اقدام هوشمندانه ی جمهوری اسلامی ایران در رونمایی هواپیمای جاسوسی آمریکا

در مراسم رونمایی از هواپیمای جاسوسی آمریکا دو نکته ی ظریف گنجانده شده بود که نشان می دهد که ریزترین مسائل مورد توجه مسئولین قرار گرفته است  و در نوع خود ، جای تشکر دارد .

اول : با توجه به بیانیه ای که در انهدام این هواپیما توسط نیروهای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر گردید ؛ انتخاب هوشمندانه ی فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده به عنوان فرد رو نمایی کننده از هواپیما ترسی مضاعف از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دل دشمنان  ایجاد نمود و بار دیگر قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رخ جهانیان کشده شد .

و دوم اینکه : پلاکارد سخن تاریخی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه که روی آن نوشته شده بود : آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ؛ روی هواپیما نصب شده بود و رسانه های خارجی برای نمایش این هواپیما مجبور بودند این سخن حضرت امام را نیز در رسانه های خود پخش کنند .

بی بی سی فارسی در بخش خبری خود برای نمایش این هواپیما ، تمام تلاش خود را بر این گمارده بود که این پلاکارد را نمایش ندهد اما موفق نبود . حتی در اخباری که روی خروجی سایت بی بی سی قرار گرفت ، سعی شده بود این سخن حضرت امام خمینی سانسور شود .

پی نوشت : شعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیلی که روی پرچم جمهوری اسلامی ایران کنار آرم سپاه پاسداران ،نوشته شده بود ؛ روح آدمی را جلا می داد .

پی نوشت دو : این انهدام ، تو دهنی بسیار زیبایی بود به موضع گیری های باراک اوباما و نیز تام دانیلون مشاور امنیت ملی وی که در اظهاراتش توازن قدرت در منطقه را علیه ایران دانسته و این کشور را منزوی تر از هر زمان معرفی می کند .
این در حالیست که با توجه به اقدام ارتش و سپاه پاسداران در انهدام سیستم کنترل پرنده ی متجاوز و نیز غنیمت گرفتن این هواپیمای جاسوسی به دلیل نقض حریم امنیتی مرزهای هوایی کشورمان ، جمهوری اسلامی کانون توجه کارشناسان مسائل امنیتی قرار گرفته و پیشرفت چشمگیر ایران را با توجه به تحریم های فراوان ، به رخ دانشمندان عرصه ی تکنولوژی می کشاند .

9 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. مطلب شما در پایگاه اطلاع رسانی پژواک منتشر شد:
  http://www.pejvaknews.ir/fa/pages/?cid=12009

  در صورت تمایل pejvaknews.ir را در قسمت پیوندهاتون لینک بدید
  بنر سایت: http://www.pejvaknews.ir/files/fa/news/1390/8/18/13499_459.jpg
  + کد آر اس اس اخبار این پایگاه جهت درج در قسمت کدهای وبلاگ:

  یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.