سید احمد پلارک و ماجرای مرقد معطــر وی

 می گویند :

شهید سید احمد پلارک در یکی از پایگاه های زمان جنگ ،کار میکرد  و همیشه مشغول نظافت سرویس بهداشتی آن پایگاه بود . در یک حمله هوایی هنگامی که او در حال نظافت بود  ، موشکی به آنجا برخورد میکند و این شهید زیر آوار مدفون میشود .
بعد از بمب باران ، هنگامی که امداد گران در حال جمع آوری زخمی ها و شهیدان بودند ، متوجه میشوند که بوی شدید گلاب از زیر آوار می آید .
وقتی آوار را کنار میزنند با پیکر پاک این شهید روبرو میشوند که غرق در بوی گلاب است .

 

می گویند :

مادرش میگفت :پسرم از ۱۳ سالگی تا به هنگام شهادت وقتی ۲۳ سالش بود؛ نماز شبش ترک نشد.  شبهای بسیاری سر بر سجده عبادت با خدای خود نجوا می کرد و اشک می ریخت…

 

نوشته ای وصیت گون از شهید سید احمد پلارک :

بسم ا… الرحمن الرحیم

سـتایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نـمود و اگر مـا را هـــدایت نمی کردما هـدایت نمی شــدیم السلام علیک یا ثارا… ای چراغ هدایت و کشتی نجات ، ای رهبر آزادگان ، ای آموزگار شهادت بر حران ای که زنـــده کردی اسلام را با خونت و با خون انــصار و اصــحاب باوفایت ای که اسلام را تا ابــــد پایدار و بیمـه کردید .

یا حسین(ع) دخیلم! آقا جانم وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیت می رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان برروی مادر شیعیان زده برای انتقام آن بازوی ورم کرده و گرفتن انتقام آن سینه ســــوراخ شده می رویم . سخت است شنیدن این مصیبتها خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کـن تا بتوانیم بـرای یـاری دینت بکار ببندیم . خدایا به ما توفیق اطاعت و فــرمانبرداری به این رهبر و انقـــلاب عنایت بفرما . خـــــدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شـــــهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضـی بفرمــا و ما را به آنها ملحق بفرما .خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم ، جز معصیت چیزی ندارم و الله اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم و اگر تو ستــارالعــیوبی را بر می داشــتی میدانم کـه هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند ، هیچ بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم . خدایا به رمت و مهربانیت ببخش آن گناهانیکه مانع از رسیدن بنده به تو می شود . الهی عفو…
بر روی قبرم فقط و فقط بنویسید :

( امام دوستت دارم و التماس دعا دارم ) که میدانم بر سر قبرم می آید .
ظهر عاشورا ۲۴/۶/۱۳۶۵
سید احمد پلارک

جستجوئی پیرامون شخصیت شهید موچهر (احمد) پلارک

شهید پلارک
شهید پلارک

 

رباره‌ی شهید «منوچهر پلارک»، مطالب بسیاری در فضای مجازی درج شده که گاهی ضد و نقیض است. در اینجا به طور خلاصه به برخی از مطالبی که راجع‌به این شهید بزرگوار ذکر شده است، اشاره می‌شود تا خوانندگان محترم، خود درباره‌ی آسیب‌هایی که پیش‌تر گفته شد، قضاوت کنند:

شهید سیداحمد پلارک در یکی از پایگاه‌های زمان جنگ، به عنوان یک سرباز معمولی کار می‌کرد. او همیشه مشغول نظافت توالت‌های آن پایگاه بوده و همیشه بوی بدی بدن او را فرا می‌گرفت. تا اینکه در یک حمله هوایی هنگامی که او در حال نظافت بوده، موشکی به آنجا برخورد می‌کند و او شهید و در زیر آوار مدفون می‌شود. بعد از بمب‌باران، هنگامی که امدادگران در حال جمع‌آوری زخمی‌ها و شهیدان بودند، متوجه می‌شوند که بوی شدید گلاب از زیر آوار می‌آید. وقتی آوار را کنار می‌زنند با پیکر پاک این شهید روبه‌رو می‌شوند که غرق در بوی گلاب بود. هنگامی که پیکر آن شهید را در بهشت زهرای تهران در قطعه ۲۶ به خاک می‌سپارند، همیشه بوی گلاب تا چند متر اطراف مزار این شهید احساس می‌شود و نیز سنگ قبر این شهید همیشه نمناک می‌باشد.

توضیح: ۱- ایشان حداقل از طرف پدر جزء سادات نبودند. ۲- نام اصلی وی منوچهر بوده است. ۳- ایشان سرباز نبوده، بلکه به‌عنوان بسیجی در جنگ حضور داشته است. ۴- بسیجی عادی نبودند، بلکه گویا مسئول دسته بودند. ۵- بعید نیست که ایشان یک موقعی از سر شکسته نفسی و ایثار و خودسازی به نظافت مکان‌های عمومی پرداخته باشند، اما این‌گونه نبوده که «همیشه مشغول نظافت» بوده باشند. ۶- اصل داستان شهادت ایشان کلاً جعلی است و بدین صورت نبوده است.

***

ـ سنگ قبر شهید پلارک رو با یه چفیه خشک کنید. از این طرف که با چفیه خشک می‌کنید از اون طرف سنگ خیس می‌شه و گلاب ازش میاد بیرون.

شش‌سالگی پدر را از دست داد و چون تک‌پسر خانواده بود، علاوه بر تحصیل، بار مسئولیت خانواده نیز بر عهده او افتاد و تن به کار داد و توانست خواهرانش را در ازدواج یاری دهد.

توضیح: پدر منوچهر یک سال قبل از شهادت او رحلت کرده بود.

***

ـ یک روز چند کارشناس به همراه پدر و مادر شهید پلارک به سازمان آمدند تا تحقیق کنند در رابطه با چگونگی غسل دادن شهید پلارک و اینکه چه کسی او را شسته و قبر را بازدید کنند و در مورد این موضوع اطلاعات جمع‌آوری کنند. در روز غسل و کفن و دفن شهید پلارک عکسی از او مانده بود. آن زمانی که من چهره او را باز کرده بودم تا به مادر و پدر شهید نشان بدهم، تصویر مرا گرفته بودند و براساس آن عکس آمدند سراغ من و در مورد چگونگی شستن شهید پلارک از من سؤال کردند. من تمام آنچه دیده بودم و حس کرده بودم را برای آنها گفتم.

توضیح: همان‌طور که گفتیم، پدر شهید پلارک، یک‌سال قبل از شهادت او از دنیا رفته بود. بنابراین مطلبی که در این خاطره ذکر شده است، غلط است.

***

ـ سیداحمد یه مادر داره که هنوزم زنده است. خدا حفظش کند. خیلی مؤمنه و اهل دله. معروف بود که تو قنوت نماز از لباش آبی می‌ریخت که معطر بود.

توضیح: بر فرض صحت ادعاهایی این چنین، نمی‌توان مجوزی برای نشر آنها کسب کرد؛ چه اینکه گفته‌اند: آنکه را اسرار حق آموختند/ مُهر کردند و دهانش دوختند.

همه‌ی علمای تشیع و تمامی آن‌هایی که صاحب کرامات فراوانی بودند، هیچ‌گاه اجازه‌ی نشر به کسی که احیانا اطلاعی از کرامت‌شان پیدا می‌کرد، نمی‌دادند.

***

ـ این شهید بزرگوار همواره در مراسم اعیاد و مناسبت‌های اهل‌بیت(ع) کار و کوشش فراوان می‌کرد. هنگامی که از او سؤال می‌شد که نیت و هدفت چیست؟ همواره می‌گفت که آروز دارم که حضرت زهرا(س) مرا به فرزندی قبول کند.

یکی از آشنایان خواب شهید پلارک رو دیده بود. می‌گفت ازش تقاضای شفاعت کرده. شهید پلارک بهش گفته: من نمی‌تونم شما رو شفاعت کنم. تنها وقتی می‌تونم شفیع شما باشم که نماز بخونید و بهش توجه داشته باشید. همچنین زبانتون رو نگه دارید. در غیر این صورت هیچ کاری از دست من برنمی‌آید.

توضیح: حال چه کسی در کجا از ایشان چنین سؤال کلی را پرسیده مشخص نیست. حتی منبعی برای این خاطره ذکر نشده است تا صحت و سقم آن را جویا شد.

***

ـ مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت درباره این شهید بزرگوار چنین فرموده‌اند: «یکی از نهرهای بهشت از زیر قبر مطهرشان رد می‌شود. تشریف ببرید زیارت کنید، آنگاه مطمئن باشید با خلوص بیشتری پروردگار بلندمرتبه را عبادت می‌کنید».

 

pelarak

توضیح: باتوجه به استعلامی که دفتر نشریه‌ی امتداد از دفتر معظم له گرفت، این سخن از اساس تکذیب شد.

***

ـ سیداحمد همیشه در همه عملیات‌ها، یک شال مشکی به سر و گردنش می‌بست. جالب اینکه با وجود سادات بودنش، شال سبز نمی‌انداخت. هیئت گردان عمار لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص)، هیئت متوسلین به حضرت زهرا (س) نام داشت. هر روز بعد از نماز جماعت صبح، زیارت عاشورا خوانده می‌شد. شهید پلارک یکی از مشتریان پروپا قرص این مراسم بود؛ اما حال او با حال بقیه خیلی فرق داشت. هیچ وقت یادم نمی‌رود، به محض اینکه نام حضرت فاطمه زهرا (س) می‌آمد، خیلی شدید گریه می‌کرد. او ارادت خاصی به حضرت زهرا (س) داشت.

توضیح: همان‌طور که اشاره شد، شهید منوچهر پلارک جزو سادات نبودند.

***

ـ سال‌ها بود خانواده شهید حمیدرضا ملاحسنی (یکی از شهدای گمنام مدفون در بوستان نهج البلاغه تهران) منتظر بودند. برادران شهید می‌خواستند مقبره‌ای را به صورت نمادین برای ایشان برپا کنند که شهید به خواب برادر می‌آید و می‌گوید: «دست نگه دارید». شبی خواهر شهید در خواب می‌بیند که در منطقه پونک سردار جنگل، تشییع پیکر شهداست و شهید ملاحسنی هم حضور دارد. از او می‌پرسد: «شما اینجا چه می‌کنی؟» شهید می‌گوید: «من آمده‌ام شفاعت کنم… تمام اینها را…». سپس می‌گوید: «من حتی کسانی که در پیاده‌رو راه می‌روند و برای تشییع هم نیامدند، شفاعت می‌کنم… . خواهر شهید همیشه در این ایام به سر مزار شهید پلارک می‌رود (شهیدی که از مزارش بوی عطر پراکنده می‌شود). در یکی از روزها بر قسمت سرمزار در قاب بالای سر، در یک عکس برادر خود را کنار شهید پلارک می‌بیند که بالای سرش علامت ضربدری وجود دارد. پس از بررسی، خانواده شهید پلارک را جویا می‌شود. خانواده ایشان می‌فرمایند که شهید پلارک هر کدام از دوستانشان که به فیض شهادت نائل می‌شدند، بالای سرشان یک ضربدر می‌زد و معلوم گردید که شهید ملاحسنی از دوستان و همرزمان شهید پلارک بوده. خواهر شهید ملاحسنی، شهید پلارک را به بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) قسم می‌دهند که به برادرم بگو یه نشانه‌ای، چیزی از خودش به ما بدهد… که بعد خواهر شهید خواب می‌بیند که شهید می‌گوید من در بوستان نهج البلاغه در ردیف وسط هستم. در تاریخ ۱۲ دی ۸۹ هم مراسم تعویض سنگ قبر ایشان انجام شد.

راستش من سر مزار شهید پلارک رفتم. دستمو رو مزارش کشیدم، خودم بوی گلابو حس کردم، ولی بعضی اوقات دچار تردید می‌شم. نمی‌دونم شاید شیطون میاد اذیتم می‌کنه. همش می‌گم: مگه همچین چیزی میشه؟هی با خودم می‌گم: شاید یکی صبح به صبح می‌ره رو قبرشو با گلاب می‌شوره. باز با خودم می‌گم: خب که چی بشه؟ طرف این کارو بکنه، چیو ثابت می‌خواد بکنه؟ می‌دونم شیطون لعنتیه می‌خواد باور آدمو خدشه‌دار کنه. لعنت بر شیطون.

توضیح: این یکی از کامنت‌هایی بود که ذیل یکی از مطالب درباره شهید پلارک در اینترنت درج شده بود. همان‌طور که در قسمت آسیب‌ها بیان شد، احساس گناه کاذب و سد باب تفکر و شک در اندیشه، به‌عنوان پایه‌ای برای چارچوب‌بندی قوی اعتقادی ـ ایمانی از آثار چنین کرامات کاذب و حتی حقیقی است.

  ***

ـ روزی خانمی برای ما تعریف می‌کرد: من از نزدیک شاهد تشیع جنازه سیداحمد بودم. دیدم مادرش نیست. گفتم مادرش کجاست؟ گفتند: دیشب خواب دیده خانمی آمده به خواب ایشان آمده و گفته: دخترم! شما پایت درد می‌کند، نمی‌خواهد تشیع جنازه فرزندم احمد بیایی. من خودم تشیع جنازه احمد می‌روم. او پسر منم هست. می‌گفتند: خودش را به معرفی کرده بودند. آن خانم فرموده بودند: من فاطمه زهرا (سلام الله علیها) هستم دختر پیامبر اسلام (ص).

توضیح: اگرچه به نظر نمی‌رسد کسی ادعاهایی این‌چنینی را باور کند، اما همان‌طور که گفته شد، اگر جلوی خرافات گرفته نشود، دروغ‌هایی بزرگ و شاخ‌داری رشد خواهد کرد که دیگر حتی کسی جرئت مقابله با آن را نداشته باشد.

  ***

ـ سیدمحمد جوزی، اولین مسئول خانه شهید بهشت زهرای تهران، می‌گوید: یک‎بار پسری آمد «خانه شهید بهشت زهرا(س)» و گفت: من برادر ندارم و شهیدی رو به‎عنوان برادر انتخاب کرده‎ام که من هم تشویقش کردم. یک‎بار که مرا دید گفت: من پلارک شماره دو، درست کردم. رفتیم سر مزار شهید، دیدم این بنده خدا چیزی به سنگ قبر زده که تا یک هفته بوی عطر بدهد و به واسطه این کار دم و دستگاهی به راه انداخته بود و عده‎ای هم دورش جمع شده بودند که بعد من این بنده خدا را سرزنش کردم که این کار‎ها را ادامه ندهد.(لینک)

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، بهترین راه مبارزه با سخنان بی‌پشتوانه و کم‌محتوا، خصوصاً در چنین فضاهای ارزشی، پرسش از منبع موثق این نقل قول‌ها و خاطرات است تا فضا برای رشد خرافات ناامن گردد و شهدای مظلوم ما همان‌طور که بودند معرفی شوند، نه آن‌طور که برخی‌ها دوست دارند.

