یک توصیه ی بسیار مهم از امام خامنه ای

متاسفانه این روزها با رونمائی از برخی عرفان‌های کاذب در جامعه،یکی از مسائلی که گریبانگیر برخی از اقشار مذهبی شده است دست و پنجه نرم کردن با عواقب ناشی از عمل به دستورات غیر صحیح راهبران غافل این عرفان‌های نو ظهور است .

دستوراتی در قالب ” احیای امر اهل بیت ” در میان بعضی از هیئآت و متدینین رایج شده که وقتی به دقت در آنها نگریسته می شود هیچ پایه و اساس دینی نداشته و در سیره ی هیچ امام معصومی نیز دیده نشده است . و جالب است که نام ” معرفت ” را بر انجام عمل خود می نهند .

و در صورت عدم آگاهی اهل علم از نفوذ چنین تفکرات ( خطرناکی در متن جامعه و نیز رسوخ در خانواده ها ) خطری بس بزرگ جامعه را تهدید خواهد کرد و ماحصل آن در تصمیم گیری‌های بسیار مهم در سطح کلان در جامعه نمود خواهد داشت .

از طرفی نه تنها اهل علم بلکه تمام کسانی که گرفتار این عرفان‌های کاذب شده اما از آن بی اطلاع هستند ؛ باید بیدار شده و بدانند از آبشخور کدام سرچشمه می نوشند .

توصیه ی زیر از امام خامنه‌ای در این زمینه بسیار راه‌گشاست :

درسهاى اخلاقى را در بین خودتان رائج کنید. از اساتید اخلاق و موعظه‌گرها استفاده کنید. البته مواظب باشید در دام عنکبوتهاى دنیا دار و دکان‌دار گرفتار نشوید؛ این روزها از این چیزها هم زیاد است: دکاندارهایى که به اسم معنویت، ادعا مى‌کنند که امام دیدیم و …!
هیچ واقعیتى هم ندارد. حواستان باشد که اسیر آنها نشوید.

بیانات در دیدار اعضاى بسیج دانشجویى دانشگاه‌ها
سی و یکم اردیبهشت هشتاد و شش

1 comment / نظر خود را در زیر وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

20 − 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.