای مردم جهان پرده برداری کرد ، خودش یک پیروزی بزرگ در عرصه ی سیاست بین الملی خواهد بود اگرچه ادامه ی این مذاکرات و نشست آلماتی نشان داد که حرکت رو به جلو و نیز کوتاه نیامدن جمهوری اسلامی از حقوق قانونی خود ، اعتراف آمریکاییها مبنی بر به رسمیت شناختن برخی حقوق مسلم جمهوری اسلامی ایران را در بر داشته است .

{گروه ۵ + ۱ چیزی شبیه شورای شش نفره ای که برای غصب حق مسلم حضرت علی علیه السلام طراحی شده بود }

وقتی تاریخ را بررسی می کنیم می بینیم که خلیفه ی دوم اهل تسنن برای اینکه از به حکومت رسیدن حضرت علی بن ابیطالب جلوگیری نماید شورایی شش نفره که حضرت امیر هم جزو آن شورا بودند به گونه ای طراحی کرد که کسی جز عثمان بن عفان خلیفه ی سوم اهل تسنن ، خروجی آن شورا نباشد و همانطور هم که حضرت امیر در مواقع مختلف بدان اشاره فرمودند،شورایی از پیش تعیین شده با افراد مختلف ، برای تعیین شخص خاصی بود .
گروه ۵ + ۱ با طراحی آمریکا ، فقط و فقط برای مشروع جلوه دادن زورگویی های شیطان بزرگ طراحی شد و نتیجه ی آن از پیش تعیین شده می باشد . هیچگاه عقب نشینی از مواضع ، امتیازی را برای جمهوری اسلامی ایران در بر نخواهد داشت بلکه غرب و آمریکا با بازی با واژگان سیاسی هدفی جز متوقف کردن حرکت رو به جلوی جمهوری اسلامی ندارند .

خلاصه ی مطالب :

۱ – آمریکا و غرب نمی خواهند به هیج وجه ایران فعالیت های هسته ای صلح آمیز خود را پیش ببرد چرا که اگر چنین باشد ، ایران به قدرتی تبدیل خواهد شد که دست و پنجه نرم کردن با آن بسیار سخت خواهد بود .
۲ – دلیل تحریم ها و فشارهای اقتصادی ، خسته کردن مردم از حکومت و در نتیجه جدایی آنها از جمهوری اسلامی بوده است .
۳ – اتحادیه ی اروپا بدون اجازه ی آمریکا نمی تواند تحریم ها را بردارد .
۴ – دولت آمریکا هم بدون اجازه ی کنگره ی آمریکا چنین حقی را ندارد .
۵ – اگر در شورای امنیت سازمان ملل هم تصمیمی بر خلاف کنگره ی آمریکا گرفته شود ، آمریکا آنرا وتو می کند !
۶ – گروه ۵ + ۱ رسما از خود هیچ اختیاری ندارد و تحریم های کنگره ی آمریکا علیه ایران روز به روز بیشتر می شود .
۷ – آمریکا و غرب در گروه ۵ + ۱ دنبال توقف ایران هستند و هدفی جز این ندارند !
۸ – آمریکا حتی از زمان محمدرضا پهلوی نوکر و گماشته ی خود تا به امروز ،بنا به دلایل چهارگانه ای که عرض شد ؛ نمی خواهد که شاهد پیشرفت های ایران در زمینه ی اتمی باشد .

 

گروه ۵ + ۱ یا شورای شش نفره ی انتخاب عثمان ؟

{ پیش مقدمه ای که لازمه بدونیم }
در جریان مذاکرات تیم ایرانی به سرپرستی دکتر سعید جلیلی ( نماینده ی امام خامنه ای در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و دبیر آن شورا ) و گروه ۵ + ۱ چند نکته قابل توجه است :