پی نوشت  صرفا جهت اطلاع : 

اینجانب امروز  ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ صبح حوالی ساعت ۶:۵۰  کنار مزار این شهید بزرگوار بودم . قبر ایشان خشک بود . بوئی از قبر احساس نشد .

300 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. من خودم به شخصه چند بار سر خاک این شهید رفتم که بفهمم ماجرا چیه هر وقتم که رفتم دیدم خیس بوده و بوی گلاب میده همیشه یه چند نفری سر مزارش وایستادن،خب این یعنی چی؟ یعنی اینکه همیشه یکی میاد و روی سنگ قبرش گلاب می پاشه و ذهن مردم احمقو منحرف میکنه،شهدا پاک و معصوم بودن درست! منم براشون ارزش خاصی قایلم ولی تا بحال از خودتون پرسیدید که از بین این همه شهید چرا فقط مزار این شهید بوی عطر و ادکلن می ده؟!

   1. inghad shoma sade va ahmagh hastid k farghe beyne atre golab ba odokolon ro nemidunid,,,,amsale shoma faghat be dard laye jerz divar mikhorid k ye arzeshe shahido nemidunid,,,on moghe k in bozorgvaran dar jand bodan shoma baghale madare junetoon boodid donbale shir khoshk bodid,,,,shoma aslan niaz nakarde ezhar nazar konid darbareye shahidan,,,,,berid b fekre atre jadid bashid

     1. سلام.یه مقدار تحقیق کن این نشانه خداونده که قدره شهدا رو بدونید وکسی که تو دنیا دستشویی رزمنده هارو میشوره خدا میتونه بوی عطر وگلاب به مرقدش بده وحتی همیشه خیس ومطهر باشه قبرش.این یک نشانه و علامته امیدوارم فکر کنید وحتی یکبار سر مزارش بری .مطمئنم نظرت عوض میشه

     2. دوستان خوب توجه کنید که شما در مورد کسانی حرف میزنید که باک زندگی میکردند الفاظ رکیک مناسب این فضا نیست.این حق همه است که به این مساله با شک نگاه کنند.ونکته بعد این که هر کس مسوول اعمال خویش است ما مدیون شهیدان نیستیم انها به تکلیف خویش عمل کردند ما هم مراقب خویش باشیم

   2. احمق تویی ک جونتو مدیون همین شهیدایی و اون وقت اینجوری گوه میخوری.خاک بر سرت کنن بدبخت غرب زده.حیف ایران ک ادمایی مث تو ب گندش کشیدن اشغال

    1. سلام دوستان!
     واقعا جای تاسف داره که این طوری با هم حرف میزنید پس اون عفت کلام کجاس؟
     توصیه ائمه اینه واقعا ؟؟؟؟
     هرکس به اندازه شعور وادبش حرف میزنه اما دلیل نمیشه که شما هم همونطوری جوابشونو بدید
     این جوری میگین مسلمونیم مسلمونی به اینه که حرفای بد بزنه …..

     مرحوم حسین پناهی خوب میگه:وقتی کسی اندازه تو نیست دست به اندازه خودت نزن.بجای اینکه طرفو ججالت زده کنید ……………………..

     1. همه ی شهیدان به یک اندازه اعتبار دارند.همه شون یک هدف رو داشتن و به یک خدا اعتقاد داشتن.فرقی بین شهید پلارک یا مثلا شهید اوینی وجود ندارد.چون پلارک نماز شب رو میخوند و به مادرش احترام میگذاشت مزارش شب ها بوی گلاب میدهد نه از بیرون قبر بلکهواز داخل قبر و بدن آن شهید والا مرتبه. حضرت مصطفی(ص) می فرماید: پیروان من اهل نماز شبند. اهل پیامبر هیچ وقت بدنشان در قبر نمی پوسد.پس اینقدر فرق بین شهداء نگذارید و به آن ها بی احترامی نکنید.

    2. میخوام شهدا رو بهتون معرفی کنم اگه میخوای بدونی شهدا چه کسانی بودن فقط کتاب سلام بر ابراهیم بخون بعد درمورد شهدا که همه اولیای خدا بودن دهن کثیفتو باز کن

   3. حضور محترم جناب آقای ناشناس
    اول اینکه صفت زشت احمق، در خور شان خودتان هست. اما اگه جنابعالی که فوق تخصص دارید و کمی مختون و به کار انداختید و رمز این موضوع رو کشف کردید!!!! بیشتر به مختون فشار می آوردین مثلا یک ساعت بیشتر صبر کنین و ببینین آیا کسی روی مزار این بزرگوار گلاب میریزه؟ تا حالا کسی به فکرش نرسیده بود که شاید روی قبر ایشون گلاب می ریزندا!!!!؟؟ واقعا شما به تنهایی نابغه هستید.
    البته اگه توفیق داشتید یک ساعت اونجا نمونید اگه دیدید حوصله اش رو ندارید بدونید از کم توفیقی هست قطعا.

    1. دوستان،با هم به خوشی و نیکویی صحبت کنید…این شهید بزرگوار من ساعتها سر قبرش نشستم و این بوی عشق، بوی ناب بهشت که از این قبر شهید بزرگوار به مشام میرسه نشونه خداست که ما هم تو راه این بزرگواران باشیم..من خودم یه حاجتی داشتم و ایشون رو واسطه بین خودم و خدا قرار دادم مشکلی که ۴ ماه تمام عذاب کشیدم، که یه روز خیلی اتفاقی یکی از دوستام بهم گفت که سر این قبر بریم که چنینو چنانه..منم رفتم و نیت کردم که ۳ هفته هر فته یک مرتبه سر مزارش می رم و طی این سه مرتبه واسطه بشه و از خدای بزرگ برام طلب شفاعت حاجتمو کنه…به خداوندی خدا قسم دفه سوم که رفت ۳ روز یا ۴ روز بعد حاجتی که خواستم و ۴ ماه عذاب کشیدم رو گرفتم.انشاله فردا هم اگه بطلبونه می خوام برم..
     برای شادی روحه بزرگوارش صلوات..اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

     1. سلام دوستان بعضی ازنظرها ادمو بیاد مثل ثابت کردن دندان اسب میاندازه این که کاری نداره ۱روز بخودتون زحمت بدین بروید سر قبر این شهید تا راست و دروغ این قضیه معلوم بشه دست گلاب پاش رو بشه و هم اخر و عاقبت خودت و دنیارا ببینی خدا و پیر و پیغمبر و راست ودروغ بودن این قضیه به کنار ایا این بزرگوار جونشو درراه این مرز و بوم و اسایش من وتو فدا کرده یا نه بابا احترام به سربازان وطن را از کمونستها و اروپاییان یاد بگیرید حداقل احترام خودتانرا نگهدارید هر چند این خانه از بنیان خراب است

   4. سلام به دوست عزیز و بزرگوارمون
    دوست عزیز من اگر واقعا به دنبال حقیقت مزار شهید پلارک هستین و این که تصور میکنین که بقیه روی قبرشون گلاب میپاشن پرا خودتون نمیرید و یه روز کامل یا یه هفته اونجا مراقبت نمیکنین که کسی رو قبر گلاب نپاشه و بعد در مورد شهید قضاوت کنید؟؟؟

   5. برارم سلام
    اولن مقام شهید به این نیست که قبرش بویی بده یا نده بلکه به شهادتش است ثانیا” شما تقوا را رعایت کن و ترک کناه کن این کفایته حالا قبر کسی بوی عطر بده یا نده فرقی نمیکنه . برای خودم و شما توفیق الهی را خواستارم

    1. به نظر من همه شهدا در پیشگاه خداوند مقام ومرتبه بالایی دارن ولی فکر کنم با این کارا یه کم غلو صورت گرفته وشهیدانی که کنار مزار سید احمد پلارک هستن مورد بی احترامی مردم قرار میگیرن

   6. من خودم سر مزار رفتم سنگ قبر همیشه مرطوب است کسی آب نمی پاشد و بوی گلاب نمی دهد اما گاهی نسیم معطر به مشام می آید بوی خاصی است از گلاب دلنشینتر ساعتها کمین نشستم تا ببینم جریان چیه. نه کسی عطر افشانی و نه آب میریزند!
    قبل از هر قظاوتی باید عینا مشاهده کرد باید تحقیق کرد.

   7. سلام بعضی ها اونقدر احمق هستند که هنوز نتونستند امدادهای غیبی رو درک کنند . ما بچههای جنگ در طول ۸ سال چیزهائی دیدیم که بوی گلاب از مزار اینشهیدبزرگوار چیزی عادی برامون بحساب میاد . بفهمید .

   8. سلام هرکسی نظری داره آقای ناشناس معلومه شما هم آدم معتقدی هستید ولی من به شخصه مزار این شهید رو زیارت کردم ولله این عطر گلاب و ادکلن نیست واین عطر بهشت است ، به هر حال من از لحن تند دوستانمون از شما معذرت میخوام
    مهم راه این شهداست نه بوی عطر مزارشون

    1. با نظر اقای محمدی موافقم….دوست ناشناس ما انسان معتقدی هستند اگر کمی این ایمانشان تقویت شود و نور ایمان ب ایشان بتابد یقینا این شهید را کامل تر میفهمند…..خدا کند پدرم شفیع من و اقای محمدی و اقای ناشناس شود….ان شاالله

   9. من خودم رفتم مزار این شهید رو از نزدیک با دستم لمس کردم چندبار بادستم سعی کردم قسمتی از قبر رو خشک کنم و دوباره که لمسش میکردم تر بود ….. بله اونجا اشخاصی بودن ولی اونموقع که من قبرش رو لمس میکردم کسی زیر دست من آب نریخت و زیر دست من خودبخود تر میشد یعنی اصلا هرچی تلاش میکردم زیر دستم رو خشک کنم خشک نمیشد…….. قبرش هم موقع نماز صبح بوی گلاب ازش میاد ….

   10. عزیزدل ناشناس. کم نداشتیم کسانیکه فوت شدن و بعد سالها که نقش قبر شدن بدن مطهرشون یا گردی صورتشون سالم بوده و همش بدلیل ارادتشون به خداوند بزرگ و امامان معصوم بوده و زیاد بر مظلومیت آنان میگریستند. شهدا هم ازون دسته اند. پس وقتی شهیدی هم معطره صددرصد عقبه شو جستجو کن. ارات فوق خالصانه دلیل بر این ادعاس ….

   11. سلام دوستان من امروز (۲۷اسفند ۹۴)خواستم آخرین پنجشنبه ی سال رو سر قبر شهبد احمد پلارک باشم .خیلی چیزها درمورد این شهید شنیده بودم اما اگه راستشو بخواید اولش باور نکردم ،بالاخره امروز رفتم وبا چشم های خودم دیدم .به نظرمن ابن یک معجزه ی خبلی آشکاریه که هر کی میتونه ببینه .به جای اینکه الکی از خودتون نظربدید برید باچشم های خودتون ببینید .این واقعا یک معجزه ی اللهی .امیدوارم که این شهیدوالامقام درروز قیامت ازمون شفاعت کنه .این روهم بهتون بگم من چندساعت اونجا بودم واز نزدیک دیدم همه چیزو به خاطر داشته باشید کسیکه خواب باشه رو میشه بیدار کرد اما کسیکه خودشو زده به خواب رو هرگز .یاعلی

   12. خاک بر سرت که معنی معجزه را نمیفهمی ، نادان اگر منظورت این که بین این همه شهید چرا پلارک ، جواب مرا بده که چرا بین این همه انسان خدا حضرت محمد را به پیامبری برگزید؟؟؟

   13. واقعا که شما اصلا درست تربیت نشدی ؟ بی ادب چه طرز حرف زدنه یکم فکر کن هر چی باشه از تو بی فرهنگ بهتره! خدا لعنت کنه هر چی فرزند نا خلفه

   14. در خصوص توهینتون به مردم شماهم جزئ مردم هستین و در ادامه توضیح بدهم که در قیامت هم درجه و منزلتی هست و همه شهدا در بالاترین درجه بهشت می باشند و خداوند به قداست و حماسه و جاودانگی شهید به او مقام میدهد و تنها چیزی که بین شهدا متفاوت است ایمان که اعتقاد قلبی و التزام عملی است، دارای درجات و مراتبی است. همه افراد با ایمان در یک پایه از ایمان قرار ندارند، بلکه هر فردی در طول عمر خود قابلیت ارتقا به مراتب بالاتر یا تنزل به مراتب پایین تر را دارد تمام روایاتی که بیانگرت فاوت ایمان، تقوا و یقین و نیز بیانگر برتری یقین بر تقوا و تقوا بر ایمان است، به درجات و مراتب ایمان اشاره دارد به این معنا که وقتی ایمان قوت پیدا کرد، تقوا حاصل می شود و از آن هم که قوی ترشد، یقین که مرتبه والای ایمان می باشد و اینجاست که خداوند خیر دنیا و آخرت را به او میدهدو خیر دنیوی شامل کراماتی است که از قدرت عقل انسانی خارج و ماورایی است

   15. من خودم به شخصه سر مزار این شهید بزرگوار رفتم و به سنگ قبرش دست زدم اما دستم اصلا بوی گلاب نگرفت ولی وقتی نزدیک می شدی و بو می کردی بوی عطر گلاب رو حس می کردی پس لطفا اراجیف نگو

   16. خانم محترم مردم احمق نیستن.شما خیلی احمقی.خیلی.فکر میکنی زرنگی ممونگول.منم بارها و بارها رفتم سر خاکشون.شما بهترین گلاب رو برید توو سنگ قبر خودت .ببین چقدر بوش میمونه.اولا این دروغه خیسه کلا.ولی بوی گلاب ازش میاد همیشه.یه چیز مطهره اسگل.اسگل.دیوونع که فکر میکنی بچه زرنگی.اخه گورخر چی به کی میرسه که همچین شایعه ای بسازه

  2. بنظرم باید برید ببینید تا باورتون شه من رفتم ، واقعا مزار شون معطر بود به بوی گلاب و افرادی اون رو خشک میکردن تانشون بدن باز دوباره سنگ خیس میشه ، میگم که اگر باورتون نمیشه برید ضرر نداره

 1. سلام.
  سالها پیش یکی از راویان و بهتر عرض کنم خدمتتون یک راوی نما! چنین موضوعی را در جمع کثیری از افرادی که برای زیارت مزار شهید پلارک تشریف آورده بودند مطرح کردند.اما براتون بگم از اصل ماجرا،البته با سند و مدرک.
  سید احمد آقا که اصل نامشون در شناسنامه منوچهر بوده،در پادگان دوکوهه گاهی گداری سرویس های بهداشتی رو نظافت می کردند و این هم سر اخلاص و خضوعشون بود.
  از یکی از همرزماشون (آقای عباس بیات) شنیدم که اصلا نحوه ی شهادتشون این طور نبوده.
  از ویژگی های برجسته ی اخلاقی و شخصیتی ایشون این طور بوده که : هر روز زیارت عاشورا می خوندن.و خواب مقطعه داشتند.خوابی مانند خواب پیامبر ، یعنی ۵ دقیقه می خوابیدن بعد بلند میشدن ۲ رکعت نماز شب می خوندن،باز دوباره ۲ دقیقه می خوابیدن و بلند میشدن نماز شب می خوندن.خواب رو ذلیل خودش کرده بوده.
  البته فایل صوتی صحبت های همرزمشون رو هم دارم که اگر لازم باشه در اختیارتون قرار میدم.
  لطفا این پست رو حذف بفرمایید چرا که شاید باعث به خطا افتادن عده ای بشه و به همین نوال رواج پیدا بکنه در جامعه.کما اینکه خیلی از افرادی هم که بر سر مزارشون حاضر میشن همین ماجرا رو شنیدن!

