قرآن ، اُســکار و جدائی نادر از سیمین

برخی معتقدند که نباید موضوع را سیاسی نمود، اما اولین مسئله این است که اگر امریکا نگرشی سیاسی نسبت به این فیلم ندارد چرا خانم ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا  به اصغر فرهادی بطور رسمی تبریک می گوید!؟ چه ارتباطی میان وزارت امور خارجه امریکا، نهادی صرفا سیاسی با سینماست!؟

 

تا ساعاتی دیگر هشتاد و چهارمین دوره مراسم اسکار برگزار میشود و فیلم “جدائی نادر از سیمین” به کارگردانی آقای  اصغر فرهادی نیز یکی از کاندیداهای دریافت جایزه اسکار است.
مدتی است که قضاوتهای متعدد و متناقضی نیز از اهداء جایزه به  این کارگردان و فیلمش می شود. برخی از همان ابتدا به این فیلم نقدهای متعددی وارد می ساختند و آنرا را زیر سوال می برده و می برند. برخی نیز از اینکه این فیلم تا این حد پرفروش بوده و توانسته است جایزه ای  بین المللی را از آن خود کند به خود می بالند و اعلام می دارند که این فیلم توانست نام ایران را در صحنه بین المللی بیشتر از پیش مطرح نماید. اما واقعیت کجاست !؟ بررسی چند نکته نیاز به بررسی دارد :

۱- برخی معتقدند که نباید موضوع را سیاسی نمود، اما اولین مسئله این است که اگر امریکا نگرشی سیاسی نسبت به این فیلم ندارد چرا خانم ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا  به اصغر فرهادی بطور رسمی تبریک می گوید!؟ چه ارتباطی میان وزارت امور خارجه امریکا، نهادی صرفا سیاسی با سینماست!؟
۲- نگاهمان را قرآنی کنیم. مگر نه اینکه کتاب الله و عترتی برای هدایت بشریت هستند ؟ بیاییم برای ندرت بارمین بار هم که شده نگاهی الهی و قرآنی به این موضوع داشته باشیم:
بر همگان مبرهن و آشکار است که سینمای جهان دست مایه یهود و تحت سیطره یهودیان است. پس :
اولا : توهم رو آوردن صنعت سینمای یهودی زده به نگرشی مثبت درباره ایران اسلامی تا حد اکران این فیلم در اسرائیل  و اهداء جایزه به فرهادی توسط مدونا سمبل شهوت و مبلغ کابالائیزم کاملا غلط است زیرا :
لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَهً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّهً لِلَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَى ذَلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّیسِینَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا یسْتَکْبِرُونَ « سوره مبارکه مائده آیه ۸۲»
یقیناً سرسخت ترین مردم را در کینه و دشمنی نسبت به ایمان آورندگان، یهودیان و مشرکان خواهی یافت.و البته نزدیک ترینشان را در دوستی با مؤمنان، کسانی می  یابی که گفتند: ما نصرانی هستیم. این واقعیت برای آن است که گروهی از آنان کشیشان دانشمند و عابدان خدا ترس اند، و آنان [در پیروی از حق] تکبّر نمی کنند.
ثانیا : مسلما این قوم لعن شده الهی نمی توانند داوران منصفی جهت ارزیابی یک محصول فرهنگی تولید شده در ایران اسلامی باشند، ضمن آنکه اساسا این قوم فقط جهت گسترش فساد در زمین تلاش می کنند :
وَقَالَتِ الْیهُودُ یدُ اللَّهِ مَغْلُولَهٌ غُلَّتْ أَیدِیهِمْ وَلُعِنُوا بِمَا قَالُوا بَلْ یدَاهُ مَبْسُوطَتَانِ ینْفِقُ کَیفَ یشَاءُ وَلَیزِیدَنَّ کَثِیرًا مِنْهُمْ مَا أُنْزِلَ إِلَیکَ مِنْ رَبِّکَ طُغْیانًا وَکُفْرًا وَأَلْقَینَا بَینَهُمُ الْعَدَاوَهَ وَالْبَغْضَاءَ إِلَى یوْمِ الْقِیامَهِ کُلَّمَا أَوْقَدُوا نَارًا لِلْحَرْبِ أَطْفَأَهَا اللَّهُ وَیسْعَوْنَ فِی الْأَرْضِ فَسَادًا وَاللَّهُ لَا یحِبُّ الْمُفْسِدِینَ« سوره مبارکه مائده آیه ۶۴»
و یهود گفتند: دست [قدرت] خدا [نسبت به تصرّف در امور آفرینش، تشریع قوانین و عطا کردنِ روزی] بسته است. دست هاشان بسته باد و به کیفر گفتار باطلشان بر آنان لعنت باد؛ بلکه هر دو دست خدا همواره گشوده و باز است [به هر چیز و به هر کس] هر گونه بخواهد، روزی می  دهد. و مسلماً آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده است، بر سرکشی و کفر بسیاری از آنان می  افزاید. و ما میان [یهود، نصاری و گروه های دیگر] آنان تا روز قیامت کینه و دشمنی انداختیم. هر زمان آتشی را برای جنگ [با اهل ایمان] افروختند خدا آن را خاموش کرد، و همواره در زمین برای فساد می  کوشند، و خدا مفسدان را دوست ندارد
پس چه موضوعی نظر یهودیان را به این فیلم معطوف داشته است!!!!؟؟
ثالثا : اگر در محال ترین حالت ممکن نیز درنظر بگیریم که سینمای بین المللی تحت سلطه یهود نیست، مشکل چند برابر می شود، زیرا دقیقا یکی دیگر از فیلمهای دیگری که در کنار فیلم اصغر فرهادی جایزه گرفت و آنجلینا جولی نیز سازنده آن بود فیلمی ضد اسلامی و در جهت تطهیر جنایات صربها در بوسنی و هرزگوین می باشد(درباره سرزمین خون و عسل مطالعه کنید). حال به این آیه از قرآن توجه فرمائید :
وَدَّ کَثِیرٌ مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ لَوْ یرُدُّونَکُمْ مِنْ بَعْدِ إِیمَانِکُمْ کُفَّارًا حَسَدًا مِنْ عِنْدِ أَنْفُسِهِمْ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَینَ لَهُمُ الْحَقُّ فَاعْفُوا وَاصْفَحُوا حَتَّى یأْتِی اللَّهُ بِأَمْرِهِ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیءٍ قَدِیرٌ«سوره مبارکه بقره آیه ۱۰۹»
بسیاری از اهل کتاب پس از آنکه حق برای آنان روشن شد به سبب حسدی که از وجودشان شعله کشیده، دوست دارند که شما را پس از ایمانتان به کفر بازگردانند. هم اکنون [از ستیز و جدال با آنان] درگذرید، و [از آنان] روی بگردانید، تا خدا فرمانش را [به جنگ یا جزیه] اعلام کند؛ یقیناً خدا بر هر کاری تواناست.