۱ – تصمیم گیری درباره ی برنامه ی هسته ای جمهوری اسلامی ایران به عهده ی شخص رهبر جمهوری اسلامی یعنی امام خامنه ای می باشد و رییس جمهور رأسا نمی تواند در این باره تصمیمی بگیرد . اگرچه با توجه به اهمیت موضوع در زمینه ی دفاع از تمامیت ارضی و نیز تأمین منافع ملی، این مذاکرات را شورای عالی امنیت ملی به ریاست رییس جمهوری بر عهده دارد .
۲ – تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران به سه دسته تقسیم می شوند :
الف : تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد
ب : تحریم های اتحادیه ی اروپا
ج : تحریم های کنگره ی آمریکا
۳ – رییس جمهور آمریکا بدون اجازه ی کنگره حق تصمیم گیری درباره ی لغو یا افزایش تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را ندارد .
۴ – اگر اتحادیه ی اروپا تصمیم به لغو تحریم های جمهوری اسلامی بگیرد ، بر اساس تحریم های شورای امنیت و همچنین تحریم های کنگره ی آمریکا ، خود اتحادیه ی اروپا تحریم شده و مواخذه می گردد.

{ سابقه ای خیلی مختصر از فعالیت هسته ای ایران }

دکتر “اکبر اعتماد” در جریان تاسیس نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۳۵۱می گوید :

۴ کشور می توانستند dr etemadدر ساخت نیروگاه اتمی به ایران کمک کنند
آمریکا ، فرانسه ، آلمان و روسیه
با آمریکا وارد مذاکره شدیم
آمریکاییها در توافقنامه ی خود شروطی را میگذاشتند از جمله اینکه : هر کاری که ما با بازمانده ی سوخت می کنیم باید آنها با آن موافقت کنند .
این مسئله زیر سوال بردن حق حاکمیت ملی بود .

وی در مصاحبه ی خود با روزنامه ی اعتماد ملی می گوید :

همان طور که قبلا‌ اشاره کردم تکنولوژی هسته‌ای یک تکنولوژی فراگیر است و تقریبا تمام رشته‌های علوم و فنون را در برمی‌گیرد. علا‌وه بر این فقط سه چهار کشور بودند که بر مجموعه این تکنولوژی دست یافته بودند و این خود به این داستان یک جنبه سیاسی بسیار قوی می‌داد

پس از سنگ اندازی آمریکائیها در راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر ،ایران با آلمان و فرانسه وارد مذاکره می شود و پس از انقلاب اسلامی مردم ایران در سال ۵۷  و توقف فعالیت ساخت نیروگاه اتمی بوشهر و همچنین جنگ تحمیلی،کشور آلمان و فرانسه بر خلاف معاهدات بین المللی به صورت یکسویه قرارداد های خود را لغو می کنند .

توماس پیکرینگ که از سال ۱۹۸۵ به مدت سه سال سفیر ایالت متحده در اسرائیل بود ؛ می گوید :thomas pickering

در دولت ریچارد ریگان آمریکائیها به این نتیجه رسیدند که اگر جلوی ایران گرفته نشود ، چه از نظر سیاسی ، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر نظامی ایران کشور مسلط بر منطقه خواهد بود

و بالطبع اگر ایران به قدرت برتر منطقه تبدیل میشد  موضعش از همان ابتداء در قبال مسائل منطقه و خصوصا اشغالگران اسرائیلی کاملا واضح بود کما اینکه در اوایل انقلاب با حضور یاسر عرفات در ایران ، دیدگاه های سیاسی ایران ، قوت گرفت و غرب و اسرائیل غاصب را نگران ساخت . به همین خاطر تمام قوای خود را بر این گماشتند تا پیروز جنگعراق و ایران ، کشور ایران نباشد .
و بزرگترین جنایت بعد از جنگ جهانی دوم توسط صدام در ایران اتفاق افتاد .
بی سابقه ترین بمباران شیمیایی بعد از جنگ جهانی دوم با حمایت غرب یکی از راهکارهای غرب برای شکست ایران و پیروزی بی قید و شرط صدام در این تجاوز بود .
اما با اینهمه بعد از گذشت ۸ سال و رشادت غیور مردان ایرانی حتی یک وجب از خاک کشور به دست متجاوز بعثی نیفتاده و با اعتراف خاویر پرز دکوئیار که در دسامبر ۱۹۹۱  با ارائه گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل به صراحت از عراق به عنوان آغاز کننده جنگ نام برده بود ؛ پیروزی دیگری به نام جمهوری اسلامی ایران رقم خورد .

