اهمیت ویژه ی قدس – قسمت پنجم

بنای نوشتن در باب این مهم را هر ده روز یکبار در برنامه ام قرار داده بودم که متاسفانه در مرحله ی پنجم با مشکلاتی مواجه شدم که حدود یکماه از آن گذشت و توانستم دست به قلم شده و نتیجه ی تحقیقات خود و  برخی دوستان را در اینجا به رشته ی تحریر در آورم .پیشاپیش از تاخیر به وجود آمده ، پوزش می طلبم .

این بخش رو با بیان نکات شروع کرده و نیز به پایان می برم:

۱ – پس از نجات بنی اسرائیل از دست فرعون ، حضرت موسی بر اساس دستور الهی مامور شد تا بنی اسرائیل را به بیت المقدس راهنمایی کرده تا آنجا از لوث آلودگان پاک نموده و مدینه ی فاضله ای را بنا کنند .

۲ – بنی اسرائیل از دستور الهی سرباز زده و مدتها گرفتار سرگردانی شدند .

۳ – حضرت موسی از دنیا رفت و بنی اسرائیل از اینکه دستور موسی را نپذیرفته بودند ، پشیمان شده و با کمک یوشع بن نون به بیت المقدس رفتند.

۴ – بنی اسرائیل بعد از موسی دچار انحرافی بس بزرگ شدند .
گفتند : خدا بواسطه ی اینکه ما نژاد برتریم ، خواست که ما مدینه ی فاضله ای را بنا کنیم . نژاد برتر شد مهمترین مسئله ی فکری بنی اسرائیل . گفتند ما باید دنیا را نجات د هیم چون نژآد برتریم .

۵ – بنی اسرائیل بر اساس همین تفکر غلط انسانها را سه دسته کردند :
الف : نژاد برتر و قوم بنی اسرائیل که باید دنیا تحت حاکمیت ایشان قرار بگیرد .
ب : نژاد غیر از بنی اسرائیل و کسانیکه حاکمیت بنی اسرائیل بر دنیا را قبول دارند .
ج : نژاد غیر از بنی اسرائیل و کسانیکه حاکمیت بنی اسرائیل بر دنیا را قبول ندارند .
و صریحا بر کشته شدن گروه سوم همانگونه که در احکام تلمود نیز به آن تصریح شده ، تاکید داشتند .

۶ – انبیاء الهی شروع کردند به اصلاح بنی اسرائیل و این تفکر و تقسیم بندی غلط که در بین آنها بوجود آمده بود . یهود از اینجا شروع به قتل انبیاء الهی کردند که در قرآن صریحا به آن اشاره شده است و تعداد زیادی از انبیاء الهی را نیز کشتند . آخرین پیامبری که به اعتقاد ایشان کشته شد حضرت عیسی بود .

۷ – عیسی را کشتند اما دین عیسی تهدیدی برای انها بود .

۸ – شروع به تحریف انجیل کردند . این تحرف با یک برنامه ی حساب شده توسط فردی به نام شائول ( یا همان پولس که پایه گزار مسیحیت صهیونزم است ) صورت گرفت که این فرد اصالتا یهودی الاصل بوده و مجری برنامه های یهود برای تحریف انجیل بوده است . مسیحیت امروز این فرد را مسیحی الاصل می دانند اما با تدقیق در پیشینه ی تاریخی این فرد ، مشخص می شود که وی از کارمندان دولت روم شرقی و یهودی بوده که بعدا با برنامه ای حساب شده برای تحریف  انجیل و دستورات حضرت عیسی ، به مسیحیت گرویده است .

۹ – تحریف انجیل با تغییر بشارت ها در آن آغاز شد . شیعه معتقد است همانگونه که لغت ” انجیل” به معنای  ” بشارت ” می باشد ، این بشارتها در انجیل ، اشاره به بشارت ظهور پیامبر آخر و نیز بشارت به ظهور حضرت مهدی ( علیهما السلام ) دارد . همانگونه که در تورات نیز ۵ کتاب به بشارت حضرت مهدی (عجل الله فرجه الشریف ) اختصاص یافته بود اما حذف گردید .