  1. کاملا موافقم .شهید بزرگوار اصلا سید نبوده و نامشان در بنیاد شهید و خانه شهید بهشت زهرا منوچهر است .در ثانی روایت فوق کاملا اشتباه و ایشان مسئول دسته و ارپیچی زن بودند .لطفا مطلب حذف یا اصلاح شود

  2. با سلام ممنون میشم فایل صوتی صحبت های همرزم شهید رو در اختیار من بذارید جون بنده کارم برنامه سازی برای رادیوست و نیاز به منابع معتبر دارم با تشکر تلفن تماس ۰۹۱۲۳۸۶۶۰۳۷

 2. بنده درزمان شهادت شهید پلارک درمنطقه بودم شاید درجند کیلومتری ولی حالا تاسف میخورم ایکاش یکبار هم میشد ایشونو میدیدم خوشا به حال شهداء من روسیاه به عشق شهدا با جمعی ازبسیجیا ونمازگزاران روزها دوشنبه به خانواده شهدا سر میزنیم خزانه بخارایی مسجد فاطمیه این کارها دروبلاکها کمتر از شهادت نیست عاقبت بخیر بشید

 3. سلام شهدا خیلی خوب ما باید از هدف واقعی شهدا دور نشیم وبه این باور برسیم که اگر قبر شهیدی معطر نبود یعنی او بهشتی نیست نه شهدا هم از مردم کوچه خیابان بودند نماز اول وقت ولایت مداری .در این شرایط بهرانی جنگ نرم باید خیلی دقت کرد لطفا مجله امتداد شماره ۷۹رامطالعه کنید

  1. با سلام
   همه شهدای گرانقدر بوی عطر و گلاب بهشت رو میدن . چه روی قبرشون و چه در یاد و خاطره و اسم عزیزشون .
   شاید در این موارد خاص اینچنینی هدف خدا امتحان دیدگاههای ما باشه.
   اما در بین این بحثها و مدرک رو کردن ها و غیره ، نباید هدف واقعی شهادت رو از یادمون ببریم.
   سلام بر روح بلند تمام شهدای وطن

  1. از اینکه مزار ایشان بوی عطر می‌دهد، اطلاعی دارید؟

   این جریان ساختگی و دروغ است. در گذشته یک جریاناتی اتفاق افتاده که اگر می‌خواهید به طور دقیق پیگیر باشید، سراغ آقای طائب بروید. این جریان ساختگی است و من مطمئن هستم که الان خود شهید پلارک هم از این بابت ناراضی است؛ چراکه نفس شهادت و شهید تقدس دارد و نیازی به چنین کار‌هایی برای اثبات حقانیتشان نیست.
   به اینجا مراجعه فرمائید.
   http://nocutpress.com/fa/news/

   1. این جریان واقعیت دارد اگر باور ندارید بروید سر مزار این شهید و برای اطمینان بیشتر میتوانید در ایامی که بهشت زهرا (سلام الله علیها) خلوت تر است بروید آنجا.

 4. امروز سر قبر شهید پلارک رفتم . امروز مورخ ۹۲/۷/۱۷ روز چهارشنبه . هیچکس غیر من برسرقبرشهید پلارک نبود وبرای اولین باربود که به سر قبر شهید بزرگوار میرفتم ولی تعجب کردم که چطور بوی گلاب قطعه ۲۶ را پرکرده . بوی گلاب را دنبال کردم و به سرقبر شهید پلارک رسیدم .حالا نمیدانم چرا این پیغام را گذاشتند که ساختگی ودروغ است . خوب میتوانید بروید وباچشم خود ببینید. شهید پلارک پدر من هم درنزدیکی شما آرمیده است . قطعه ۳۰۹ که بر اثرتصادف کشته شد. شفاعت پدر سید من را هم بکنید خیلی مظلومانه کشته شد .
  معصومه حسینی

 5. بسم الله الرحمن الرحیم

  ولاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله اموات بل احیاء عند ربهم یرزقون

  آنهایکه دست درازی به اموال بیت المال می کنند بخوانند تاشاید مگر ارشاد شوند
  خداوند به حق شهداء از سر تقصیرات ما بگذرد ” با تشکر معراج میرزایی ‎‌؟ تهران

  1. لطفا در مورد شهدا اظهار نظر نکنید مخصوصا در مورد این شهید بزرگوار این حقیقت داره که مزار ایشون معطره و همیشه خیس از گلابه منکرش نشوید چرا که جز شرمندگی چیز دیگه ای رو نمیاره

 6. با سلام .من امروز برای اولین بار سر قبر این شهید بزرگوار رفتم.بک با توجه به تعریفاتی که از دوستم شنیدم دوست داشتم از نزدیک ببینم مزار ایشان را.قبر ایشان تر بود در صورتی که قبر سایر شهدای اطراف ایشان خشک و پر از خاک بود خیلی برام عجیب بود .بر قبر ایشان دست کشیدم بوی کمی از گلاب میدادند.بر مزارشان اب ریختم و شستم ودست کشیدم و صورتم را با تری ان شستم .خیلی بر سر مزارشان گریه کردم واز ایشان خواستم از خدا شفاعت مارا کند تا چشم کورمان را بینا کند و به ما معرفت شناخت عطا کندباشد که انشاالله از محبوبان شهدا و ائمه اطهار وبنده خوب خدا قرار بگیریم .
  امین

   1. نمدونم شما فکر کنم رزمنده ی دشمنی تا اسلام….وای بر کذابین .خودم رفتم سر قبرش و دیدم که مرطوبه دیدم چقدر خیسه و بوی گلاب میده اون وقت تو میگی که دروغه ..فکر کنم تو از همون منافقینی البته تو این جنگ نرم…ببین خود شهدا جنگ نرمو می چرخونن واین مملکت جوونایی داره به پاکی همون شهدا که دیده نمیشن و به وقتش بیرون خواهند آمد بدون اینو جناب رزمنده.وتو وامثال تو نمیتونین کاری کنین اگه می تونستین تا حالا کرده بودین …والسلام

    1. معطر بودنش بواسطه ریختن عطر از سوی مادر شهید بر روی سنگ قبر است. و چون به صورت مداوم این عمل را انجام می دهد، سنگ قبر اشباع شده و به صورت طولانی مدت بوی عطر می دهد.
     این که شما و من و هر کس دیگر بر سر مزار این شهید بزرگوار می رویم و بوی عطر به مشاممان می رسد، واقعیت دارد؛ اما منشاء این بوی عطر، مشکل روانی ای است که بر مادر شهید عارض شده و وی را برآن مسیر برده که ادعای ارتباط با حضرت زهرا سلام الله علیها کند و بوی عطر بیفشاند!

     1. لطفا بدون مدرک صحبت نکنید بوی عطر به کنار وقتی دست میکشی رونقطه های. پ اسم شهیدپلارک ک حالت تورفته اس و اب اون نقطه روخشک میکنی دوباره همون نقطه خیس میشه من خودم اینکاروکردم شمام بروانجام بده بعدبیا اینجا ازعطرو اشبا. و مادرشهید حرف بزن.

     2. سلام دوستان عزیزم ایت الله بحجت درمورد شهید پلارک فرموده اند ک یکی از چشمه های بهشت زیر مزار این شهید بزرگوار در میشه من ۱۵سالمه و خیلی کنجکاوم و باور کردن حرف های همه برام سخته نمیدونم چیو باور کنم دوستان کمکم کنید

 7. با سلام…من به شهدا ارادت خاصی دارم مخصوصاً شهید بزرگوار سید احمد پلارک.دایی بنده شهید هستن…بزرگترین آرزوم شهادته….خدا قسمتم کنه.

 8. با سلام – من خودم جندین مرتبه به سر مزار این شهید بزرگوار رفتم و دیدم که روی سنگ قبر همیشه مرطوب هست و حتی وقتی با دستمال خشک میکی کنی دوباره شبنم و روی سنگ میشینه که بوی عطر خاصی رو می ده

 9. به نام نامی حضرت دوست
  که هر چه در این جهان هست همه از مرحمت اوست
  سلام دوستان
  من مطالبی را که نوشته بودید خواندم ولی متاسفم برای کسانی که معنی شهادت را نمی دانند و از آن یاد میکنند و حتی نمیدانند به چه کسی شهید می گویند .
  آری شهادت = گواهی دادن و شهید شدن در راه خدا
  شهید کشته در راه خدا
  آیا کدام یک از ما می توانیم در راه خدا آن گونه که در قر آن گفته عمل کنیم بسیار سخت است
  اگر کمی دقت کنیم در میان شهدا اندکی انگشت نما شدند این معنایش چیست؟
  معنایش این است که تسلیم فرمان خدا شدن وجان در کف اخلاص کرفتن و در میان آنها کسانی هستند (پدر ، مادر ، فرزند ، همسر ) و همه زندگی خود را امانت او میدانند و هیچ دخل و نصرفی ندارند زیرا خودشانم را امانتی در این دنیا میدانند پس از نگاه کردن به چهره هایشان میتوان دانست که چه خبری یا شهیدی که فرماندار است به خود او شکایت میبرند و او چون میدانست نمیشناسندش دعامیکند که خداوند اورا آدم سازد و اهل درصورتی که همان پیر زن بعد شهادتش طلب شفاعت میکند و بخشش از شهید
  پس بجای شک بیاییم دعا کنیم شهدا مارا نگاه کنند
  به اسمشان زیاد توجه نکنیم به راهشان عنایت کنیم چون در آن زمان اگر کسی اسم مستعار نداشت یک جورایی ترد شده بود در خانواده ها بیشتر رسم بود به خاطر یک کار منحصر بفرد میشناختن و یا از یک اسم زیاد دوست داشتن آن را صدا میکردند .
  پس بیاییم عکس شهدا ببینیم ولی برعکس عمل نکنیم نام مهم نیست منش مهم است .
  به امید ایرانی همیشه سربلند .
  یا حق
  خادم باشید تا خدایی شوید.

 10. نمیدونم با چه دلیل و انگیز ه ای قصد دارید این موضوع رو انکار کنید من اهل خوزستانم حدود ۵ یا ۶ سال پیش سر قبر این بزرگوار رفتم و با چشمان خودم مشاهده کردم یه شاخه گل داشتم با قبر ایشون متبرکش کردم بعد گذشت اون همه سال هنوز بوی گلاب میده… بنظر شما چطور میتونن کذبش کنن؟

 11. سلام بر تمامی کسانی که در راه خداوند به شهادت رسیدن
  واقعا بعضی شهدا به خاطر اعمالی که در زندگی داشتن بعد از شهادتشون خیلی کرامت دارن
  دایی شهید منم خیلی حاجت میده
  مامانم رفته سر قبر شهید پلارک میگه بوی عطر میده و همیشه خیسه
  منم یه حاجتی دارم میخام برم سر خاکش

 12. این آقای طائب ودیگرانی که این قضیه رو انکار میکنن مگه خودشان تشریف نبردند سرقبر معطر این شهید بزرگوار؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟من باچشمان خودم دیدم که قبراین شهیدمرطوب است وحتی یک نفر باچفیه کاملا خشک کرد امادوباره شبنم وارخیس گردید…خداوندباسالارشهیدان محشورش بفرماید.

 13. با سلام من هم در روز شلوغی سر مزار این شهید بزرگوار رفتم و هم در وسط هفته در هردو روز قبر بوی گلاب می داد . بخدا قسم برای اولین بار که رفتم فقط دو شاخه گل بردم و وقتی روی قبر ریختم با کمال تعجب روی قبر پر شد . و در دو شب بعد خواب آن شهید را دیدم و به من گفت در قبال آوردن گل برایم بیا جایی ببرمت که تماما خانه ها و روشنایی های آنها از گل ساخته شده است وقتی به آنجا رسیدیم واقعا بهشت بود بخدا قسم تمتم اجزا و مصالح خانه ها از گل بود و نوری که متصاعد میشد از گل می بود . خدایا ما را هم عاقبت بخیر بگردان و همسفره شهدا باشیم

  1. سلام خدمت آقا الیاس و دیگر دوستان. مطلب شما رو در مورد این شهید خواندم. البته ظاهرا” برخی افراد از جمله تعدادی از همرزمان این شهید این موضوع را تکذیب کرده اند، امّا بسیاری افراد نیز اینطور نوشته اند که ما این موضوع را با چشم خود دیده ایم. من در حال حاضر در ایران زندگی نمی کنم. آیا ممکنه شماره تماس یا ایمیلی از خودتون برام بنویسین تا اطلاعات بیشتری در مورد این شهید از شما بدست بیارم. اگر تمایل داشتید به ایمیل: amirjafari100@yahoo.com با من مکاتبه کنید. هر یک از دیگر دوستان هم که اطلاعاتی در این مورد دارند، ممنون خواهم شد که این اطلاعات را در اختیارم قرار دهند. با تشکر از تمامی دوستان.

