دیدی آقای اباما ؟ دیدی اینکاره نبودی ؟!

خبرهایی غیر رسمی حاکی از این است که اباما و دستیارانش در کاخ سفید دوباره به تکاپو افتاده اند و با ارسال نامه ای به خیال خودشان درباره ابتکار ایران پیرامون ” بستن تنگه هرمز در صورت اقدامات خصمانه دشمن ” هشدار داده اند. هر چند خبره های کار می دانند که برای هشدار دادن نیازی به ارسال نامه از طریق واسطه نیست و مصاحبه و یا اظهار نظری در حاشیه یک مراسم هم کفایت می کند.در ایران ، ما به این کار اباما می گوییم با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن !

ولی وقتی ساده دلان احساساتی با یک پیام نوروزی تلویزیونی خود را آماده  فشردن دستهای آمریکایی ها می کردند ، پیر مراد جمع ما این روزها را می دید و هم او می دانست که این یک بازی بیش نیست و هر دو مشت اباما پوچ است. وقتی می خواستم این مطلب را بنویسم ، یاد آن نامه قبلی اباما افتادم که علنی شد و همچنین هوشمندانه و زیرکانه جواب مقام معظم رهبری به این دانه پاشیدن ها .دیدم که پاسخ معروف حضرت آقا ( دست چدنی و دستکش مخملی ) به همان مقطع خلاصه نمی شود و بلکه پیش از این هم سابقه داشته است :

مسؤولان رژیم ایالات متّحده امریکا، تاکنون به هیچ‏وجه نشان نداده ‏اند که ذرّه ‏اى از دشمنىِ خود را نسبت به نظام اسلامى و مردم ایران کم کرده باشند، بلکه در همین حال هم وقیحانه مردم، دولت و نظام را متّهم کردند و متّهم می کنند. دائم تهدید می ‏کنند و چهره جنگى، خصمانه و خشم‏ آلود به خود می ‏گیرند، بعد از آن طرف هم دو کلمه حرف می ‏زنند؛ پنجه چُدنى خودشان را در یک دستکش حریر پنهان می کنند! نمی شود که آن دشمنیها و آن نیّات شوم را ندید. البته ما اهل لجبازى نیستیم؛ اهل منطق و استدلالیم. رژیم ایالات متّحده امریکا به ملت ایران سالها ظلم کرده است؛ …نیّتِ شوم نسبت به نظام اسلامى و عقاید مردم و مصالح ما دارد و هرجا منافع کشور ما بوده، اگر توانسته دست‏ اندازى کرده است که جلوش را بگیرد؛ نیّت حضور قدرتمندانه در ایران و بلعیدنِ منابع مالى و حیاتى آن را دارد. آنچه ملت ایران را در مقابل این‏گونه ژستهاى دروغین، هشیار و خشمگین می ‏کند، اینهاست. این کارها را کنار بگذارد، ما با کسى لجبازى نداریم. یک ملت را این‏طور تهدید و تحقیر کردن، مورد تهاجم سیاسى قرار دادن، سعى در تجزیه آن ملت کردن، فشارهاى گوناگونِ اقتصادى بر آن وارد آوردن، نظام حاکمِ بر آن ملت و کشور را این‏طور تهدید کردن و با زبان استکبار و زورگویى و قلدرى حرف زدن و بعد هم یک‏جا لبخند دروغى تحویل دادن، باعث می ‏شود مردم از این حرفها بدشان بیاید و خشمگین شوند.(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم – ۱۳۸۲/۱۰/۱۹)

اما پس از نخستین نامه کذایی اباما نیز پاسخ همانی بود که قبلاً بیان شده بود:

دولت جدید آمریکا میگوید ما مایلیم با ایران مذاکره کنیم، بیائید گذشته را فراموش کنیم. می گویند ما به سمت ایران دست دراز کردیم. خوب، این چه جور دستى است؟ اگر دستى دراز شده باشد که یک دستکش مخمل رویش باشد، اما زیرش یک دست چدنى باشد، این هیچ معناى خوبى ندارد. عید را به ملت ایران تبریک میگویند، اما در همان تبریک، ملت ایران را به طرفدارى از تروریسم، دنبال سلاح هسته‌اى رفتن و از این قبیل چیزها متهم می کنند! (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با زائران مجاوران امام رضا علیه السّلام -۱۳۸۸/۱/۱)

ولی در ادامه و پس از دشمنی صریح و همه جانبه آمریکایی ها در جریان فتنه ۸۸ دیگر جای هیچ شک و شبهه ای باقی نماند که اباما یک دلال حقه باز بیشتر نیست و حالا که نتوانسته با فریب کار خود را پیش ببرد ، در پی تهدید و اخلال است :