بعد از جنگ و با آغاز به کار دولت اکبر هاشمی رفسنجانی،جمهوری اسلامی تصمیم به راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر نمود .
آلمان با دریافت هفت میلیارد مارک از ایران از راه اندازی وادامه ی پروژه ی بازسازی نیروگاه اتمی بوشهر تحت فشار آمریکا سرباز زد و فرانسوی ها هم که قرار بود غنی سازی اورانیوم را بر عهده بگیرند تعهدات خود را بر خلاف معاهدات بین الممللی و همانطور که گفته شد به صورت یکطرفه ملغی کردند .بالاخره بعد از ۲۰ سال نیروگاه اتمی بوشهر به طور کامل ساخته شد و با لغو قرارداد غنی سازی از جانب فرانسه ، ایران رأسا به غنی سازی اورانیوم روی آورد .

{ بعد از اینهمه سال ۵ + ۱ چه می گوید ؟ }
آمریکاه و غرب که اقتصاد دنیا را اداره می کردند وقتی دیدند که با همه ی کارشکنی ها ، جمهوری اسلامی5 b 1 در حال پیشرویست و از همان ابتدا معتقد بودند که اگر جلوی ایران گرفته نشود به قطب قدرت در منطقه تبدیل خواهد شد ؛ اینباردیدند که ایران در فعالیت های اتمی در حال پیشرفت است واین به منزله ی پیشرفت در همه ی زمینه ها بود .
پیشرفت در مسئله ی هسته ای همانطور که دکتر اعتماد پدر فن آوری هسته‌ای ایران می گوید ” تمام رشته‌های علوم و فنون را در برمی‌گیرد ” و این یعنی ایرانی که در سال ۱۳۶۰  با دست خالی در حال تبدیل به یک قدر ت در منطقه بود الان با گذشت ۳۰ سال و با راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و پیشبرد فعالیت های صلح آمیز هسته ای ،۱۰۰% می تواند به قطب قدرت ، نه تنها در منطقه بلکه در قاره تبدیل شود .
آمریکا وقتی دید با اعمال تحریم ها و تمام کارشکنی های هم پیمانان غربی اش ، نتواستند جلوی ایران را برای راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و نیز فعالیت های صلح آمیز هسته ای اش بگیرند ؛ پس از مدتی ماموران آژانس بین المللی انرژی اتمی را وارد بازی کرده تا بتوانند به بهانه ی گزارش های آنها جلوی فعالیت های جمهوری اسلامی را بگیرند اما از آنجایی مأموریت آژانس بین المللی انرژی اتمی در همه ی کشورها محدود به موضوعات فنی است در حالی که مسئله ی هسته ای ایران برای آنها مسئله ای کاملأ سیاسی بود؛ بعد از مدتی مذاکره در قالب های مختلف ، گروه  ۵ + ۱   را وارد میدان کرده تا با بسته هایی پیشنهادی و با بهانه هایی همچون ورود مجدد بازرسان آژانس به ایران از نحوه ی فعالیت های ایران اطلاع کسب کنند تا به وقت لازم نقشه شوم خود را عملی کنند ! و عملا گروه ۵ + ۱ در راستای اهداف سیاسی آمریکا ، جز متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران ، برنامه ی دیگری را در دستور کار خود نداشت .

امام خامنه ای در صحبت های اخیر خود در بین نمایندگان مجلس خبرگان فرمودند :26674_829

دشمنانِ ملت ایران به دلیل نشناختن ملت ایران و اشتباههای محاسباتی، در این قضیه راههای پرپیچ و خم و عجیب و غریبی را پیشنهاد دادند که احتمال رسیدن اورانیوم بیست درصد از این راهها، صفر بود و بر همین اساس نظام اسلامی زیر بار این پیشنهادها نرفت.