آقای فرهادی عزیز در انتها یادآور می شود :

وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُمْ بَعْدَ الَّذِی جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِی وَلَا نَصِیرٍ«سوره مبارکه بقره آیه ۱۲۰»
یهود و نصاری هرگز از تو راضی نمی  شوند تا آنکه از آیینشان پیروی کنی. بگو: مسلماً هدایت خدا فقط هدایت [واقعی] است. و اگر پس از دانشی که [چون قرآن] برایت آمده از هوا و هوس های آنان پیروی کنی، از سوی خدا هیچ سرپرست و یاوری برای تو نخواهد بود

یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ وَمَنْ یتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا یهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ«سوره مبارکه مائده آیه۵۱»
ای اهل ایمان! یهود و نصاری را سرپرستان و دوستان خود مگیرید، آنان سرپرستان و دوستان یکدیگرند [و تنها به روابط میان خود وفا دارند]. و هر کس از شما، یهود و نصاری را سرپرست و دوست خود گیرد از زمره آنان است؛ بی تردید خدا گروه ستمکار را هدایت نمی  کند. +

 

 

8 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. ۲-آیا دعایی که سرسری و از روی عادت دعا کنیم باز هم اثر دارد؟
  ۳- چقدر اعمال منفی انسان در برآورده نشدن دعای خودش یا دعای دیگران در حقش موثر است؟ مثلا آیا دعای مادر برای بچه ای که سر به راه نیست برآورده میشود؟
  ۴- اگر دعا سبب پیشگیری از بلا میشود چرا باز هم وقایع بدی در عالم رخ می دهد با اینکه افراد خوب بسیاری دعا میکنند.حتی ائمه نیز این گونه دعاهایی میکردند اما مثلا دعای آنها در مورد برطرف شدن فقر و… اجابت نشده است/
  ۵- چرا گاهی دعایی که در حق دیگران میکنیم -مثلا برای رفع گرفتاری آنها که خودشان هم در آن مقصر نبوده اند- بی اثر است؟
  ۶- آیا گفتن حاجتمان به دیگران صحیح است؟ چه پیش از برآورده شدن چه پس از آن که مثلا بگوییم که ما اینگونه دعا کرده بودیم و…

 2. ۷- آیا دعا می تواند قضای حتمی را تغییر دهد؟ مثلا اگر طبق اطلاعات طبیعی بنا باشد طوفان پیش بیاید آیا دعای افراد عادی میتواند مانع آن شود؟
  ۸- آیا بستن حرز به گردن عقیقه وامثال اینها برای سلامتی موثر است و این تاثیر تا چه حد است؟
  ۹-اما مسئله ای که برای خودم بسیار حاد است: من همیشه برای سلامتی عزیزانم دعا میکنم اما همیشه هم از اینکه اتفاق بدی برایشان بیفتد میترسم و بسیار نگرانم. مثلا وقتی پسرم هنوز خوب راه نمی رفت مدام دنبالش می رفتم که مبادا بیفتد و تصورم این بود که اگر اتفاق بدی برایش رخ بدهد من مقصرم. آیا واقعا دعایی که میکنم در پیشگیری از این اتفاقات موثر است پس چرا گاهی بلایی هم پیش می اید. البته این شاید مربوط به توکل پایین باشد اما شاید توکل و دعا بی ارتباط هم نباشند.

  فعلا اینهاست
  التماس دعا خداحافظ

 3. بسم الله الرحمن الرحیم
  وَ لَن تَرْضَىٰ عَنکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ
  قُلْ «إِنَّ هُدَى اللَّـهِ هُوَ الْهُدَىٰ»
  وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِی جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ
  مَا لَکَ مِنَ اللَّـهِ مِن وَلِیٍّ وَلَا نَصِیرٍ
  البقره: ١٢٠

  و هرگز یهودیان و نصرانیان از تو راضی نمی‌شوند، مگر آنکه از کیش آنان پیروی کنی.
  بگو: «در حقیقت، هدایت، تنها، هدایتِ خداست.‌»
  و اگر بی‌گمان پس از آن علم که تو را حاصل آمد، از هوس‌های آنان پیروی کنی،
  هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.

  “پس اگر یهود و نصاری از تو راضی شدند… امید به یاری ما نداشته باش”

  احسنت

 4. دمت گرم
  قبول کن که هنوز :
  بر همگان مبرهن و آشکار نیست که سینمای جهان دست مایه یهود و تحت سیطره یهودیان است.

  شایدم خودشونو می زنن به نفهمی

  الله اعلم

  یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

هفت + دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.