پیش بینی شهید آیت الله دکتر بهشتی : خداوند شخصیت آیت الله خامنه ای را ذخیره کرده برای رهبری این انقلاب

در مدرسه ی شهید مطهری ، بنی صدر را دعوت کرده بودند تا کارهای آینده و سیاست هایش را توضیح دهد من بلند شدم و گفتم :
آقای بنی صدر شما در یک کلمه به سوال من جواب بدهید تا همه خاطرشان جمع شود و همین جا به حضرت عالی رای بدهیم .
بنی صدر گفت : سوالتان چیست ؟
گفتم : می خواهم بدانم نظر شما نسبت به ولایت فقیه چیست؟
بنی صدر در جواب گفت :
شما بچه ها در اجرای فرامین امام تند و افراطی هستید . ولایت فقیه نباید جای استبداد را بگیرد انفلاب ما برای نابود کردن استبداد و خود کامگی بود در حالی که به نظر من ، ولایت فقیه شاخه ای از استبداد است .
با سخنان بنی صدر جلسه متشنج شد و یکی از حاضرین جلسه ( احتمالا آقای ناطق ) بلند شد و گفت :
این چه خرافاتی است که می گویی؟ و در حالی که داشت جلسه رو ترک می کرد، گفت :  اینجا نشستن حرام است !
به دنبال او همه بلند شدند و رفتند و جلسه به هم خورد .
آقای خسرو شاهی و آقای توسلی از دست من بسیار ناراحت شدند و گفتند : تو باعث شدی که سخنرانی آقای بنی صدر به هم بخورد این همه سوال بود تو چرا این سوال را مطرح کردی ؟
گفتم : برای اینکه مشکل اصلی ما همین مسئله است این مسئله باید روشن شود و جا بیفتد . این عمامه و لباس روحانیت هم که شما پوشیده اید برای حمایت از ولایت است نه چیز دیگر . این اختلاف بین ما ادامه داشت بر سر همین مسئله ، ما قبل از برکناری بنی صدر جلساتی را برای براندازی وی داشتیم .

جلسات شاخه ی روحانیت مبارزِ حزب ، به طور سیار هربار در منزل یکی از اعضا برگزار می شد . منزل دکتر بهشتی، دکتر روحانی،آقای ناطق ، آقای باهنر و بنده .
بعد از برکناری بنی صدر از ریاست جمهوری ، دکتر بهشتی اعضای هر دو شاخه ی مجمع روحانیت حزب را به باغی به نام باغ سبز در کرج دعوت کردند تا آنها را به هم نزدیک کنند و میانه ی آنها را به هم نزدیک کنند و میانه ی آنها را التیام ببخشند . در همان جلسه درباره ی رئیس جمهوری بعدی هم صحبت شد نظریات روی حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان مناسب ترین چهره برای ریاست جمهوری بود . شهید مظلوم دکتر بهشتی فرمودند :
چهره ای مانند شخصیت آیت الله خامنه ای را خداوند ذخیره کرده برای رهبری این انقلاب ، لذا اجازه بدهید محمد علی رجائی به عنوان رئیس جمهوری مطرح شود زیرا امتحان خود را داده است و همه قبول کردند که محمد علی رجائی به عنوان رئیس جمهور مکتبی و انقلابی ملت شریف ایران مطرح شود  .

منبع : کتاب خاطرات حجت الاسلام و المسلمین سید محسن موسوی فرد کاشانی/صفحه ی ۱۴۲ و ۱۴۳

5 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. سلام
    خیلی عالی بود
    ضمنا ویدئوی شما رو هم دیدم. خیلی خوب سرگشتگی انسان معاصر و داشتن گمشده رو بیان کردید.حتی اون فضا و ظاهر به دور از زندگی امروز تداعی کننده ی همین مسئله است. البته باید اعتراف کنم که اولش کمی از اون فضای مه آلود و تاریک و حرکت آهسته ی دوربین و صداها و یه نفر با موهای بلند ترسیدم.و بعد که دیدم نماز خوند متعجب هم شدم اما بار دوم که دیدم و کمی ترسم ریخته بود متوجه مفهومش شدم. هرچند شرایط غیر حقیقی موجود در نگاه اول کمی موجب شد نتونم خودم رو جای شخصیت اون کلیپ بذارم. شایدم واسه اینکه من سعی داشتم نگاه نقادانه داشته باشم. البته برای بار دوم -در حالی که فهمیدم من هیچ از این شکل کارها سر درنمیارم- ولی لذت بردم… ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.