۱۰ – بشارت ها با توطئه ی شائول ( پولس ) حذف گردید اما تنها تهدید برای جهانی شدن یهود و صهیونیزم جهانی ، وجود آخرین پیامبر بود که بشارت آن ، هم در تورات و هم در انجیل وجود داشت و بزرگان یهود ، بر این بشارت ها به خوبی وقوف داشتند همانگونه که قرآن مجید نیز بر آن تاکید می نماید : یعرفونه کما یعرفون ابنائهم . آنچنان بر نشانه های پیامبر آگاهی داشتند و او را می شناختند گویی که فرزند خود را می شناسند .

۱۱ – برای مقابله با اسلام و ظهور آخرین پیامبر ،  ۳ برنامه را طراحی کردند :
الف : ترور
ب : ایجاد موانع و استحکامات
ج : نفود

۱۲ – برای ترور پیامبر اسلام از جد اعلای پیامبر حضرت هاشم شروع کردند . هاشم و عبدالله را ترور کردند اما هر دوی این ترور ها برای عدم انعقاد نطفه ی پیامبر اسلام، ناموفق ماند .

۱۳ – پس از تولد پیامبر ، به دلیل شناسایی این مولود مبارک توسط یهود و نیز اتفاقات وقت تولد ایشان ، این کودک مبارک به مدت شش سال مخفیانه ، نزد حلمیه ی سعدیه نگهداری می شد ولی پس از شش سال پیامبر شناسایی شد و دومرتبه به آغوش عبد المطلب بازگشت . و تا ۲۵ سالگی مورد محافظت شدید ، قبیله ی بنی هاشم قرار داشت .

۱۴ – یهود ، پس از ناکام ماندن نقش ی ترور پیامبر اسلام به دلیل محافظت های شدید تیم حفاظتی پیامبر اسلام ، یهودیان زیادی را در مکه و مدینه مستقر کرد.

۱۵ – پیامبر با  گروهی از این یهودیان در جنگ های خیبر ، تبوک ، احزاب و موته جنگید و در سال هشتم هجری تا ۲۰ کیلومتری قدس ، در جنگ موته در کشور  اردن فعلی استان معان ، شهر کوک ، پیش رفت .

۱۶ – لشگر اسامه جهت شکست نهایی یهودیان در حال تجهیز قوا بود که پیامبر به شهادت رسید و آروزی پیامبر اسلام ، به واقعیت نپیوست .

۱۷ – یهود بر ای سرکوبی اسلام تا به اینجا موفق نبود و به موازات ایجاد موانع و استحکامات از نفود هم استفاده کرد .

۱۸ – شخصیت اول جهان اسلام بعد از پیامبر اکرم ، فردیست به نام عبد الله بن ابی قحافه معروف به ابوبکر
اگر تعداد مسلمانان را در بهترین حالت از ۷ میلیارد نفر جمعیت کره ی زمین ، ۲ میلیارد حساب کنیم ، با خوشبینانه ترین نگاه ، تعداد شیعیان به ۵۰۰ میلیون نفر می رسد که بقیه ی این جمعیت ، اهل تسنن هستند و بعد از پیامبر اسلام به ابوبکر ادای احترام کرده و او را نفر دوم جهان اسلام می دانند . بر اساس شواهد و قرائن ، ابوبکر از مرتبطین با یهود ، قبل و بعد از نبوت پیامبر اسلام بوده و با آنها رابطه قوی تجاری و اقتصادی داشته است .
۱۹ – با توجه به تاکیدات موکد پیامبر اسلام مبنی بر وصایت و خلافت علی بن ابیطالب ، ابوبکر به خلافت رسید .
با توجه به اینکه در موارد متعدد پیامبر اسلام به مناسبت های مختلف ، وصایت و جانشیتی علی بن ابیطالب را برای همگان مشخص کرده بود . چه از همان روزهای ابتدایی آغز نبوت و چه در زوهایی پایانی رسالت حضرتش . اما این مقوله با توجه به نفوذ موفق یهود ، نیز موفق نبود .

