هم رأی برادرم حسن و من باشید … / ۳۸ روز تا مثنوی عاشقان

بلاذرى گوید: چون امام حسن  علیه السلام  به شهادت رسیدند :جمعی از شیعیان در خانه سلیمان بن صرد گرد آمدند و نامه تسلیتى به امام حسین  علیه السلام  نوشته در آن آوردند: براستى خدا بزرگترین جانشینى گذشتگان را در تو نهاده است و ما شیعیان توییم که در مصیبت تو داغدار و در غم تو اندوهگین و در شادى تو شادمانیم و فرمان تو را انتظار داریم .

امام حسین  علیه السلام  در پاسخ به آنان نوشتند :  امیدوارم هم راءى برادرم در صلح و هم راءى من در نبرد با ستمگران  هر کدام در جاى خود  راست و درست باشد. اکنون حرکتى نکنید و از آشکار شدن دورى کنید و خواسته خود را پنهان کنید و تا  معاویه   فرزند هند زنده است از اقدام نابجا بپرهیزید، اگر او مرد و من زنده بودم نظرم به شما خواهد رسید ان شاء الله  .

پی نوشت : امام حسین علیه السلام به صلح برادر بزرگوارشان امام حسن علیه السلام تا زمانی که معاویه علیه الهاویه زنده بود ؛ پایبند بوده و از شیعیان هم می خواستند که از هرگونه تندروی خودداری کرده و ایشان هم همانند امام حسن و خودشان ، به مفاد صلح پایبند باشند .

 

موسوعه کلمات الامام حسین علیه السلام / فصل چهارم / شماره ی ۱۸۱

 

1 comment / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. این یک عملیات واقعی است
    «با توجه به اهمیت موضوع، لطفاً با دقت مطالعه فرموده و در صورت اشتراک نظر، به هر نحوی که صلاح می‏دانید، محتوای این پست را هرچند با قلم و بیان خودتان، در حد توان بازنشر دهید.»
    ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ
    عملیات رسانه‏ای افسران جوان جنگ نرم در خلال سفر استانی رهبر انقلاب اسلامی….

دیدگاهتان را بنویسید

3 × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.