   1. سلام من یک پزشکم واقعا به جانم وجان پدر ومادرم وهمسروفرزندانم مرطوب شدن سنگ قبر صحت داردحتما بازدید بفرمایید طبق ایات قران شهدا زنده انداین حداقل کرامت یک شهیدمیتونه باشه

  1. با سلام دوستان عزیز آخه اونایی که میگن همرزم شهید بوده ایم ازکجا معلوم که راست میگن توی فضای مجازی هر دشمن اسلامی میتونه بگه من رزمنده ی اسلام بودم پس حرف مغرض ها رو باور نکنید . در مورد شهید پلارک همین درس برایم کافی بوده که در هر جایگاه یا پست وسمتی بوده با اخلاص سرویس بهداشتی رو تمیز میکرده خدا هم بعد از شهادت قبرش رو معطر کرده

  2. با سلام دوستان عزیز آخه اونایی که میگن همرزم شهید بوده ایم ازکجا معلوم که راست میگن توی فضای مجازی هر دشمن اسلامی میتونه بگه من رزمنده ی اسلام بودم پس حرف مغرض ها رو باور نکنید . در مورد شهید پلارک همین درس برایم کافی بوده که در هر جایگاه یا پست وسمتی بوده با اخلاص سرویس بهداشتی رو تمیز میکرده خدا هم بعد از شهادت قبرش رو معطر کرده

  3. با سلام دوستان عزیز آخه اونایی که میگن همرزم شهید بوده ایم ازکجا معلوم که راست میگن توی فضای مجازی هر دشمنی میتونه بگه من رزمنده ی اسلام بودم پس حرف مغرض ها رو باور نکنید . در مورد شهید پلارک همین درس برایم کافی بوده که در هر جایگاه یا پست وسمتی بوده با اخلاص سرویس بهداشتی رو تمیز میکرده خدا هم بعد از شهادت قبرش رو معطر کرده

 14. با سلام به دوستداران شهدا
  امید به شفاعت از شهدا
  شهید حاجت دلت رو بده
  سالگرد شهید سید احمد پلارک غروب جمعه بیست ودوم فروردین ارج مینهیم
  قربونش برم همه جور میطلبه

 15. سلام. درود خدا بر شهید پلارک و همه شهدا گنام یا آشنا! من این شهید بزرگوار رو در ۱۰ سال پیش سر مزارشون رفتم و شناختمشون بعدا منزل ایشون رو هم بطور عجیب و معجزه آسایی بدون اینکه هدفی داشته باشم شناختم. افسوس که من نمی دونستم سالگردشون جمعه بوده و یه روز دیرتر فهمیدم. اما همین هم غنیمته! ایشون ما رو اینجوری آگاه کرده شاید به این دلیل که لحظاتی پیش با حضرت ابو الفضل (ع) و مادرشون نجواهایی داشتم! خدا کنه من دیگه چیزهای کوچیک از خدا نخوام. برای من دعا کنین. عاقبت بخیری همه رو خواستارم

 16. «عشق بدلی»/مزار شهید پلارک بوی عطر می‌دهد یا نه؟
  این گزارشی از سخنان همرزمان شهید منوچهر پلارک (سید احمد پلارک) می‌باشد.

  عباس مصطفوی-هم محله‌ای‌های منوچهر پلارک که زمانی با او در سنگر مسجد و زمانی دیگر در سنگر جهاد نظامی بودند، حرف‌های جالب توجهی در مورد او برای گفتن دارند. ما با برخی از این بزرگواران گفت‌وگوی کوتاهی کرده‌ایم که اینک در دست شماست.
  محمدمهدی حقانی، رزمنده و جانباز، همرزم شهید پلارک
  آقای حقانی! شهید پلارک را از چه زمانی می‌شناسید و چطور با ایشان آشنا شدید؟
  حقانی: از سال ۶۱ در بسیج مسجد علی بن موسی الرضا واقع در خیابان ۱۷ شهریور، شهدا، با ایشان آشنا شدم. در یک محل زندگی می‌کردیم. خانه‌شان به خانه ما نزدیک بود؛ بسیج هم به خاطر جنگ فعال‌تر شده بود و ما خیلی اوقات در پایگاه با هم بودیم.
  مدت کوتاهی هم در گردان عمار بودم که بعدها به گردان حبیب رفتم و تا آخر در گردان حبیب ماندم. این زمانی بود که فرمانده گردان ما آقای «پایا» بود و هنوز حاج آقای طائب نیامده بودند. ساختمان گردان عمار هم در دوکوهه کنار ساختمان گردان ما بود و تنها در عملیات‌ها از هم جدا می‌شدیم؛ بنابراین خیلی وقت‌ها می‌شد که اعضای این گردان‌ها با هم بودند. من و شهید پلارک خیلی با هم صمیمی بودیم، طوری که صیغه اخوت خوانده بودیم. من هنوز عکس‌هایمان در پایگاه بسیج را دارم.
  آیا به منزلشان هم رفت‌وآمد می‌کردید؟
  از آنجا که رفیق بودیم، رفت‌وآمد داشتیم. یادم هست که یک بار با «منوچهر» در منزلشان نشستیم و فیلم سینمایی «قانون» را نگاه کردیم.
  منوچهر؟!
  بله! یادم نمی‌آید کسی «احمد» صدایش بکند. البته آن موقع‌ها مرسوم بود که خیلی‌ها اسمشان را عوض می‌کردند؛ ولی ما «منوچهر» صدایش می‌کردیم.
  در بسیاری از سایت‌ها و وبلاگ‌ها، مطالبی از «فوت پدرش در سنین کودکی او» نقل شده و موارد دیگری که حتی از یک ناظر غسال‌خانه نقل شده یک روز چند کارشناس به همراه پدر و مادر شهید پلارک به سازمان آمدند تا درباره‌ی چگونگی غسل دادن شهید پلارک و اینکه چه کسی او را شسته، تحقیق کنند.
  این موارد صحیح نیست. منزلشان که می‌رفتم پدرش مریض بود و روی تخت افتاده بود. تا اینکه تقریباً یک‌سال قبل از شهادت منوچهر پلارک، پدرش مرحوم شد. منوچهر هم در کربلای ۸ شهید شد.
  ویژگی خاص آن شهید چیزی در ذهن دارید؟
  ایشان خیلی شجاع بود و سر نترسی داشت. چند باری مجروح شده بود. شهدای محله را هم معمولاً ایشان درون قبر می‌گذاشت. یادم هست والفجر ۸ رفتم گردان عمار تا به او سری بزنم. عراق شیمیایی زد. من هم ماسک همراهم نبود؛ بنابراین چفیه را بستم جلوی صورتم. ناگهان یک نفر چفیه را از صورتم باز کرد و ماسک زد و بعد چفیه مرا به صورتش بست. آن شخص پلارک بود.
  ایشان چگونه شهید شدند؟
  از نحوه شهادتش اطلاعی ندارم؛ چون همراهش نبودم. ولی چند باری مجروح شده بود. فکر کنم شب عملیات کربلای ۵ ما سه‌راهی شهادت بودیم. روز اول ما پشت دژ بودیم. روز بعدش گردان عمار یا مالک رفت پشت دژ. ولی عراق خیلی تانک آورده بود که بچه‌ها هم خیلی از آنها را زده بودند، اما خط نشکسته بود. دیدم موقع برگشتن پلارک تیر خورده بود. رفت بیمارستان و خوب شد و در کربلای ۸ شهید شد.
  بعد از شهادتش آرام‌آرام متوجه شدم که مادرش ادعا می‌کند که حضرت زهرا(س) را می‌بیند و از ایشان عطر می‌گیرد و خانواده شهدا به خانه ایشان می‌آمدند و ایشان از حضرت زهرا(س) عطر می‌گرفت و به آنها می‌داد! این بود که تصمیم گرفتم به خانه‌شان بروم و ببینم داستان از چه قرار است.
  به همراه آقای نهاوندی، آقای صادقی، فرمانده گردان ابوذر، و حاج حسن طائب، تصمیم گرفتیم این قضیه را ریشه‌ای حل کنیم. یک‌ ماه به تحقیق و بررسی پرداختیم که متوجه یک سری ماجراها شدیم. بعد با دوربین و تشکیلات رفتیم منزل پلارک و از مادر ایشان سؤالاتی کردیم. این دیدار نزدیک به دو ساعت طول کشید. از ایشان جریان ملاقات با حضرت زهرا(س) را پرسیدیم که ایشان گفت: «من حضرت زهرا(س) را می‌بینم. ایشان الان اینجا هستند!»
  گفتیم: «خب ایشان را توصیف کنید».
  گفت: «کفش‌هایش از این کفش‌هایی است که نوکش بالاست و شال سبز دارد و…».
  عکس آورد و گفت: «امروز نماز صبح را در دمشق، ظهرم را در کربلا و عصر را در نجف خواندم و حضرت از من عکس هم گرفتند. این هم عکسم در نجف!»
  که البته عکس شاه عبدالعظیم بود! کارهای عجیب غریبی می‌کرد. دستش را بالا می‌برد و می‌لرزاند و اداهایی درمی‌آورد، جیغ و داد می‌کرد. مهم‌ترین کاری که ایشان انجام می‌داد، گرفتن عطر بود. دستش را می‌برد بالا و وقتی پایین می‌آورد، دستش عطری بود و موقع گرفتن عطر هم حالش بد می‌شد و خودش را به غش و ضعف می‌زد. وقتی ایشان برای ما عطر گرفت، ما گفتیم: فیلمبرداری نشده. ایشان گفت: «اینجا یک نفر شک‌آور است!» فیلمبردار بیچاره که در جریان نبود، شروع کرد به التماس کردن که من به خدا شک نکردم، من آدم خوبی‌ام و… . بعد آقای فهیم‌پور قیافه مظلومانه‌ای به خودش گرفت و گفت: «من بودم». ایشان گفت: «من باید شما را توبه دهم». به راهرو رفت و کارهای عجیب و غریب کرد و حین برگشتن پشت پرده رفت. حدس زدیم که رفته است عطر بردارد. وقتی از پشت پرده بیرون آمد، عطر ریخته بود روی چادرش و یک لکه بزرگ روی چادرش ایجاد شده بود که حتی در فیلمبرداری هم معلوم است. آمد و گفت: «خب دوباره می‌توانم عطر بگیرم!»
  این فیلم را آماده کردیم و برای آقای موسوی خوئینی‌ها فرستادیم که آن وقت دادستان کل کشور بود. احتمالاً این فیلم هنوز در قوه قضاییه باشد.
  یک بار از جلوی در خانه شهید پلارک رد می‌شدم که متوجه شدم تعدادی بسیجی درِ خانه ایشان ایستاده بودند. یکی از آشنایان شهید پلارک به بنده اشاره کرد و گفت: «آره این بود». یک بسیجی آمد جلو و یک سیلی به من زد! چیزی به او نگفتم؛ چون می‌دانستم گول خورده است. شب در منزل ما آمد و من هم توجیهش کردم.
  یک روز بعد احضاریه آمد و ما را بردند اوین! یک آقای «اصفهانی» نامی شروع به بازجویی کرد و حاج آقای طائب هم با بنده آمد و همه سؤالات را ایشان پاسخ می‌گفت تا اینکه سرانجام قانع شدند. در حین بازجویی فردی آنجا بود که دادخواست را تنظیم کرده بود. روزی که من از آن بسیجی سیلی خوردم، ایشان هم آنجا بود. این فرد مسئله خانم پلارک را باور داشتند که البته بعدها شهید شد. همه این جریانات در زمان جنگ بود.
  چند سال بعد این جریان عطر به بهشت زهرا(س) و بر سر مزار منوچهر پلارک هم کشیده شد که متأسفانه خیلی جاها با خانواده شهید پلارک هم همکاری ‌کردند!
  شما در صحبت‌هایتان فقط از نام منوچهر استفاده می‌کنید، در حالی که روی سنگ قبر ایشان نوشته شده: «سید».
  شاید به علت علاقه‌ای باشد که منوچهر به سادات داشت یا شاید هم به علت سیادت مادرش باشد؛ نمی‌دانم. ولی از طرف پدر سید نبود.
  شهید احمد پلارک
  توحیدی، رزمنده و جانباز، همرزم شهید پلارک
  آقای توحیدی گویا شهید پلارک هم مثل شما در گردان عمار بود؟
  بله. من فرمانده گروهان شهید بهشتی بودم و ایشان هم تا زمان شهادتشان مسئول دسته بنده بودند.
  کمی از ویژگی‌های شخصی ایشان بگویید.
  انسان شجاع و بااخلاصی بود. به خاطر دارم که یک بار با بچه‌های گروهان رفته بودیم پابوسی حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام). ایشان هم بودند. دیدم خیلی خوشحال دارد می‌آید به سمت من. پرسیدم: «پلارک چه شده؟» گفت: «رفته بودم بهشت رضا. خواب شهیدی را دیده بودم و در خواب نشانی مزارش را به من داده بود». ایشان هم رفته بود به همان نشانی و ایشان را در همانجا پیدا کرده بود و از این بابت خیلی خوشحال بود.
  از اینکه مزار ایشان بوی عطر می‌دهد، اطلاعی دارید؟
  این جریان ساختگی و دروغ است. در گذشته یک جریاناتی اتفاق افتاده که اگر می‌خواهید به طور دقیق پیگیر باشید، سراغ آقای طائب بروید. این جریان ساختگی است و من مطمئن هستم که الان خود شهید پلارک هم از این بابت ناراضی است؛ چراکه نفس شهادت و شهید تقدس دارد و نیازی به چنین کار‌هایی برای اثبات حقانیتشان نیست.
  ۹۸۸۱۹_۵۸۸
  حسن شکری، رزمنده و جانباز، همرزم شهید پلارک
  آقای شکری برای ما از شهید پلارک تعریف کنید.
  پلارک از بچه‌های خیلی خوب محله بود. ایشان مسئول دسته عمار بود. چند بار مجروح شد، اما نهایتاً در علمیات کربلای ۸ به درجه شهادت نائل شد. یادم است روزی که می‌خواستیم برادرم شهید «محمد شکری» را دفن کنیم، شهید پلارک گفت: «اجازه بده من او را دفن کنم». گفتم: «چرا؟» گفت: «روز دفنِ من، تو مرا در قبر بگذار». کمتر از یک ماه بعد پلارک هم شهید شد و کنار قبر محمد به خاک سپرده شد. پلارک پسر بسیار خوبی بود، ولی خانواده‌اش کارهایی کردند که این کارها او را ناراحت می‌کند.
  کدام کارها؟
  کار اشتباهی صورت گرفت که از ابتدا جلویش گرفته نشد تا کار به اینجا کشیده شد و الان با مطرح کردنش شاید اوضاع بدتر شود. دوستانی که از ماجرا مطلع بودند، می‌دانند که مادرش راه غلطی را رفت که شاید به علت مشکلات روانی ناشی از شهادت فرزندش بود. اوایل مادرش ادعا می‌کرد که با حضرت زهرا(س) در ارتباط است و از ایشان عطر می‌گیرد. منزل مادرش رفتیم و صحبت کردیم و مادرش را متقاعد کردیم که دیگر این کارها را نکند و ایشان هم قبول کرد. ولی متأسفانه بعدها دیدیم که عطر از قبر سر درآورد! متأسفانه در نشریات هم درج شد و برخی از نهادها هم در قبال آن سکوت کردند و حتی باعث گسترش آن شدند.
  یکی از دوستان شهید پلارک می‌گفت که منزل ایشان رفته و دوربین فیلمبرداری هم بردیم. شما از این جلسه اطلاعی دارید؟
  بله، این کار را خودم انجام دادم. مادرش با ما رفت‌وآمد داشت و من را پسر خود می‌دانست و می‌گفت: تو پسر من هستی.
  ماجرای عطر گرفتن از حضرت زهرا (س) چه بود؟
  مادر ایشان در دستش عطر تیروز خالی نموده و غش می‌کرد. می‌گفت حضرت زهرا(س) آمده و به او عطر داده است. یک بار هم شیشه عطر شکست! به ایشان گفتیم: این کارها را نکن. یک مدت هم اسانس عطر در دهانش می‌گذاشت و زبانش را به دستش می‌زد و غش می‌کرد! یک بار به حاج مهدی طائب این قضیه را گفتم. حاج مهدی با ایشان صحبت کرد و قرار شد که دیگر این کارها را نکند؛ اما متأسفانه شاید برخی دوست نداشتند که این ماجرا تمام شود.
  علت تغییر نام شهید پلارک چه بود؟
  منوچهر دوست داشت اسمش را عوض کند. یک روز با بچه‌ها در خانه ما جمع شده بودیم و اسم ایشان را تغییر دادیم و گذاشتیم سیداحمد. البته اسم شناسنامه‌ای ایشان منوچهر پلارک است.
  چرا سیداحمد؟ مگر ایشان سید بود؟
  مادرش سید بود؛ به همین دلیل ایشان را هم سید خطاب می‌کردیم. شما باید با خود بنیاد شهید صحبت کنید. بنیاد به این مسائل ساختگی دامن می‌زند؛ سی‌دی و مجله منتشر می‌کند. بعضی وقت‌ها از مجلات وابسته به بنیاد شهید با من تماس می‌گیرند و دنبال این‌اند که بدانند این شهید چه‌کار کرده که قبرش بوی عطر گرفته است!

