اینهم گودال قتلگاه …من در روز عاشورا کشته خواهم شد/ ۲۷ روز تا مثنوی عاشقان

جابر بن عبدلله انصاری می گوید:
چون حسین بن على  علیه السلام  عازم عراق شد نزد او آمده عرض کردم : تو فرزند رسول خدا  صلى الله علیه و آله و سلم  و یکى از دو نواده اویى ، چاره اى نمى بینم جز آنکه همچون برادرت صلح کنى که او کامروا و درستکار بود.
فرمودند:  جابر! برادرم صلح را به امر خداى متعال و پیامبرش انجام داد، من نیز به امر خداى متعال و پیامبرش عمل مى کنم ، آیا مایلى هم اکنون رسول خدا  صلى الله علیه و آله و سلم  و على  علیه السلام  و برادرم حسن  علیه السلام  را برایت گواه آورم   ؟!
پس ناگاه دیدم در آسمان گشود و پیامبر خدا  صلى الله علیه و آله و سلم ، على و حسن  علیهما السلام  ، حمزه ، و جعفر و زید از آسمان بر روى زمین فرود آمدند. بیمناک از جا جستم . رسول خدا  صلى الله علیه و آله و سلم  فرمودند:
آیا درباره حسن  علیه السلام  – پیش از حسین  علیه السلام   – به تو نگفتم مؤمن نخواهى بود مگر به امامان خود تسلیم باشى و معترض ‍ نباشى ؟ آیا مایلى جایگاه معاویه و حسین و نیز یزید را ببینى ؟!
عرض کردم : آرى اى رسول خدا  صلى الله علیه و آله و سلم ! پس گام خود را بر زمین زده شکافت ، دریایى آشکار شد و شکافت . باز زمینى آشکار شده بر آن زد و شکافت ، بدین منوال هفت زمین و هفت دریا شکافته من از زیر همه آنان آتشى و در آتش زنجیرى دیدم که ولید بن مغیره ، ابوجهل ، معاویه سرکش و یزید را به آن بسته شیاطین سرکش نیز به آنان پیوسته اند. آنان سخت ترین عذاب دوزخیان را داشتند.
سپس پیامبر  صلى الله علیه و آله و سلم  فرمودند: سرت را بلند کن ! سر خود را بلند کرده دیدم درهاى آسمان گشوده و برترین مرتبه بهشت نمایان است . رسول خدا  صلى الله علیه و آله و سلم  و همراهان به آسمان بالا رفتند. چون در افق بالا قرار گرفتند به حسین  علیه السلام  ندا کرد: فرزندم ! به من ملحق شو، حسین  علیه السلام  نیز به او پیوسته همه عروج کردند تا به مرتبه برترین بهشت در آمدند. رسول خدا  صلى الله علیه و آله و سلم  از آنجا به من نگاه کرد و دست حسین  علیه السلام  را گرفته فرمودند: اى جابر! این فرزند من است که با من در اینجاست پس کارش را به او بسپار و شک مکن تا مؤ من باشى .
جابر گوید: پس از این واقعه کم کم سوی چشمانم را از دست داده و دیگر به خوبی جایی را نمی دیدم …

موسوعه کلمات الامام حسین علیه السلام / فصل چهارم / شماره ی ۲۴۱ و ۲۴۲

 

1 comment / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. بسم رب الحسین
  با عرض سلام و خدا قوت
  خیلی ممنونم از ابتکار و دقت نظرتان
  خیلی شیرین و مفید هستند مطالبی که روی سایت قرار می دهید. عکس ها هم بر شیرینی مطالب می افزایند.
  اجرتان با سیدالشهداء. ان شاءالله توفیقاتتان روز افزون باشد…
  التماس دعا

دیدگاهتان را بنویسید

هفده + 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.