فرق اساسی ایران با تمام دشمنانش

فکر کنم حدود ۱۲ سال پیش بود که یکی از اقوام پدری که مهندس هوا و فضا هم هست و در کانادا زندگی میکرد ؛ آمده بود ایران . با یک هیجان خاصی از پیشرفت دولت های غربی در تولید تجهیزات نظامی و جنگی برای پدر سخن می گفت و خوب به خاطر دارم که آن روزها از پدافند لیزری ای می گفت که غرب به تکنولوژی آن افتخار می کرد  . چیزهای دیگری هم می گفت که الان خوب یادم نیست چون برایم جذابیتی نداشت و به خاطر نسپردم . مطلب جالبش همان پدافند لیزری بود که با آن حال کردم .
الغرض اینکه ۱۲ سال پیش از پیشرفت علمی ای سخن می گفت که خودش هم فکر نمی کرد یک روزی ایران اسلامی به آن فنآوری و بالاتر از آن نیز دست پیدا کند .

کمی که بزرگتر شدم و به لطف دوست عزیزم ، وبلاگ نویس هم شده و پایم به عرصه ی مجازی باز شد ، هر از گاهی رو نماییِ از تجهیزاتی را می دیدم که خب راستش کمی می ترسیدم و می گفتم اگر خدایی نکرده جنگ شود کلاهمان پس معرکه است .البته هر بار پدر عزیز به شیوه ی خودش گوشمان را می کشید اما خب جوان بودیم و جاهل !

امروز هم پس از گذشت همان ۱۲ سال ، پیشرفت های نظامی غرب را انکار نمی کنم . اما می خواهم به یک نکته اشاره کنم و آن جواب یک سوال بود که سالها ذهن من را به خود مشغول کرده بود و خُب به لطف خدا آنرا با تمام وجودم لمس کرده ام .

سوال این بود : آمریکا با تکنولوژی بمب اتمی که در اختیار دارد و نیز تجهیزات فوق العاده پیش رفته اش ، به راحتی می تواند روی کاغذ و نقشه ، ایران را پاک کند . پس چرا به ایران حمله نمی کند ؟!

آنروزها یک سرداری از سپاه بود که قطع نخاع بود و با ویلچیر به مسجد می آوردندش. بعدها با او دوست شدم . سردار سعید پهلوانی ( که بالاخره طعم شیرین شهادت را چشید ) . یکبار این سوال را از او پرسیدم . جوابی که به من داد همان جوابی بود که چند روز قبلش هم ، پدر چنین جوابی به من داده بود :

دشمن از تجهیزات نظامی ما نمی ترسد . از این هیئت های امام حسین علیه السلام می ترسد . از سینه زدن ها می ترسد . از ایمان بچه های بسیجی می ترسد . از این اتحادی که زیر یک پرچم به نام امام حسین علیه السلام داریم می ترسد .

طعم حرفش اگرچه خوشمزه بود اما برای من که جوانی ۲۰ ساله بودم و دنبال حقائق می گشتم اشباع کننده نبود .

گذشت و گذشت و گذشت …
بارها و بارها در طول سالیان پیش رو ، تهدیدهای آمریکا را شنیدم و دیدم .
تهدید های به حمله و تحریم
و هربار موضع گیری ها صریح رهبری نظام
و پس از آن حضور خالصانه ی مردم همیشه در صحنه ی ایران اسلامی
و اتحاد و همبستگی آنان را
و بعد :
دیدم که از حمله ی نظامی خبری نشد که نشد
هربار اتفاقی مشابه و تهدیداتی مثل قبل
و بعد هم حضور مردم مومن
و آماده به شهادت
و بازهم هیچ خبری نه از تهدیدات بود و نه از حمله

۶ سال پیش رهبر عزیزمان ، امام خامنه ای تحلیلی داشتند که اگر دشمن تهدید می کند ، بدانید ضعف دارد . همین تعبیری که در نماز جمعه ی اخیر هم به آن اشاره داشتند .

کمی فکر کردم . برای من قابل لمس بود این تعبیر . با مناسبات محلی آنرا سنجیدم .
محله ای اراذل خیزی که خلاصه هر روز حداقل یک دعوا را شاهد بودیم و می دیدم آن چاقوکشی که از قانون بیشتر می ترسد ، بیشتر عربده می کشد و به برخی ضعفا ، ظلم می کند در صورتیکه می دانستیم ترسیده است و می خواهد خودی نشان بدهد .