  pelarak1_6875
  نهاوندی، رزمنده و جانباز، همرزم شهید پلارک
  آقای نهاوندی! با توجه به اینکه شما یکی از دوستان صمیمی شهید پلارک بوده‌اید، بفرمایید با ایشان چگونه‌ آشنا شدید؟
  منوچهر پلارک از بهترین دوستان من بود و ایشان با من خیلی صمیمی بودند. خب بچه محل هم بودیم. ایشان یک فرد متدین،‌ انقلابی و ‌متعهد بود و در خانواده نسبتاً متوسط به پایین زندگی می‌کرد. از‌ بچه‌های مسجد علی بن موسی الرضا(ع) و ‌جزء‌ بسیجی‌های فعال پایگاه بود.
  اصلیتشان ترک بود و در یک خانه نسبتاً محقر در خیابان بازار سقاباشی عباس آباد زندگی می‌کرد. از آن بچه‌هایی بود که یافته‌هایی هم برایش حاصل شده بود. احساس خوش معنوی داشت. قد رشید و کشیده و صورت سفیدرو. خیلی بچه باصفا و مخلصی بود. یادم است در یکی از عملیات‌ها آن‌قدر آر.پی.جی زده بود که از گوشش خون می‌آمد.
  در گفت‌وگوهایی که با برخی از دوستان نزدیک ایشان داشتیم، متوجه شدم که ایشان را منوچهر پلارک می‌شناسند، ولی روی سنگ قبرش «سیداحمد پلارک» حک شده است.
  خب ایشان اسمش را عوض کرد و گذاشت احمد. بعد یکی از دوستان به ایشان گفت: سید احمد. البته ایشان سید نبود و نمی‌دانم به چه واسطه‌ای به او سید گفتند. بعد از آن معروف شد به سیداحمد پلارک.
  البته اهل اینکه بخواهد خودش را خاص نشان دهد، نبود. یک بسیجی عادی خالص و باصفا بود.
  شما با خانواده ایشان هم آشنا بودید؟
  بله، خانواده ایشان، از لحاظ اقتصادی، یک خانواده متوسط به پایین بودند. این‌طور نبود که از لحاظ طبقاتی یا علمی یا عرفانی، خانواده خاصی باشند. یادم است مادر شهید را چندین نوبت با ماشین برای کارهای بنیاد شهید بردم. تا اینکه مطرح شد مادر پلارک ادعاهایی در خصوص ارتباط با حضرت زهرا(س) دارد و وقتی اراده می‌کند از یک ناحیه‌ای عطر دریافت می‌کند و به مردم می‌دهد. اولش باور نمی‌کردیم این کار را انجام دهند، اما بعدها دیدیم که ایشان فریاد می‌زند: «یا زهرا(س)» و بلند می‌شود و دستشان را بلند می‌کند و غش می‌کند و بعد در دستشان عطر است، به صورتی که انگار از عالم دیگر به دستشان عطر داده شده است! داستان به همین صورت ادامه پیدا کرد. یک بار مادرم و مادر پلارک را با ماشین سر قبر پلارک بردم و ایشان آنجا غش کرد و اتفاق‌هایی از این‌دست افتاد. من از ایشان در همین اثنا پرسیدم: «این اتفاق‌ها برای چی می‌افتد و شما چه می‌بینید؟» گفتند: «حضرت زهرا بر من وارد می‌شود. یک خانم سبزپوشی. من حضرت زهرا را می‌بینم».
  و مطالبی از این قبیل می‌گفتند و با حالت غش و ضعف بر زمین می‌افتادند!
  این ماجرا کم‌کم رونق گرفت و تعداد زیادی از بچه‌ها آنجا مراسم ذکر و توسل برگزار می‌کردند. اما برای اینکه حریم این خانواده حفظ شود، بچه‌ها خیلی مماشات می‌کردند. یک روز در خانه‌شان بودیم که گفت: «من امروز طی الارض کردم و در یک مکانی قرار گرفتم و حضرت زینب(س) و حضرت زهرا(س) آنجا بودند».
  بعد حرفی زدند که باعث شد به فکر بیفتیم که باید یک مقداری کار را جدی‌تر تعقیب کنیم تا جلوی آن را بگیریم. مثلاً می‌گفتند: «حضرت از من در کربلا (یا نجف) عکس گرفتند».
  آن وقت‌ها راه عتبات باز نبود. ایشان عکسی به ما نشان داد که به قسمت پشتی حرم حضرت عبدالعظیم مربوط می‌شد که الان ساخت و ساز کرده‌اند و باز شده است. این بار دیگر تصمیم گرفتیم تا جلوی این کار را بگیریم. آن شب با حاج مرتضی نعیمی و چند نفر از دوستان دیگر قضیه را مطرح کردیم. بعد یک سری تحقیقات انجام شد! و ماجراهایی پیش آمد… .
  یادم می‌آید یک بار سر قبر پلارک بودم. مرحوم حاج سیدعلی آقای نجفی که آدم اهل دل و وارسته‌ای بود، عبایش را کنار گذاشت و آمد قبر را بو کرد. بعد رو کرد به افرادی که آنجا ایستاده بودند و گفت: «این مسئله صحت ندارد!» این مسئله آن‌قدر بین مردم پیچیده بود که این عالم وارسته این کار را انجام داد تا به اطرافیان بگوید مراقب باشند.
  من الان می‌شنوم که کاروان‌های دانشجویی و … به خاطر بوی عطر، سر قبر ایشان می‌روند و هر سال این اتفاق می‌افتد و نمی‌دانم این مسئله از کجا و به چه نحوی در بین مردم پخش می‌شود. از نظر ما انگیزه این اتفاق باید روشن شده باشد. چرا در بین این همه شهدا، فقط باید قبر منوچهر پلارک بو بدهد؟ اینها چه چیزی می‌خواهند بگویند؟ آیا مگر قبر شهیدی بو نداد، دچار نقیصه‌ای است؟ مگر قبر امام سجاد (علیه السلام) بو می‌دهد؟ و آیا اگر بو ندهد نقیصه است؟ این کارها دستاوردی ندارد. اهداف معنوی و معرفتی و روحانی که آدم دنبال می‌کند، باید با یک سری از اصول و مبانی سازگار باشد. شهدا نیازی به این قضایا ندارند. منوچهر آن‌قدر لطافت داشت و به‌قدری صاف و ساده بود که نیازی به این کارها ندارد. البته کمالات شهدا سر جای خود. تازه اگر هم چنین چیزهایی وجود داشته باشد، به قول شاعر: «مُهر کردند و دهانش را دوختند». برای منی که همراه منوچهر بودم، اگر قبرش هم بو نمی‌داد، باز هم شهید پلارک عزیز خواهد بود. فکر نمی‌کنم برای انتقال شجاعت و رشادت امثال پلارک به این نسل و نسل‌های آینده، به این کرامت‌سازی‌ها نیاز داشته باشیم.
  باید جلوی این مسائل گرفته شود و از پردازش‌های خرافی جلوگیری کنیم. ما نباید کار بزرگ شهدا را خیلی آسمانی و ایده‌آل و دست‌نیافتنی تعریف کنیم؛ چراکه در این صورت نمی‌توانیم از آنها برای نسل جوانمان الگویی ایجاد کنیم.

  1. اخه بنده خدا اینکه چیز زیاد عجیب و غریبی نیست در برابر اینهمه عزمت و قدرت بی نهایت خداوند چرا خودتو بیخودی زجر میدی
   حتما خداوند صلاح دونسته بخاطر اعمالی که شهید پلارک تو زندگیش انجام داده و ما شاید ازش بیخبریم بهش کرامتی عطا کنه برو یه بار ببین از نزدیک بعد بیا بنویس محقق دانا…

   الله کل شی قدیر

 17. سلام. خسته نباشید
  امروز سر مزار شهید پلارک بودم، نشانه ایست برای آنان که می اندیشند. ذره ای اندیشه برای باور خداوند کافیست و باور خداوند، باور قدرت اوست.
  روی کسی سرخ نشد بی مدد لعل لبت
  بی تو اگر سرخ بود از اثر غازه شود
  شنیدم که اساتید زمین شناسی هم سنگ مزار ایشان را بررسی کرده اند و به علتی علمی دست نیافته اند.
  ای عاشقان ای عاشقان من خاک را گوهر کنم
  ای بیدلان ای بیدلان دف شما پر زر کنم
  از مسئول سایت خواهش دارم اگر به درستی روایت ابتدای صفحه اطمینان ندارد، پاکش کند
  یا اسد الله . . .

 18. با سلام .بنده حقیر سر مزار ایشان رفته ام و بوی گلاب را خودم استشمام کرده ام .
  آن دسته از عزیزانی که باور ندارن خودشان میتونند برن و ببینند .دوستانی هم که این واقعه را کذب می دانند
  پس معجزات خدا را قبول ندارند همان خدایی (که در برنامه ماه عسل کودکی ۴ساله را نشان داد که از ارتفاع
  ۱۲متری افتاده وحتی کوچکترین خراش بر روی صورتش دیده نشده ).قبل از حرف زدن فکرکنید .۱بار سر مزار ایشان بروید مرید این شهید می شوید .خداوندبه مادر ایشان صبر عنایت بفرماید.یاعلی

 19. من حدود ۶ یا ۷ سال قبل سر مزار این شهید رفتم بوی معطری را راحت می شد استشمام کرد,حالا این دوستانی که مدعی اند این موضوع دروغه می تونن با دوربین فیلم برداری شون برن اونجا

 20. سلام منم خیلی ارزو دارم برم زیارت این شهیدواز نزدیک ببینم هر چند که به این کرامات از طرف شهدا هم ایمان دارم و چند سال پیش یکی از دبیرهام که بهش اایمان دارم این مسئله را تایید کرد وخیلی هم بما توصیه میکرد که حتما برید ببینیدولی تاالان موفق نشده ام .