همین رئیس جمهور جدید آمریکا، حرفهاى قشنگى زد؛ به ما هم مکرراً پیغام داد؛ شفاهى، کتبى، که بیائید صفحه را عوض کنیم، بیائید وضع تازه‌اى درست کنیم، بیائید در حل مشکلات عالم با همدیگر همکارى کنیم؛ تا این حد! ما هم گفتیم پیش‌داورى نکنیم؛ ما به عمل نگاه می کنیم. گفتند، می خواهیم تغییر ایجاد کنیم. گفتیم خوب، ببینیم تغییر را. از روز اول فروردین که من در مشهد سخنرانى کردم – گفتم اگر دستکش مخملى روى پنجه‌ى چدنى کشیده باشید و دستتان را دراز کنید، ما دستمان را دراز نمی کنیم؛ این هشدار را من آنجا دادم – الان هشت ماه میگذرد. در طول این هشت ماه، آنچه ما دیدیم، برخلاف آن چیزى بود که اینها به زبان، به‌ظاهر ابراز میکنند. صورت قضیه این است که بیائید مذاکره کنیم؛ اما در کنار مذاکره، تهدید؛ که اگر مذاکره به این نتیجه‌ى مطلوب نرسد، پس چنین و چنان! این شد مذاکره؟! این همان رابطه‌ى گرگ و میش است که امام گفت: رابطه‌ى گرگ و میش را ما نمیخواهیم. بیائید بنشینید با ما سر میز، مذاکره کنید بر سر فلان موضوع؛ مثلاً بر سر موضوع هسته‌اى، لیکن شرطش این است که این مذاکره، به فلان نتیجه‌ى معین برسد! مثلاً دست برداشتنِ کشور از فعالیت هسته‌اى، اگر به این نتیجه نرسد، پس چنین و چنان؛ تهدید. (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دانش اموزان در آستانه ۱۳ آبان – ۱۳۸۸/۸/۱۲)

پارسال گفتم اگر در زیر دستکش مخملى، دست چدنى و پنجه‌ى چدنى باشد، ما دستمان را دراز نمی کنیم؛ دوستى را قبول نمی کنیم. اگر با لبخندى که زده میشود، خنجرى در پشت پنهان شده باشد، ما حواسمان جمع است. متأسفانه آنچه که اتفاق افتاد، همان چیزى بود که حدس زده می شد. دولت آمریکا و همین تشکیلات جدید و رئیس جمهور جدید، با همه‌ى ادعاى علاقه‌مندى به روابط عادلانه و صحیح، که نامه هم نوشتند و پیغام هم دادند و در بلندگوها هم گفتند و در مجالس خصوصى هم تکرار کردند که ما میخواهیم با جمهورى اسلامى روابطمان را عادى کنیم، متأسفانه در عمل عکس این عمل کردند. در همین قضایاى هشت ماه بعد از انتخابات، بدترین موضع را گرفتند.(بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی -۱۳۸۹/۱/۱)

و این نامه اخیر ، ظاهراً دومین پیام کتبی است . پیامی که هر چه باشد- چه دوستانه و چه خصمانه- چیزی جز یک بلوف نیست . در ایران دیگر کسی برای حرفهای اباما اهمیت قائل نیست. اما اگر این کارها برای اباما نان نداشته باشد ، آب دارد . می پرسید چطور مگر ؟!

۲۰۱۲ ، سال انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا است. هیچ پشتوانه ای مهمتر و بهتر از صهیونیست ها وجود ندارد که بتواند پول و اعتبار برای تمدید ریاست جمهوری اباما خرج کند.در واقع شاخ و شانه کشیدن اباما و کوبیدن مشت چدنی اش روی میز ( تازه اگر فرض کنیم محتوای این نامه خصمانه و اخطار دهنده بوده باشد ) و های و هوی کردنش، به پشت گرمی صهیونیست ها و به امید کسب حمایت آنها است . چه اینکه اسرائیلی ها دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی هستند.آیا ترور چهارمین فعال هسته ای ایران ، آن هم در قلب تهران برای اثبات این مدعا کافی نیست؟!

ولی آقای اباما ، دیدی که این کاره نیستی ؟! دیدی که نتوانستی از پس انجام نقشت در این نمایش بر بیایی ؟! بیچاره تو که هنوز امیدوار هستی که کارگردان نمایش های مسخره ات ، تو را برای چهار سال دیگر بازی بدهد. بیچاره تر از تو ، آن کارگردانی است که مجبور باشد توی بی استعداد را برای چهار سال دیگر در این نمایش نگه دارد !

6 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

19 − 12 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.