دیدم انگار همه جای دنیا همین است . هرکس که توانی ندارد عربده  میکشد . هیاهو می کند . هرکس که ایمان ندارد صدایش از همه بیشتر است .اما آنکه ایمان دارد و از خدا ترسیده و نقطه اتکالش ، خدا بوده ، از همه ساکت تر است و به وقتش ، همه ی گنده لات ها و اراذل را سرجای خودشان نشانده است .

امروز هم در سطح جهانی همین قاعده حکمفرماست . آنکس که ترسیده بیشتر فریاد می زند . آنکس که خائن است بشتر می ترسد . بیشتر فریاد می زند . بیشتر تهدید می کند و بیشتر ترس دارد .

فرق بین ما و دشمن هم در همین است .
ما یک نقطه ی قوتی داریم که دشمن ندارد .
ما توکلمان به خداست . نه به پیشرفت های علمی مان .
ما توکلمان به خداست نه بر تکنولوژی غلبه بر پهپاد .
اما دشمن اگر به خدا و فرامین الهی اعتقادی داشت ، اینهمه ظلم روا نمی کرد . پس به قوای خود اتکا می کند . به کلاهک های هسته ای اش . به پهپادهایش و نه خدا
و همین باعث شکست دشمن می شود .
شاید پیشرفت های جمهوری اسلامی در عرصه ی علم و فنآوری به پای غرب نرسد اما چیزی که هست آنست که خداوند به قدمی که خالصانه برای خودش برداشته شود برکت می دهد و قدمی که با اخلاص باشد در آن نظر خاص خود را قرار می دهد .
به قدمی که با اخلاص برداشته شود قوت می بخشد
و وعده ی پیروزی آنرا داده است که و لینصرن الله من ینصره و یا والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و …
قدم با اخلاص ، غوامض پیچیده ی علمی را آسان می کند .
می گوید تو بیا به سمت من . من تو را کمک می کنم .
قدم با اخلاص به فکر و ذهن برکت می بخشد و …
می گوید بیا برای من قدم بردار، من به تو برکت می دهم .

و این است فرق ایران اسلامی با دشمنانش .

به گزیده ای از سخنان حضرت امام که در ۲۸ تیرماه ۱۳۶۵ در جمع فرماندهان سپاه و ارتش ایراد شده است دقت بفرمائید. انگار که برای امروز ما گفته شده است . اگرچه خلف صالح خمینی کبیر نیز ، که به اعتراف حضرتش نمونه اش در دنیا نیست ، این روزها حرفهای اماممان را برایمان می زند و یاد و خاطره ی خمینی کبیر را برایمان زنده می کند .

{ نفتِ غیر قابل اتّـکا }

شما گمان نکنید که اتکا به ماوراى خدا براى ما بتواند یک کارگشایى بکند، اتکا به خدا بکنید. اگر ما یک روز اتکاى خودمان را از خدا برداشتیم و روى نفت گذاشتیم یا روى سلاح گذاشتیم، بدانید که آن روز، روزى است که ما رو به شکست خواهیم رفت….

{آیا کاخ سفید یا کرملین الآن با آرامش زندگی میکنند ؟}

شما ملاحظه کنید الآن قدرتهاى بزرگى که اتکا دارند به آن سلاحهاى عجیب و غریب خودشان، در اضطراب دارند زندگى مى‏ کنند. گمان نکنید که کاخ سفید یا کرملین الآن آرام نشسته‏ اند و با وضع آرام زندگى مى‏ کنند. آن‏ها با اضطراب زندگى مى‏ کنند و این اضطراب براى این است که آنها تبع شیطان هستند و شیطان نمى‏ گذارد که طمأنینه پیدا بشود در قلب انسان ..

{ چه کار کنیم که ما هم اضطراب نداشته باشیم ؟ }

شما بخواهید که اضطراب نداشته باشید و بخواهید که ایمانتان را قوى بکنید، بدانید که نصرت دنبالش است. اول باید اخلاصتان را قوى بکنید، ایمانتان را قوى بکنید بعد دنبال کار بروید به آن طورى که خداى تبارک و تعالى امر فرموده است. و این اخلاص و ایمان، شما را تقویت مى‏کند و روحیه شما را بالا مى ‏برد و نیروى شما جورى مى ‏شود که‏ هیچ قدرتى نمى‏ تواند مقابله بکند.