 21. من شخصا سر مزار پاک ایشون رفتم وقتی که روی قبر دست میکشی اصلا رطوبت حس نمیکنید ولی چنان تمیزه که انگار همین الان شسته شده و با اینکه هیچ اثاری از شیشه گلاب نمیبینید کاملا فضای اطراف پرشده از عطر گلاب من خودم تا وقتی که از نزدیک ندیده بودم باورم نمیشد پیشنهاد میگنم حتما یکبارم شده سر بزنید تا چشم دلتون روشن و بینا بشه

 22. هرکسى براى خودش نظرى داره که البته محترم است . اگه دقت کرده باشید اونور دنیا طرف گاو مى پرسته میمون مى پرسته تازه براش نظر هم مى گنه از میمون طلب شفاعت میکنه شفا هم پیدا مى کنه چون از تح قلبش مى خواد اونوقت چنین معجزه اى رو مى بینى باز منکر مى شید بابا به خدا ما مسلمانیم چرا به همه چیز شک دارید نشتى پشت اینترنت هر چى مى خواى مى گى برو دنیا رو ببین چه طورى زندگى مى کنند چرا همه چیزو با سیاست قاطى مى کنید خواهشاً اعتقاد هرکس را محترم بشمارید در ضمن من نه بسیجى هستم نه غیره ولى به حرفم به عقایدم به شهید پلارک ایمان دارم

 23. سلام من خواهر شهید هستم و همه شهدا را همچون برادرم بخاطر شجاعت و ازجان گذشتگیشان بخاطر راحتی آیندگان میستایم. اما بسیار متاسفم برای مادر شهید پلارک که بجای افتخار کردن به پسرش و شکرخدا بخاطر چنین فرزندی با رفتار غیر طبیعیش باعث اختلال در افکار و اعتقادات دیگران شده و خون شهدا را باعث تمسخرکافران و دیگرمشرکان کرده امیوارم خداوند شفایش دهد….. عزیزان من برسر قبر این شهید عزیز رفته ام و واقعا گلاب مانند چشمه از قبرش بیرون میزد وتا به حال فکر میکردم واقعیت دارد ولی از امشب به استناد حرف آیت الله بهجت متوجه شدم که این خیانت بوده نه تنها به مردم…. بلکه به آن شهید مظلوم…. البته اجر شجاعت او به درگاه الهی با این کارها کم نمیشود. اما ما هم باید بفهمیم که پذیرش بی چون و چرای ماست که باعث گسترش چنین خرافاتی میشود…. یکی از اشتباهات عقل پذیرش بی چون وچرای ماست…

 24. سلام من خواهر شهید هستم و همه شهدا را همچون برادرم بخاطر شجاعت و ازجان گذشتگیشان بخاطر راحتی آیندگان میستایم. اما بسیار متاسفم برای مادر شهید پلارک که بجای افتخار کردن به پسرش و شکرخدا بخاطر چنین فرزندی با رفتار غیر طبیعیش باعث اختلال در افکار و اعتقادات دیگران شده و خون شهدا را باعث تمسخرکافران و دیگرمشرکان کرده امیوارم خداوند شفایش دهد….. عزیزان من برسر قبر این شهید عزیز رفته ام و واقعا گلاب مانند چشمه از قبرش بیرون میزد وتا به حال فکر میکردم واقعیت دارد ولی از امشب به استناد حرف آیت الله بهجت متوجه شدم که این خیانت بوده نه تنها به مردم…. بلکه به آن شهید مظلوم…. البته اجر شجاعت او به درگاه الهی با این کارها کم نمیشود. اما ما هم باید بفهمیم که پذیرش بی چون و چرای ماست که باعث گسترش چنین خرافاتی میشود…

 25. واقعیت داره بوی عطر معطر مزارش.من برای اولین بار دیروز یعنی ۲۸/۳/۹۳ رفتم بهشت زهرا مزار شهدا.دو تا از شهیدارو دوست داشتم حتما برم شهید گلاب و شهید سید جهان آرا.با همسرم دنبال مزارش بودیم اول ردیفو اشتباه رفتیم من تقریبا از بغل مزار رد شدم بوی معطری می اومد ولی رد شدم تا همسرم مزار رو پیدا کرد.وقتی رسیدم اونجا دیدیم همون زمانی که تو دلم گفتم چه بوی معطری از همون مسیر رد شده بودم ولی مزار رو ندیدم…….فقط خدا راز این معجزه رو میدونه بنظرم ما در جایگاهی نیستیم نظز بدیم ولی مطمئنم شهید بوی معطر از مزارش به مشام میرسه…….

 26. با عرض سلام خدمت تمامی دوستان. بنده مطالبی در مورد این شهید خوانده ام. البته ظاهرا” برخی افراد از جمله تعدادی از همرزمان این شهید این موضوع را تکذیب کرده اند، امّا بسیاری افراد دیگر نیز اینطور نوشته اند که ما این موضوع را با چشم خود دیده ایم. من در حال حاضر در ایران زندگی نمی کنم. خواهشمندم هر یک از دوستان که اطلاعات کاملا” دقیقی در این زمینه دارند شماره تماس یا ایمیلی از خودشان برایم بنویسند تا بتوانم اطلاعات بیشتری در مورد این شهید از شما بدست بیاورم. لطفا” هر یک از دوستان که تمایل داشتند به ایمیل: amirjafari100@yahoo.comبا من مکاتبه نمایند. ممنون و سپاسگذار خواهم شد. با تشکر.

 27. سلام، عرض اینکه من هنوز سر قبر این عزیز مشرف نشدم و امشب از طریق یکی از دوستان که دیروز به اونجا رفته بودند و این مسئله رو تایید کردند، آشنا شدم، و مصمم شدم که تحقیقاتم رو از طریق اینترنت شروع کنم که از جمله به این سایت و نظرات دوستان، دلسوزان و بعضاً مخالفان برخوردم. چند مطلب حائز اهمیت رو از روی اندیشه و عقل خودم خدمتتون عرض میکنم، اول اینکه اگر موثق بودن و اصل یک موضوع شفاف و صریح و در جلوی دید اذهان عمومی مردم پدیدار و آشکاره دیگه برچسب دروغ معنی نداره، دوم اینکه اگه هرگونه شک، شبهه یا کلکی در کار بود حتماً رو میشد در حالی که حتی یک نمونه حتی گزارش نشده و فقط سر بسته میگن دروغه، دریغا از یک ادله ی مبین و مستدل، سوم اینکه این آقایانی که ازشون بعنوان همرزم و یا بعضاً فرمانده اسم برده میشه “با حفظ احترام و شان همشون”مگه چقدر این آقا رو میشناختند آیا صرف رفاقت یا فرماندهی میشه خودشون رو لایق و صلاحیت نظر دادن بدونن، اگه یه قسمت از زوایای اخلاقی و ارزشی اون شهید از نظرشون پنهون مونده باشه چی؟چهارم در شناخت یه انسان اونهم با چنین روحیاتی میشه مطمئن گفت که حتماً حتماً گوشه ای از شخصیت اون شهید رو نشده که از چشم هم رزمان و چه بسا نزدیک ترین کسانش هم جا مونده اگه حتی چشم بستن از یک نگاه حرام یا پیشنهاد حرام باشه. مگه ما تو تاریخ کم داریم، زندگی نامه شیخ رجبعلی خیاط، بحرالعلوم، ابن سیرین و…کسی چه میدونه. پنجم چرا بعضی از عزیزان مقایسه جاهلانه کردند، عطر در اومدن از یک شهید معنیش این نیست که بالاتر از دیگران باشه یا کمتر باشه کسی نخواسته این شهید عزیز رو در برابر مثلا شهید والامقام آوینی یا باکری ها و یا مثلا حضرت امام خمینی رحمت الله علیه وشهداى دیگه قرار بده، مثلا تجربه شده که اگر خواهران مجرد در مشهد رو قبر مرحوم نخودکی متوسل بشن جهت ازدواج شوهر خوب گیرشون میاد آیا معنیش اینه که پس نعوذ بالله امام رضا نمیتونه؟ همه ی این عزیزان در راستای چهارده معصومند و این هدیه و اختیار و موقعیتیه که از طرف آل الله بهشون داده شده تا شاید راههای بیشتری در مسیر خودشون قرار داده باشند، و مساله آخر هم اینکه بنده معتقدم که این راز هیچگاه باز نمیشه که اصل جریان چیه، مثل همون جریان اون عالم که خواست تحقیق کنه که شهادت حضرت فاطمه زهرا در دهه ی اول درسته یا روایت دهه ی دوم که بعداز مدتها تحقیق حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به خوابش میاد که داری چیکار میکنی؟ و به این مضمون گفته باشه که این حرکت باید باشه که رجوع مردم به ما بیشتر باشه و یاد ما در جامعه و قلب مردم بیشتر یاد بشه، پس با عقل معنوی این جریان رو میپذیریم و با حقیقتی که جلوی پیش ماست عجین میشویم و مسائلی مثل دستشویی میشست و فیلم قانون نگاه کردیم و با حضرت سجاد علیه السلام مقایسه کنیم رو دامن نمیزنیم، باتشکر، حسین ذکریاپور از چالوس ۰۹۱۹۹۸۲۹۸۴۶صلوات

 28. سلام برشهید بالا مقام وسر افراز احمد پلارک .من همان بنده حقیری هستم که ساعت ۱۰شب مرا برسر مزار خود دعوت کردی همراه پدر ومادرم که به اصرار وارد بهشت زهرا شدیم وهنگامی که سربازا به ما گفتند نمی شه وارد شوید پدرم گفت من از اصفهان اومدم ومی خوام با این شهدا حال کنم وجانباز هستم وبعد از مدتی اصرار به ما اجازه دادند وارد شویم ((ولی همون موقع که گفتندنمی شه من به نیت شهید سید احمد پلارک فاتحه ای خواندم واز او خواستم که ما را دعوت کنه )) که همین طور هم شد .هنگامی که ازدور داشتیم نزدیک قبر او می شدیم بوی گلاب می آمد وما همه از خود بی خود شدیم و چشمانمان خوب وظیفه ی خود را می دانستند ومن از شهید میخواهم که اول شفاعت ما را بکند وبعد برادرم ومن آرزوی شهادت داریم واز او می خواهم شهادت را نصیب ما هم بکند.ومارا شرمنده ی خدا وبنده های خدا نکند.وما رو سیاه خدا وشهیدان نشویم ومی خواهم راهیان نور بروم که تا حالا دعوت نشده ام در حالی که کربلا و مکه رفته ام ولی خیلی دوست دارم برم راهیان نور و دوباره امام رضا(ع) ومی خواهم به پدرم فقط صبر و دل خوش بدهدولعنت خدا بر کسانی که به شهید عطری شک بیاورند.چون واقعی واقعی خودم چند بار گلاب مزارش را باپارچه پاک کردم ولی بعد از چند دقیقه دوباره مرطوب شد .

 29. سلام من تا حالا نرفتم ولی مامانم رفته و امشب ازش پرسیدم بهم گفت حقیقت داره الله و اعلم خداوند رحمتش کنه لازم شد یه تحقیق گسترده در این زمینه انجام بدم یا علی

 30. سلام
  خواهشا با دقت بخونید
  من امسال(سال۹۳)
  ی شب خلوت با دوستم رفتم سر مزار این شهید
  شنیده بودم که این شهید شب ها تو اتاقش زیارت عاشورا میخونده
  ی بار مادرشون میاد چراغ روشن میکنه
  این شهید میگه چراغ خاموش کنید وقتی شما چراغ روشن میکنید این جا خاموش میشه ( برای همین هم سر مزار ایشون نوشته لطفا شمع روشن نکنید مادر شهید راضی نیست)
  از ی نفر شنیده بودم این شهید زیارت عاشورا خیلی دوست داره
  من و دوستم اون شب اول سنگ قبر کاملا با آب شستیم
  بعد شروع کردیم به خوندن زیارت عاشورا به ی فراز خاصی از زیارت عاشورا که میرسیدیم
  ی بوی خیلی خوبی بر مشامم میرسید
  که دوستم هم این مطلب و تاکید می کرد
  این اصلا چیزی عجیب و خاصی نیست که اینقدر سرش بحث می کنید
  مشخصا این یکی از تاثیرات خواندن زیارت عاشورا با توجه و خالصانه است
  حالا از شما خواهش میکنم اگه فکر می کنی اینا مزخرفه برو امتحان کن
  اینم ایمیلم
  HATAMI.HAMIDREZA@YMAIL.COM
  منتظر جواب امتحان شما هستم
  (السلام علیک یا اباعیدالله)
  یا علی

 31. خدایا این جهالت و خرافات رو از مردم ایران زمین بگیر. تمام بدبختی ما از نادانی ماست.مردم تنبلی که فقط منتظر یک اتفاق عجیب و قریب هستند تا دخیل ببندند و خودشان را خلاص کنند. من هم برسر آن مزار رفتم. لطفا انقدر ساده،زود باور،خرافاتی نباشید.تو واقعیت زندگی کنید.

 32. این مسئله کاملا صحت داره. خودم مزار ایشان را کاملا خشک کردم بعد چند لحظه دوباره خیس شد و وقتی دست می کشیدی بوی گلاب می داد.
  متاسفم برای کسایی که یکبار سر مزار این شهید نرفتن و خیلی راحت این قضیه را انکار میکنند.

 33. سلام.

  من ۱۳ سالمه امروز با بابا و مامانم سر مزار شهید پلارک رفتیم واقعا بوی گلاب میداد من بابام رزمنده وعموم شهید شده میخواستم به اون مثلا رزمندهها که میگن این دروغه بگم ازنظرمن همه شهدابوی عطرمیدن چون براوطن ودینمون جنگیدن من شنیدم الان چند ساله که این قبربوی گلاب میده مگه ازگل توقع بوی دیگه دارین پس کسایی که بااسم رزمنده منکراین بومیشین برید مشامتونو عوض کنیداین ملت همه میدونن که مزارشهید چه بوی عطر بده یانه وسیدباشه یاعام براشون عزیزه پس شمانمیخوادتفکیکشون کنیدبروببین خودت چه کردی؟

 34. خدا رحمت کند شهیدان اسلام را .اگر این رزمنده های اسلام نبودند الان معلوم نبود سرنوشت ما .پس بیایید با دروغ هایی که درباره این شهید مینویسند ذهنتان راخراب نکنید .من خودم چند بار سر مزار این شهید بالامقام رفته ام وارد قطعه میشوی بوی گلاب می آید .سنگ مزارش هم خیس وبوی گلاب میدهد .

  1. با سلام خدمت همه عزیزان.بنده بارها سر مزار ایشان رفته و موضوع رو با چشمان خودم دیدم عزیزان این نوعی از معجزات خداوند بزرگ هست برای ما انسان ها که از هزاران سال گذشته تا الان همیشه با شک به اینجور معجزات نگاه میکنیم.شما باید به اصل موضوع نگاه کنید این اتفاق بیانگر حقانیت راه شهداست.نه فرق بین انها تمامد شهدا عزیز هستند اما اینجور معجزات همیشه یک مورد اتفاق میوفته مگر زمانی مه حضرت موسی عصاء خودش را زمین انداخت به خواست خدا تبدیل به اژدها نشد؟؟حالا ما باید بگیم چرا هر عصا دیگری تبدیل به اژدها نمیشه پس این کذب هست؟؟؟! تمامد این حرفا کار شیطان هست به جای این که بخواهیم بفهمیم چرا فقط این شهید این طور هست بفهمیم که خداوند چقدر ما انسان های کور دل رو دوست.داره که این همه نشانه برای هدایت ما به راه راست قرار داره؟ واین را هم بدونید از هزاران سال پیش انسان های شیطان نمایی بودند که برای منحرف کردن ما این مجعزات را کذب نشان دهند.در اخر ما برای دیدن یک منظره زیبا کلی به خودمون زحمت سفر و غیره میدیم حالا برای معجزه خداوند بیاید و ساعت های متوالی بشینید و نگاه کنید البته به نظر بنده کسی که بد دل باشه خدا سعادت همچین فرصت رو بهش نمیده.