۲۰ – پس از گذشت ۲۵ سال ، اولین حکومت که در راس آن ، فرد مورد نظر پیامبر بود ، روی کار آمد . اما این حکومت ، یعنی حکومت علی بن ابیطالب ، به عنوان اولین حکومت شیعی ، مورد قبول نیست چراکه کسانی که علی علیه السلام را به عنوان خلیفه پذیرفتند ، ایشان را به عنوان چهارمین نفر از سه نفر گذشته قبول داشتند .

۲۱ – تمام تلاش علی بن ابیطالب نیز برای خنثی کردن توطئه های یهود برنامه ریزی شد و تا ویرانی سنگر مقاومتی یهود در جنگ صفین در شهر شام پیشرفت اما با تلاش فراوان یهود ، این تلاش نیز ناکام ماند و علی علیه السلام به شهادت رسید .

۲۲ – تشکیل حکومت در زمان امام حسن علیه السلام  نیز با فعالیت های منسجم لابی یهود در شهر شام ، موفق نبود و دیگر تا به امروز ، هیچ امامی نتوانست حکومت شیعی تشکیل دهد . همچنانکه در شهادت دیگر برادر ایشان ، دست یهود و مشاور یهودی الاصل یزید ، برای برنامه ریزی جنگ علیه ایشان ، کاملا مشهود می باشد .

۲۳ – در دروره ی صفوی در مدت کوتاهی حکومت شیعی تشکیل شد که پس از زمانی به دلیل ضعف پادشاهان صفوی ، این حکومت شیعی پایدار نماند .

۲۴ – پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از شهادت پیامبر اسلام ، اولین حکومت منسجم شیعی ، آنهم برخواسته از دل مردم ، در ۱۲ فروردین ۵۸ شکل گرفت که تا به امروز حدود  ۳۳ سال از عمر آن می گذرد .

۲۵ – برای خاموش کردن این فریاد انقلابی در نطفه که با شعار ” جمهوری اسلامی ، زمینه ساز ظهور مهدی ” شکل گرفت ، تمام لابی های صهیونیزم دست به کار شده و عراق را به عنوان مانعی دیگر در برابر جمهور ی اسلامی علم کردند .

۲۶ – با هوشیاری امام راحل ، شعار ” راه قدس از کربلا می گذرد ” در عملیات رمضان ، این اعلام موضع به جهانیان صورت گرفت که هدف جمهوری اسلامی ایران ، آزاد سازی قدس شریف و ادامه دادن راه انبیاء الهی و آزاد سازی مردم جهان از تفکر غلط یهود می باشد .

۲۷ – یهود تمام توان خود را برای نابودی این تفکر به کار میبرد و کشورهایی همچون آمریکا ، اسرائیل ، فرانسه ، آلمان برای نابودی جمهوری اسلامی ایران همقسم می شوند .

۲۸ – پس از گذشت حدود ۳۳ سال از انقلاب اسلامی ایران ، بنا بر اعتراف سران رژیم اشغالگر ، ایران بزرگترین تهدید برای آنها به شمار می آید و تمام همّ خود را بر آن می گمارند تا با انواع تهدید ها ، تحریم ها و برنامه ریزی ها برای قیام مخملی آنرا سرکوب نمایند.

۲۹ – حفظ این حکومت بنا بر آنچه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند، واجب ترین واجب هاست .

۳۰ – آنچه که مشخص است در وقایع ظهور حضرت مهدی ارواحنافداه ۴ منطقه کانون توجه خواهند بود
الف : عربستان
ب : عراق
ج : شامات و بیت المقدس
د : ایران
امید است تامّل در این ۳۰ نکته گره گشای ذهن شما در حل معمای اهمیت ویژه ی قدس باشد .

در پایان این قسمت توجه شمارا به سخنانی از حضرت امام خمینی رحمت الله علیه پیرامون اهمیت ویژه ی قدس جلب مینمایم.