اینکه رهبر عزیزمان می فرمایند ما در مقابل تحریم ها واکسینه شده ایم شاهد بر مرور تاریخ تحریم ها علیه کشور عزیزمان می باشد .
اگر برگردیم به سال ۱۳۸۴ ، ایران ذخیرۀ اندکی از اورانیوم غنی شده را داشت. امروزه بعد از شش سال، و بعد از تصویب چندین قطعنامه و اعمال تحریم های بیشتر، ذخایر اورانیوم غنی شدۀ ایران به حدود هفت هزار کیلوگرم رسیده است. در سال ۱۳۸۳ یا ۱۳۸۴ ، ایران حدود هزار سانتریفیوژ داشت، اما بعد از همۀ آن قطعنامه ها، ایران حالا حدود ۱۰۰۰۰ سانتریفیوژ دارد. حتی درجۀ غنی سازی هم فرق کرده، آن زمان تا سطح سه، چهار و پنج  درصد غنی سازی می کردیم، اما بعد از اعمال تحریم ها، الان در سطح بیست درصد غنی سازی می کنیم.

۵ + ۱  می خواهد ایران غنی سازی اورانیوم و ایضا فعالیت های هسته ای اش را متوقف کند در حالیکه ده سال است که آژانس بطور ۲۴ ساعته توسط دوربین هایش بر تمام فعالیت های هسته ای ایران نظارت دارد و هر سه ماه یک بار، دست کم در یازده سال گذشته، در تمامی بیانیه ها و گزارش های دبیرکل آژانس به این مسئله اشاره شده که هیچ انحرافی از جانب ایران مشاهده نشده است .

سوال اینجاست که اگر ایران تخلف از معاهدات بین المللی اش انجام نداده و فعالیت نظامی انجام نمی دهد چرا غرب و آمریکا اصرار بر تعلیق فعالیت های غنی سازی ایران دارند ؟
و پاسخ هم به روشنی واضح است :

آمریکا می داند که ایران برای اولین بار  فتوای رهبرش دینی و سیاسی اش مبنی بر تحریم استفاده از بمب اتم و سلاح هسته ای را رسمأ در سازمان ملل به ثبت رسانده است. این نخستین بار در طول تاریخ سازمان ملل است که یک فتوای مذهبی به ثبت می رسد و همچنین می داند که ایران قصد تولید سلاح هسته را ندارد . اما اگر ایران موفق به تولید سوخت نیروگاه های خود شود چهار اتفاق بسیار مهم رخ خواهد داد :
الف : می تواند این تکنولوژی را به سایر کشورها صادر نماید واین از انحصار ۴ کشور خارج می شود و یک ضرر میلیاردی بس بزرگ متوجه ۴ قطب بزرگ ( آلمان ، فرانسه ، آمریکا و روسیه ) خواهد شد . البته روسیه در جریان بازسازی نیروگاه بوشهر حداقل ۴ میلیارد دلار از ایران دریافت کرد . ( به این عدد توجه بفرمایید ! )
ب : تجارت دارو و درمان بیمار که شاید دومین تجارت پر سود دنیا بوده و همینک در انحصار یهود می باشد ؛ از تک قطبی بودن خارج می شود و این برای دولت های غربی که وامداران یهود هستند بسیار زیان آور خواهد بود .
ج : ایران در زمینه های مختلف علمی ، اقتصادی و حتی نظامی هیچ وابستگی ای به هیچ کشوری نخواهد داشت ! و خب این یعنی کساد شدن بازار خیلی ها !
د : موازنه ی قوا در خاورمیانه به نفع ایران رقم خواهد خورد و این خطری بزرگ برای اسراییل و هم پیمانان آمریکا در منطقه محسوب می شود .