 35. باسلام به نظرمن حقیقت داره مرحوم آیت‌الله بهجت هم فرموده بودن که یک رودبهشتی اززیرقبرشون جریان داره به خاطرهمین اینقدرخوشبوست دایی وپدربزرگ من ودوتاازعموهام شهیدشدن امیدوارم اول چهارده معصوم وبعدهم تمام شهیدان صد. شفاعتمون کنن هرکی هم این چیزاروقبول نداره خداهدایتش کنه واگرقابل هدایت نیست خدالعنتش کمن

 36. باسلام به نظرمن حقیقت داره مرحوم آیت‌الله بهجت هم فرموده بودن که یک رودبهشتی اززیرقبرشون جریان داره به خاطرهمین اینقدرخوشبوست دایی وپدربزرگ من ودوتاازعموهام شهیدشدن امیدوارم اول چهارده معصوم وبعدهم تمام شهیدان صد. شفاعتمون کنن هرکی هم این چیزاروقبول نداره خداهدایتش کنه واگرقابل هدایت نیست خدالعنتش کنه

 37. ای کساییکه کارشهداروبزرگ تلقی نمی کنین شماخودتون حاضرمیشین به خاطراسلام وکشورتون یه انگشتتونو ازدست بدین؟مامدیون شهداییم چون اگرنبودن یازنده نبودیم یامثل فلسطین بودیم وامریکا واسراییل کشورهای نوکراین ها حتی کشورهای عربی همه چیزمونوازمون گرفته بودن

 38. شهدا در نزد خدا جایگاه رفیعی دارند جانفشانی آنها برای کشور بسیار ارزشمندو قابل تقدیر است اما چیزی که اینجا میماند عوامفریبی و نوعی تقدس کاذب است که عده ای برای انحراف مردم به دنبال آن میگردند اگر کمی فکر کنیم امکان ندارد خاک خود به خود معطر شود که اگر اینگونه بود ارزش شهید پلارک از امامان بزرگوار ما بیشتر است. در علم علوم سیاسی به این پدیده می گویند پوپولیسم یعنی عوام فریبی ، تحریف احساسات پاک و زود باور. متاسفم برای آنهایی که به این انحراف ها دامن می زند چون در پیشگاه خدا مسئولند و باید روزی جوابگوی اعمال خود باشند

 39. احمدآقا،برادر شهیدم، از اینکه من حقیرو دعوت کردی سرمزارت،ازت ممنونم. از بابت تمام حرفایی که شنیدی و دوست نداشتی که بشنوی از طرف همه ازت عذرخواهی میکنم،آخه ما یادمون رفته که هر چه داریم از شما شهداست.شرمنده ایم…

 40. هر کی به این قضیه شک داره،‌ قدم رنجه کنه،‌بره خودش ببینه، بیخود اینجا دروغ ننویسید که ما رفتیم دیدیم، همچین چیزی نبود، من خودم چند سال پیش با دوستام رفتیم اونجا،‌واقعاً همین طور بود، قبر شهید هم مرطوب بود و هم بوی معطری می داد. دوباره می خوام برم. مگه چیز عجیبیه، شهدا معجزات خیلی بیشتر از این دارند، حالا مگه کسی رفته دخیل بسته اونجا که اینا اینقدر هراسانند؟ لطفاً در مورد چیزی که علم نداری حرف نزن! آدم اگه نخواد باور کنه با چشمش ببینه هم باور نمی کنه، همون طوری که معجزات پیامبران را می دیدند و انکار می کردند، شمایی که می خوای به زعم خودت جلوی خرافات را بگیری، برو اول خودتو درست کن، بعد برو جلوی چیزایی که واقعاً خرافاته را بگیر، نه چیز به این روشنی که داریم با چشممون می بینیم، اصلاً یه صبح تا شب برو بشین اونجا، و قبر ایشون را با یه دستمال ۶ متری محکم پاک کن و چند بار دیگه هم برای اینکه مطمئن بشی دستمال بکش تا کاملاً خشک خشک بشه، بعد ببین چه اتفاقی می افته! تا خیالت راحت بشه که کسی نمی ره اونجا گلاب بریزه، اصلاً مگه مردم بیکارن گلاب به این گرونی، دقیقه به دقیقه اونجا گلاب بپاشند، هر چند که تمام گل ها و تمام گلاب های عالم رو هم بر مزار شهیدان بپاشند، هیچ وقت نمی تونن ذره ای از فداکاری اونها رو جبران کنند! پس دقت کن که چه حرفی رو کجا داری می زنی!!!

 41. درود بر این شهید وروان پاکش ودرود بر مادراین شهید که چنین فرزندی را تربیت کرده امیدوارم که ازشفاعتش بی نصیب نمونیم من بر سر مزار این شهید بزگوار مشرف شده ام واقعا به آدم یه حال عجیبی دست میده.

 42. من کاری به نظر دیگران ندارم یه عده میگن راسته یه عده میگن دروغه من توی خواب ادرس قبر این شهید بزرگوار رو پیدا کردم به هیچ چیز اهمیت نمیدم فقط میگم این شهید عزیز واقعی ترین اتفاق تاریخه

 43. سلام
  من نمی تونم اظهار نظری کنم اما میخوام اینو بگم که من ۲ ماه پیش برای اولین بار رفتم بهشت زهرا و مزار شهدا رو زیارت کردم . دلم خیلی گرفته بود از کنار شهدا که رد میشدم تو دلم بهشون می گفتم من هرچی دعا کردم قرآن خوندم التماس امام ها کردم حاجت نگرفتم ، گفتم شماها که پیش خدا آبرو دارین منو دعا کنین.
  شب خواب دیدم سر مزار یک شهیدم یک مشت خاک برداشتم بو کردم دیدم بوی گلاب میده صبح وقتی از خواب بیدار شدم زدم به اینترنت ببینم همچین چیزی وجود داره که شهیدی بوی گلاب بده که شهید احمد پلارک و که دقیقا از اون قطعه گذشته بودم رو پیدا کردم اینم بگم که حاجنم و گرفتم و قراره فردا برم بهشت زهرا بر سر مزارش و قبر پاک این شهید و پیدا کنم و بو کنم ان شاالله که حقیقت داره چون بازم خیلی خیلی حاجت دارم یاعلی.

 44. سلام. من دیروز خیلی بصورت اتفاقی قبر ایشون رو پیدا کردم و شنیدم که بوی گلاب میده. خیلی کنجکاوانه خودم رو بر سر قبرش رسوندم. واقعا بوی خوش رو احساس کردم. خوش به سعادتش .. از ته دلم آرزو کردم حاجتم رو برآورده کنه ، که اگر این اتفاق بیوفته تا آخر عمر مدیونش هستم. خیلی برام جالبه که خدا منزلت بعضی از انسانهارو اینقدر بالا میبره، هزاران سوال بی جواب در ذهنم روشن میشه که متاسفانه هیچکس قادر به جوابگویی نیست. امیدوارم بعد از مرگم خدا خودش تمامی سوالاتم رو جوابگو باشد. دوستان، ما بعد از مرگمون خدا رو حس خواهیم کرد؟ صدایی، نوری، و یا اون انرژی ای که احساسش میکنیم؟ اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بزاره و یا کتاب خاصی باشه به من معرفی کنید.

 45. با سلام خدمت همه عزیزان.بنده بارها سر مزار ایشان رفته و موضوع رو با چشمان خودم دیدم عزیزان این نوعی از معجزات خداوند بزرگ هست برای ما انسان ها که از هزاران سال گذشته تا الان همیشه با شک به اینجور معجزات نگاه میکنیم.شما باید به اصل موضوع نگاه کنید این اتفاق بیانگر حقانیت راه شهداست.نه فرق بین انها تمامد شهدا عزیز هستند اما اینجور معجزات همیشه یک مورد اتفاق میوفته مگر زمانی مه حضرت موسی عصاء خودش را زمین انداخت به خواست خدا تبدیل به اژدها نشد؟؟حالا ما باید بگیم چرا هر عصا دیگری تبدیل به اژدها نمیشه پس این کذب هست؟؟؟! تمامد این حرفا کار شیطان هست به جای این که بخواهیم بفهمیم چرا فقط این شهید این طور هست بفهمیم که خداوند چقدر ما انسان های کور دل رو دوست.داره که این همه نشانه برای هدایت ما به راه راست قرار داره؟ واین را هم بدونید از هزاران سال پیش انسان های شیطان نمایی بودند که برای منحرف کردن ما این مجعزات را کذب نشان دهند.در اخر ما برای دیدن یک منظره زیبا کلی به خودمون زحمت سفر و غیره میدیم حالا برای معجزه خداوند بیاید و ساعت های متوالی بشینید و نگاه کنید البته به نظر بنده کسی که بد دل باشه خدا سعادت همچین فرصت رو بهش

  1. با سلام من امروز در تاریخ ٩٣/١٢/٢٨ بر سر مزار این شهید رفتم و واقعا بوی گلاب می امد که من از این بوی گلاب مزار ایشان را پیدا کردم و از دوستانی که میگویند دروغ است خودشان بروند و ببینند

  2. سلام وقت بخیرمن فقط اینومیگم که این شهید غسیل الملائکه اونم بخاطراینه که چون مسئول نظافت دستشویی بوده همیشه بوی بدی میداده ومردم ازش دوری میکردندبرای همین ملائکه غسلش دادنددرضمن بنده خوب خداهم بوده چون هم نماز شب میخونده و هم هرصبح زیارت عاشورا ٬خوب معلومه کسی که حتی به خداایمان نداره ونماز نمیخونه نمیتونه این ارتباطات ودرک کنه وفکرمیکنه دروغه خداهمه روهدایت کنه واین لذت ارتباط باخالق ونسیبمون کنه آمین.

 46. سلام به دوستداران حقیقت.
  دوستان گرامی برای بیدار کردن آدمهایی که خودشون رو به خواب زدن ,خودتون رو به زحمت نیندازید که هیچوقت بیدار نمیشون.”..سواء علیهم ءانذرتهم ام لم تنذرهم لا یومنون…”

 47. hameye shodada pelarak hastan rofagha …shahid pelarak mesle kasi hast ke khoda vasete gharar dade ta ba baghiyeyeh shohada ashna beshid …..aghaye mohtarami ke kole dastane manavi roo mibari zire soal hameye shahida pelarak hastan o khabar nadari …ye sar be zendegiye shahid nayeri ya ketabe ishon arefane bezanid bebinid che shakhsiyataye bozorgi hastan shahida …kalameye ahmagh roo baraye shoma be kar nemibaram az kalameye naa agah estefade mikonam sobh bade azan boro bebin che havai dare marghade shohada

  pelarak to behsht zahra ziyade negah o khorake maghze ke pelarak va pelarak haa ro nemishe dark kard

  eltemase doa

 48. برای کسانی که در مورد شهدا اظهار نظر ناخلف می کنند واقعا متأسفم
  شهدا تمامشان در ارتباط مستقیم با ارباب عالمین حضرت سید الشهدا (ع) بودند و شهیدی همچون سید احمد پلارک نیز ارتباطی خاص تر داشته است.
  نباید به راحتی ارج و منزلت آن ها را زیر سؤال برد. من خاک گور تمام آنان را سرمه چشمانم می کنم چرا که منتخب امام حسین (ع) و حضرت صدیقه طاهره (س) بوده اند.

 49. بعضیا همینجور که عقلشون رو آکبند از خدا تحویل میگیرن همونجور هم پس میدن انصافا که امانت دارای خوبی هستن
  آخه اندازه یه جلبک هم آگاهی داشتن بد نیست
  کسی که مرده دیگه واسش فرقی نداره که قبرش بوی گلاب میده یا نه؟ اون اجرشو از خدا گرفته
  پس حتما این یک واقعیته که قبرش بوی گلاب میده دیگه
  حالا شماها فضایل این شهید رو بیخیال شدید لنگ بوی گلابید ؟؟؟؟؟
  تا کی اینقدر احمق میخواید بمونید

 50. با سلام
  من نیز نوشته جات عزیزان را خواندم انچه به عنوان یک طلبه دست گیرم شد این است که مطالب معنوی برای برخی ها سنگین است وشاید رو دل کنند به همین خاطر عزیزانی که فاز منفی میدهند از این باب است که خدا هم ما وهم انها را ببخشد .
  امام امت در توصییه به پسرش حاج احمد آقا میفرماید : پسر مقامات عرفا را تکذیب نکن شاید چیزی را بگویند که واقعیت دارد اگر اطلاعی نداری لااقل تکذیب نکن .
  توصیه بنده نیز همین است نه تنها در این مورد خصوص بلکه در دیگر موارد اگر اطلاعی نداریم تکذیب نکنیم
  باتشکر

 51. بنا مخدا ایا ازخود پرسید چرا دیگر شهید پلارک نداریم جرا دیگرمادرنیست شهید باکری بیاورد چرا موها این جوری شده چرا بدنها خال کوبی میشود چرادر میدان ورزش بجای نمایش قدرتجوان مردی بدنها خالکوبی نمایش داده میشود چرا نمیگوید شهردار شهر درموقع حوادس چطور بهامداد میامد چرا جوانان درکوچه معابر به این شکل شده چرا درداخل مترو اتو بوس جوان مینشید اهنگ گوش میدهد پیرها ا سرپا تلو تلو ازدنیا مینالد خدا یااز که ازچی ازکجا

 52. سلام
  با احترام
  مدت زمان زیادی (از سال۹۱تا۹۴) پایگاه مذهبی نیایش در حوزه ی فضای مجازی اقدام به ترویج فرهنگ و اشاعه نماز …و ارائه خدمات رایگان کرده است
  ولی در این برهه زمانی به حمایت همه ی شما برای حفظ و بقا نیازمندیم
  بعضی از دوستان اصلا با هزینه هایی که باید برای ارائه خدمات خوب و کامل که حتما برای سایت نیاز هست آشنا نیستند و فکر میکنند که مثل سرویس دهی های رایگان وبلاگ است (مثال: بلاگفا..پرشین)
  ولی یک سایت چ هاست یا سرور هزینه هایی به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت میکند تا به فعالیت خود ادامه دهد
  لطفا از سایت خود حمایت کنید تا گروه مذهبی نیایش همچنان به فعالیت های خودش در این ضمینه ادامه بدهد
  http://niiyayesh.ir
  همه شما مسئول هستید با دوستان و عزیزان خود در مورد این مسئله صحبت کنید و دراعمال خیر پایگاه مذهبی نیایش سهیم شوید ؟
  ( درج لینک و بنر ما / معرفی به همه دوستان و آشنایان..)
  ما در نظر گرفتیم برای ۴هزار وبلاگ پیام
  ارسال کردیم که شما هم جز اون تعداد
  هستید امیدواریم که خوانندگان ما را در این عرصه یاری کنند
  ما اعضای پایگاه مذهبی نیایش
  اگر یک سایت غیر اخلاقی راه اندازی و در آن فعالیت میکردیم
  فکر کنم بهتر حمایت میشدیم چون ماهانه هزاران خرید اکانت پیشرو داشتیم
  چون الان بیشتر شما خواستار و طالب این نوع سرویس ها هستید!!
  امید است که بتوانیم به فعالیت خود همچنان ادامه دهیم و امکانات بیشتری رو در سایت قرار دهیم.
  یا علی

 53. من خواب بدی دیدم .سر مزار ایشون حاضر شدم تعبیر خوابم به معنای مرگم بود.از شانس خوب من یکی از نزدیکانشون اونجا بودن بالای مزار ایشون جعبه ای شیشه ای بود که عکس اون بزرگوار اونجا بود به کمک اون خانوم قاب عکسشونو پاک کردیم.ایشون به من تسبیحی دادن همراه با عکس اون بزرگوار از اون بزرگوار خواستم شفاعتم پیش خدا کنه .من بچه ی کوچیک دارم ازشون خواستم شفاعتم کنه تا خدا به بچم رحم کنه.فردای اون روز حادثه ای برام پیش اومد کا من مرگو با چشام دیدم ولی فقط دستم شکست.من تا ابد خودمو مدیون این شهید بزرگوار میدونم.