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

مسئلۀ قدس یک مسئلۀ شخصی نیست، و یک مسئلۀ مخصوص به یک کشور و یا یک مسئلۀ مخصوص به مسلمین جهان در عصر حاضر نیست، بلکه حادثه‏ای است برای موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده، از روزی که مسجد الاقصی پی‏ریزی شد تا آنگاه که این سیاره در نظام هستی در گردش است. و چه دردناک است برای مسلمانان جهان در عصر حاضر که با داشتن آن‏همه امکانات مادی و معنوی، در مرئی[۱]و منظر آنان به پیشگاه خداوند متعال و رسولان عالیقدرش اینچنین جسارت واقع شود، آن هم از یک مشت اوباش جنایتکار. و چه ننگ است برای دولتهای اسلامی که با در دست داشتن شریان حیاتی ابرقدرتهای جهان بنشینند و تماشاگر باشند که امریکا ابرجنایتکار تاریخ، یک عنصر فاسد بی‏ارزش را در مقابل آنان علم کند و با عده‏ای ناچیز عبادتگاه مقدس و قبله ‏گاه اول آنان را از آنان غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همۀ آنان قدرت‏ نمایی کند. و چه شرم‏ آور است سکوت در مقابل این فاجعۀ بزرگ تاریخ.
و چه زیبابود که بلندگوهای مسجداقصی از همان روز که اسرائیل این عنصر خبیث دست به کار این جنایت عظیم شده بود، به صدا در می‏ آمدند. اکنون که مسلمانان انقلابی و شجاع فلسطین با همتی عالی وبا آوای الهی از معراجگاه رسول[۲]ختمی ـ صلی اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ خروش بر آورده و مسلمانان را به قیام و وحدت دعوت نموده‏ اند و در مقابل کفر جهانی نهضت نموده ‏اند، با کدام عذر در مقابل خداوند قادر و وجدان بیدار انسانی می‏توان در این امر اسلامی بی‏تفاوت بود؟ اکنون که خون جوانان عزیز فلسطین دیوارهای مسجد قدس را رنگین کرده است و در مقابل مطالبۀ حق مشروعشان از مشتی دغلباز، با مسلسل جواب شنیده‏ اند، برای مسلمانان غیرتمند عار نیست که به ندای مظلومانۀ آنان جواب ندهند و همدردی خود را با آنان اظهار نکنند؟ باشد که فریاد همدردی آنان دولتها را بیدار کند که از قدر ت عظیم اسلامی استفاده کرده و دست امریکای جهانخوار، این جنایتکار تاریخ راکه از آن طرف دریاها به پشتیبانی ستمگران، دست پلید اسرائیل را می‏فشارد قطع کنند و خود و ملتهای مظلوم جهان رانجات دهند. امید است خداوند منّان بر بشر منّت فرموده و وعدۀ قرآنی خود را هر چه زودتر انجاز[۳]فرماید و مستضعفان جهان را بر مستکبران غلبه دهد.

درود بر قدس و بر مسجداقصی. درود بر ملتهای بپاخاسته در مقابل اسرائیل جنایتکار؛ ودرود بر مسلمانان و مستضعفان جهان.

روح‏ اللّه‏ الموسوی الخمینی

۱ ـ محل دید، منظره.
۲ ـ مسجد الاقصی.
۳ – محقَّق ساختن.
۲۵/۰۱/۱۳۶۱


در قسمت پایانی (قسمت ششم ) به یک قول مبنی بر اهمیت ویژه ی این سرزمین اشاره خواهد شد .

3 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. سلام
    زنده باشید. این رگه ای را که عنوان کردید که از زمان پیدایش بنی اسرائیل تا الان ادامه دارد به نظر بنده هم عین واقیت است . یعنی نبرد با صهیونیسم ناب ترین مصداق جهاد فی سبیل الله در این زمانه است. به امید اینکه ما هم سهمی در این جهاد ولو ناچیز داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

9 − دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.