{ چرا ایران با دانستن همه ی این موارد پای میز مذاکره می رود ؟}
حالا این سوال مطرح خواهد بود ایران که از این مسائل و قصد گروه ۵ + ۱ مطلع است پس چرا با این گروه پای میز مذاکره می نشیند ؟
در پاسخ باید گفت :
بلند نشدن ایران از سر میز مذاکره و بلکه برعکس استقبال از آن، تا الان دستاوردهای بزرگی داشته است که علی‌رغم رفتار غیر عادلانه ی غرب ، نمی توان از آنها چشم پوشی کرد .
مذاکره و همکاری ایران با ۱+۵ دستاوردهایی به ارمغان آورده است از جمله:
الف :افزایش اجماع داخلی بر سر موضوع هسته‌ای ( که حتی برخی مخالفین فعالیت های هسته ای در داخل کشور برایشان روشن شد که غرب و آمریکا دنبال بهانه جویی هستند و بر همین اساس به دستیابی به حقوق هسته ای خود پایبند تر شدند )
ب:اعمال حقوق قانونی کشور
ج : افزایش اجماع جهانی خصوصاً در میان کشورهای جنبش عدم تعهد بر سر مواضع ایران
جمهوری اسلامی با حضور در پای میز مذاکره  نشان داده که در چارچوب قواعد بین‌المللی و بر خلاف ادعای آمریکا مبنی بر غیر منطقی بودن جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات، با منطق از حقوق خود دفاع می کند .
امام خامنه ای در صحبت های روز گذاشته خود با نمایندگان خبرگان به این مسئله ی مهم اشاره کرده و فرمودند :

امریکاییها می خواستند به افکار عمومی دنیا القاء کنند که ایران راه حل های منطقی را هم قبول نمی کند
اما آنچه که اتفاق افتاد، اثبات واقعیت مهم غیرمنطقی بودن خود امریکاییها بود

26670_799

اگر همین یک مورد هم دستاورد نشست های ۵ + ۱ باشد که بتوان چهره ی اصلی آمریکا را برای مردم جهان پرده برداری کرد ، خودش یک پیروزی بزرگ در عرصه ی سیاست بین الملی خواهد بود اگرچه ادامه ی این مذاکرات و نشست آلماتی نشان داد که حرکت رو به جلو و نیز کوتاه نیامدن جمهوری اسلامی از حقوق قانونی خود ، اعتراف آمریکاییها مبنی بر به رسمیت شناختن برخی حقوق مسلم جمهوری اسلامی ایران را در بر داشته است .

{گروه ۵ + ۱ چیزی شبیه شورای شش نفره ای که برای غصب حق مسلم حضرت علی علیه السلام طراحی شده بود }

وقتی تاریخ را بررسی می کنیم می بینیم که خلیفه ی دوم اهل تسنن برای اینکه از به حکومت رسیدن حضرت علی بن ابیطالب جلوگیری نماید شورایی شش نفره که حضرت امیر هم جزو آن شورا بودند به گونه ای طراحی کرد که کسی جز عثمان بن عفان خلیفه ی سوم اهل تسنن ، خروجی آن شورا نباشد و همانطور هم که حضرت امیر در مواقع مختلف بدان اشاره فرمودند،شورایی از پیش تعیین شده با افراد مختلف ، برای تعیین شخص خاصی بود .
گروه ۵ + ۱ با طراحی آمریکا ، فقط و فقط برای مشروع جلوه دادن زورگویی های شیطان بزرگ طراحی شد و نتیجه ی آن از پیش تعیین شده می باشد . هیچگاه عقب نشینی از مواضع ، امتیازی را برای جمهوری اسلامی ایران در بر نخواهد داشت بلکه غرب و آمریکا با بازی با واژگان سیاسی هدفی جز متوقف کردن حرکت رو به جلوی جمهوری اسلامی ندارند .

خلاصه ی مطالب :