{اختلافات درون گروهی باعث شکست در این دنیا و آن دنیا }

الآن در این مقطع زمانى که ما موجود هستیم و مى‏ بینید که همه قدرتها بر خلاف ما دارند فعالیت مى‏ کنند و استثنایش بسیار کم است، شما اگر در داخل خودتان یک خللى پیدا بشود، یک اختلافى پیدا بشود- خداى نخواسته- و ان شاء اللَّه نخواهد شد و اگر- خداى نخواسته- شیاطین بخواهند- یا شیاطین داخلى یا شیاطین خارجى- رسانه‏ هاى گروهى بخواهند یک اختلالى ایجاد کنند، شما بدانید که علاوه بر اینکه در اینجا شکست خوردید، در آن عالم هم پیش خدا مسئول هستید

{ جنود ابلیس هم نماز شب می خوانند }

بنابراین، از امور مهمه ‏اى که بر همه ما واجب است، دفاع از اسلام، دفاع از جمهورى اسلامى است و آن بستگى دارد به وحدت. هرکس در هر لباسى باشد و در هر مکانى باشد و زبانش جریان پیدا کند براى اینکه ولو به واسطه‏ هایى بخواهد ایجاد اختلاف بکند بین شما، این از جنود ابلیس است و مطرود است پیش خدا و مسئول است پیش خدا ولو اینکه یک آدمى باشد که نماز شبش ترک نمى‏ شود ..

{ این قدرتها قدرتهایى نیستند که بتوانند با اسلام مقابله کنند }

و شما مطمئن باشید که شما پیروزید؛ براى اینکه کسى که براى خدا عمل مى‏ کند پیروز است. این پیروزى براى شما هست، خدا وعده کرده است که اگر نصرت کنید خداى تبارک و تعالى را، شما را نصرت مى‏ کند. مطمئن باشید، قلبهایتان قوى باشد و از هیچ امرى نترسید؛ از هیچ قدرتى نترسید، این قدرتها قدرتهایى نیستند که بتوانند با اسلام مقابله کنند .

و بر هیچکس پوشیده نیست که هدف این قدرتها ایران نیست بلکه اسلام است . چرا که ایران مهد پرورش اسلامی شده است که اسلام ناب و مورد نظر اهل بیت عصمت و طهارت بوده است .
برای اینکه ایران تنها کشوریست که پس از گذشت ۱۴ قرن ، منویات ائمه ی اطهار را ، جامه ی عمل پوشانید . و هدف قدرتها برای حذف اسلام ، حذف ایران است چرا که ایران مدعی اسلام ناب محمدی (ص) در سرتاسر دنیاست و بحمد الله این راهى که ایران عزیز با هدایت خمینی کبیر در پیش گرفت، راهى است که ملتهاى مسلمان در گوشه و کنار جهان اسلام، با اقتدا به آن حرکت بتدریج و آرام آرام در حال حرکت در راستا و امتداد آن هستند .

6 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. رهبرم قاطع سخن گفت و دلم را شاد کرد*****قاطعانه لرزه بر اردوگه بیداد کرد

  با توکل بر عنایت ها و الطاف خدا ***** در نماز جمعه چون جدش علی فریاد کرد

  سرفرازم از خروش و اقتدار رهبرم ***** قدرت پوشالی دشمن همه بر باد کرد

  سلام ممنون از مطلبت ،مث همیشه خوب و عالی

 2. سلام
  بقول ما امروزی ها : ایول
  ……………
  حاشا و کلا حاج آقا !
  ما کی گفتیم تحریم می کنیم ؟
  این جمهوری اسلامی است که گفته ( آنهم یکی از مدیران اجرایی دولت , نه تصمیم گیرندگان نظام) نه این آدم هلوع ؛
  بعدشم تو کارای بد ( اونم جاهایی که اجازه ورود دادند ) نباید پیش قدم شد !
  تکبر بده , اما اگه دشمن تکبر ورزید ( بعدش ) شما می تونی تکبر نشون بدی . .
  مثلا می گما ..
  تحریم بده , ما نبایم کسایی رو از حق و حقوق قانونی اشون محروم کنیم . اما اگه دیدیم طرف آدم نمی شه چاره ای نداریم تا نفتی رو که بناست شش ماه دیگه ارزیابی کنند تا ببینند آیا می تونند جایگزینی برای نفت ما پیدا کنند تا در آن صورت نخرند !! خب می تونیم از همین الان بهشون ندیم !!؟
  قبول ندارین ؟

دیدگاهتان را بنویسید

چهارده − سیزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.