۱ – آمریکا و غرب نمی خواهند به هیج وجه ایران فعالیت های هسته ای صلح آمیز خود را پیش ببرد چرا که اگر چنین باشد ، ایران به قدرتی تبدیل خواهد شد که دست و پنجه نرم کردن با آن بسیار سخت خواهد بود .
۲ – دلیل تحریم ها و فشارهای اقتصادی ، خسته کردن مردم از حکومت و در نتیجه جدایی آنها از جمهوری اسلامی بوده است .
۳ – اتحادیه ی اروپا بدون اجازه ی آمریکا نمی تواند تحریم ها را بردارد .
۴ – دولت آمریکا هم بدون اجازه ی کنگره ی آمریکا چنین حقی را ندارد .
۵ – اگر در شورای امنیت سازمان ملل هم تصمیمی بر خلاف کنگره ی آمریکا گرفته شود ، آمریکا آنرا وتو می کند !
۶ – گروه ۵ + ۱ رسما از خود هیچ اختیاری ندارد و تحریم های کنگره ی آمریکا علیه ایران روز به روز بیشتر می شود .
۷ – آمریکا و غرب در گروه ۵ + ۱ دنبال توقف ایران هستند و هدفی جز این ندارند !
۸ – آمریکا حتی از زمان محمدرضا پهلوی نوکر و گماشته ی خود تا به امروز ،بنا به دلایل چهارگانه ای که عرض شد ؛ نمی خواهد که شاهد پیشرفت های ایران در زمینه ی اتمی باشد .

 

فتنه گران جدید در مجلس در چه پوششی ؟!

مقدمه : دوستی دیشب می گفت در ایام الله دهه ی مبارکه فجر چرخی در شبکه های اجتماعی به جهت رصد برخی امور میزدم . دیدم برخی از عناصر فعال معترض به نتیجه ی انتخابات ۸۸ در صفحات خود به نکاتی اشاره کرده اند .
یکی از آنها این بود:
اگرچه با احمدی نژاد و تفکراتش مخالفیم اما ۲۲ بهمن ربطی به او ندارد .
همه باید این روز را گرامی بداریم .

بعد از مقدمه :
الف
: اینکه چرا برخی فعالان معترض ، چنین نتیجه ای گرفته اند ؛ دو دلیل دارد که الان نمی خواهم به آن بپردازم اما ظاهرا در کل به این نتیجه رسیده اند که با توقف در مواضع خود در سال ۸۸ نمی توانند در صحنه باشند ( می توان این موضع گیری ها را به چندین وجه تفسیر نمود که یکی از آنها بیرون آمدن از لاک فتنه برای حضور در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری است )
ب : تعداد نمایندگان مجلس در حال حاضر ۲۹۰ نفر می باشد . روز گذاشته ۲۱۰ تن از نمایندگان مجلس طی نامه ای از ملت شریف ایران برای حضور همه جانبه در راهپیمایی ۲۲ بمن تشکر کردند .

مجلس شورای اسلامی

چند سوال :

۱ –  سوالی که مطرح است چرا ۸۰ نماینده دیگر از ملت تشکر نکردند ؟
۲ – این هشتاد نفر ، آیا در روزی که نامه ی تقدیر تنظیم میشده است در مجلس حاضر بوده اند و تشکر نکرده اند یا اینکه غایب بوده اند ؟ و یا اینکه اگر غایب بوده اند آیا مجلس نمی توانست روزی که همه حاضرند نامه را به امضای همه برساند و سپس اعلام نماید ” تقدیر مجلس از ملت ” ؟
۳ – آیا می شود آنها را اصحاب فتنه ی جدیدی خواند که در راه است یا خیر ؟
۴ – آیا ۲۲ بهمن به جناح خاصی متعلق است ؟
۵ – آیا این نمایندگان به انقلاب اسلامی مردم ایران معتقد نبوده اند  که در تحسین و تقدیر حرکت میلیونی مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب از آنان تشکر نکرده اند  ؟
۶ – آیا امکان شناسایی این نمایندگان وجود دارد ؟
۷ – آیا نمایندگانی که این نامه را امضا نکرده اند به خاطر بند آخر آن که از مراجع ذیربط درخواست برخورد قاطع با هتاکان حرم حضرت معصومه سلام الله علیها شده بود ، چنین نامه ای را امضا نکردند یا دلیل موجه دیگری داشتند ؟

پی نوشت :

آقا جون ! حواسمون هست چه خبره یا نه ؟
اینا همش با هم تیکه هایی از یه پازله که اگه کنار هم بچینیم لاقل برای توسیع بینش سیاسی خودمون خوبه
شاید هم اصلا ما اساسی جوگیر شدیم و اصلا فتنه گری در مجلس حضور ندارد آنهم به تعداد ۸۰ نفر !