 54. خدا رحمتشان کند انانی که درپی کشف عطر این مزار هستن کسانیند که به قدرت خداوندی شک دارند تا دنیا دنیاست ان مزار مطهر همیشه بوی خوش خواهد داد چراکه اینها اسرارخداوندی است اما لازم است لبجای اکتشاف عطر خوش خود را کشف کنیم خدایا از سر تغصیراتمان بگدر امین

 55. با سلام و احترام
  درود بر همه ی شهیدان راه حق
  بنده یک واقعیتی را برای شما میخواهم تعریف کنم….
  بنده یکبار توفیق پیدا کرده ام که به مزار شریف ایشان بروم.
  الان داشتم متنتان و نظرها را میخواندم که به یکباره اتاقم بوی گلاب شدیدی گرفت… در صورتی که اتاق من که نه عطری درش است و نه گل و گلابی….
  یعنی شاید آن شهید وقتی داشته ام این صفحه را میخواندم پیشم بوده است…..
  خدایا چقدر بزرگی…

 56. سلام خدمت همه ی دوستان
  شب تولد حضرت زهرا خواهرم خوابی دیده بود , فردای اون روز مشغول صحبت با خواهرم بودیم یه دفعه گفت وای دیشب یه خواب عجیب دیدم , گفتم چیه بگو , گفت خواب دیدم یه جایی ام رفت و امد توش زیاد بود ولی بیابون بود , از یه خانمی پرسیدم اینجا کجاست , خانمه گفت اینجا دو کوهه اس , یه مقبره خیلی بزرگی تو اون دور دستها بود , همین جور رفتم جلو یه جوون با صورت سفید و نورانی و قدبلند رو دیدم , قیافه اش خیلی نورانی بود , هی می دیدم و چشمم رو برمی گشتوندم , گفت بیا خوش امدی , ابجیم همین جوری داشت ادامه ی خوابشو تعریف می کرد , که گوشیمون زنگ خورد , پگاه دختر عموم بود , گفت میخواد با همسرش بره سر مزار عموم , ما هم پذیرفتیم و رفتیم , عموی من نزدیک قطعه شهدا دفن هستن , ما بیشتر به خاطر این دعوت پگاه رو پذیرفتیم که ساکن کرجیم و از فوت عموم سرمزارش نرفته بودیم ,بد می شد نریم , و ما همه ی فامیلهامون کرج دفن هستن , عموم چون غریب افتاده سرمزارش خصوصا ما که درگیر درس و دانشگاهیم نرفتیم بعد خاکسپاریش دروغ چرا , خلاصه اون روز به اتفاق رفتیم سرقبر عمو , یه هو من گفتم بچه ها بیاید بریم قطعه ی هنرمندان اخه ما خانوادتا همه رشته های مختلف هنر خوندیم , رفتیم بعد از فاتحه خونی , پگاه گفت بچه ها بیاید تا اینجا اومدیم گلزار شهدام بریم , در مسیر رسیدن به گلزار ابجی ایم گفت اخه ما سر مزار کی بریم اینجا فک و فامیلم نداریم یه هو زدیم زیر خنده , همین جوری که داشتیم ردیف ها دور می زدیم و فاتحه جمعی می خوندیم یه بوی خوشی به مشام همه مون خورد , جلوتر که رفتیم جمعیت انبوهی دیدیم , من جلو رفتم و پرسیدم اقا سالگرد شهیده , گفت نه خانم اینجا قبر شهید پلارک هستش , شهید گلاب , ابجی مو صدا زدم اومد جلو سرشو که از بین جمعیت چرخوند یک دفعه مثل دیوونه ها زد زیر گریه , دستشو به اشاره به عکس شهید رو نشون می داد , دیشب دیشب همین همین اقاهه به من گفت بیا … دوستان ما ادمهای مذهبی ایی هم نیستیم و داعیه ی اثبات چیزی ایم نداریم , ولی خودتون قضاوت کنید , از پاکی و عصمت شهدا , از اون روز به بعد من و خواهرم با یه دید دیگه ای به مسایل اعتقادی نگاه می کنیم , این عنایت این شهید بزرگوار به من و خصوصا خواهرم از جانب خدا بود , آیات الهی رو وهم ندونید این تجربه شهودی ما از این شهید بود , البته کل شهدا زنده اند.

  1. سلام به همه ی عزیزان
   شب خواب دیدم درکوچه باغی با خواهرام درحال فیلمبرداری هستیم من درحال قدم زدن بودم که دیدم در باغی باز هست در عالم خواب بهم وحی رسید که اینجا مال یک شهیده وقتی جلوتر رفتم دیدم اونجا درختهایی به بلندی سرو و به جای برگ گلهای محمدی که نمیتونم از زیبایی اونها رو وصف کنم ولطافتی که هیچ وقت از یادم نمیره فقط جیغ میکشیدم وخواهرم رو صدا میزدم که بیا اینجا قطعه ای از باغ بهشته بیا فیلمبرداری کن وخودم چون اجازه نداشتم توی باغ برم در باغ برگهای گل محمدی ریخته بود برمیداشتم وبو میکردم واز خواب بیدار شدم اون روز باید پسرم رو کلاس زبان میبردم وقتی منتظر پسرم بودم یکی از دوستانم رو دیدم بعد از سلام واحوالپرسی به من گفت شهیدی هست که از قبرش بوی گلاب میاد یک مرتبه خواب دیشبم به یادم اومد زدم زیر گریه وفهمیدم اون باغ با عظمت واقعا قطعه ای از باغ بهشت بوده وتمام درختهای اون از گل محمدی خوشا به سعادت همه ی شهدا فردای اون روز باهمسرم رفتیم وقبر این شهید بزرگوار رو پیدا کردیم بوی عطری از اونجا به مشام میرسید باور نکردنی بود ولی من باور کردم چون جیزی که خودم باچشمان خودم در خواب دیدم این یک خواب صادقانه بود انشاءالله شهدا دست همه ما رو بگیرند.صلوات

 57. سلام خدمت همه .برای بعضیها متاسفم که خدا به آن ها شاید عقل داده باشد.من خودم سر مزار شهید پلارک رفتم و بالای یک ساعت آنجا نشسته و گلاب روی قبر را پاک میکردم و مجددا سر مزار معطر به گلاب و مرطوب میشد.آقایان و خانمهای که ادعا میکنید مورد کذب هستش و یا معطر بودن مزار بخاطر ریختن گلاب توسط مادرش میباشد اگر عقل سلیم داشته باشید میفهمید بعد از بیست و اندی سال سر مزار بخاطر ریختن گلاب توسط مادر و دیگران به هیچ عنوان صحیح نیست پس لطفا آن کله ی پوک خود را به زحمت نیندازید و لطفا زر اضافه درباره ی شهیدان و شهید پلارک نزنید.

  1. من هم سر مزار شهید رفتم و موضوع معطر بودن را تایید میکنم و کاملا صحت دارد پس تا سر مزار نرفتید و موضوع را کاملا حس نکردید درباره ی مزار این شهید حرف مفت نزنین

 58. سلام به همه
  دوستان این که بعضی ها شک دارن به این جور مسله ها چیزه تازه ی نیست و دوستانی هم هستن که میخوان با فرا فکنی مقام شهدارو از هم جدا کنن اما در گذشته هم بودن کسانی که به این درجه رسیدن مثل غلام سیاه امام حسین که تو خیلی از کتابها اومده وقتی که این شهید بزرگ اسلام وقتی به شهادت رسیدن شخص امام حسین بر سر جنازه ایشان وارد شدن و دستی به صورت ایشان کشیدن و بوی خوشی از بدن ایشان متساعد شد. من شناختی از شهید پلارک ندارم و نمیدونم که چه شد که ایشان به این مقام رسیدن اما چیزی که مشخصه که به واسته این بوی خوش و این صحبت ها من فقط یاد شهید بزرگ کربلا میفتم(غلام سیاه امام حسین()

 59. با سلام خدمت همه ایرانی های عزیز.
  من از فارس درباره این عزیز وهمه شهیدان این مملکت شرح دو حاجتی که این شهید عزیز گرفتم میگم خیلی دوست دارم بتوانم به مزار این عزیز برم.

 60. قبر شهید پلارک یک معچره از بیشمار معجرات خداوند است … برگ درختان سبز در نظر هوشیار … هر ورقش دفتری است، معرفت کردگار … ما به دیدن این بیشمار معجزه عادت کردیم … برایمان یکنواخت شده … … در برابر انبوه معجزات چه ناسپاسیم که چنین اتفافی ما را شیفته می کند … معجزه عطر خوش مرقد این شهید را به به کوله بار معجرات باریتعالی بیافزایید تا بیابید که “فتبارک الله احسن الخالقین” …
  هر دم به شکلی بت عیار در آمد…دل برد و نهان شد … بقول مولانا : بلبل در جان گل نگر … وز گل به عقل کل نگر

 61. من میخواستم به اون احمق و جاهلی که این همه چرندیات راجبه نحوه شهید شدن این بزرگوار نوشته بگم پوچ بودن بخشه بزرگی از زندگیتو پر کرده . هم رزمندش که در کنار این شهید بوده گفته اصلا اینطور نبوده نحوه شهادت بعد نادانی مثل تو واسه تفریح از خودش یه داستان سره هم میکند متاسفم برات

 62. سلام

  منم دو بار رفتم سر مزار ایشون ولی بوی گلاب نمی داد . بار دوم با یکی رفتم ایشون هم گفتند بوی گلاب نمیاد .

  من معتقدم مقام بالای شهدا اصلا با این حرف ها قابل ارزیابی نیست .

  ولی موندم چرا باید هم چین دروغی ترویج داده بشه

  مگر کسی به مقام شهدا شک داره ؟

  خیلی برام سواله .مردم میومدن گل میگذاشتن و میشستن قبر رو .قبر خیس بود ولی معطر نبود

 63. این مردم کسایی هستن که موسی رو با اون همه معجزه میخواستن بکشن و باور نکردن از طرف خداس…. حالا بیان این موضوع رو باور کنن؟؟؟؟ کسی که قلبش مهر کفر خورده باشه هیچوقت چشمش رو رو حقیقت باز نمیکنه… منم اولش فکر میکردم دروغه… خودش رفتم و قبرش رو چند بار خشک کردم اما باز هم تر شد و یه بوی خاصی میداد … چیزی نیست که بشه انکارش کرد….

 64. با سلام احمق تویی اخه اگه قراره کسی بره روی سنگ قبرش گلاب بریزه اینقدر شهید داریم که تمامشون مقام والایی دارن چرا شهید پلارک انتخاب شده…….احمق جان

 65. سلام منم خبر دروغ بودن معطر بودن قبر شهید پلارک را شنیدم راستش فکر می کنم چرا قبر امام حسین نباید مععطر باشه و از طرفی میگم شاید ما نمی تونیم بوی خوش قبر امام حسین را درک کنیم ولی باز هم نمی دونم حرف چه کسی را قبول کنمان شاءالله خود شهید مارا به راه راست هدایت بکنه

 66. میخواستم بگم این حرفی که از جانب آقای بهجت می زنند دروغه و ایشون خودشون این حرف را تکذیب کردند و همینطور در مورد دروغ بودن معطر بودن قبر شهید پلارک با دلیل و مدرک حرفهایی زده شده بهتره خودتون مراجعه کنید.http://www.farsnews.com/

 67. باسلام
  دوستان عزیز من هر بار رفتم سر مزار شهید پلارک عده ای از مردم بر سر مزار این شهید بزرگوار حضور داشتند این جای خوشحالییست که هنوز شهدا فراموش نشده اند اما این موضوع نباید باعث شود بقیه شهدا فراموش شوند چند قدم آنورتر مزار شهید گمنامیست که زائران کمتری بر سر مزارش حضور پیدا می کنند
  التماس دعا

 68. من فقط همین رو میگم
  سلام بر محمدجهان آرا فلاتح بی قبر خرمشهرسلام بر غواصان دلیربی قبراروند روذوخلیج پارس سلام بر دلاوران بی قبروکفن نیروی هوایی سلام ودرود خداوند و اهل بیت او برتمام جانبازان بی نام و دلاوران بی کفن جنگ ایران

 69. این دوست عزیز یه مطلب جنجالی گذاشته تا
  ۱٫تعداد بازدید کنندگاش بره بالا.
  ۲٫مشهور بشند تا عقده های درونیشو بپوشونه.
  ۳٫مقام شهید و مقاماتی که توسط اهل بیت و قرآن ذکر شده رو زیر سوال ببره.
  خدا دشمنان کور دل اسلام را لعنت کند.

 70. بی ادبی زیبا نیست فراموش نکنیم شک لازمه رسیدن به یقین است .نکته بعد این که هر کس مسوول اعمال خویش است بس کسی مدیون شهدا نیست انها به تکلیف خویش عمل کردند ..از قبر شان بوی گلاب میاید واگر چشم ما باز بود از قبر دیگران انها نیز چیز های دیدنی میدیدیم.اما حتی اگر امروز این نظام هم برود وسرنگون شود باز هم کسی بدهی به شهیدان ندارد

 71. همه نظر ها رو خوندم///اگه کسی میخواد حرف منطقی بزنه”یک گروه کارشناسی دعوت کنه و ببرشون سره مزار.گروه کارشناسی مشخص درست یانادرست بودن این مطلب رو……..اخه ی مشکلی پیش هم میاد…اگه بگن کلک بوده مه خیلی بد میشه..اگه بگن درست بوده که بقیه شهدا پس چی؟اونا چرا بوی عطر نمیدن یا چرا فقط این شهیدعزیز…هر چند که شنیده بودیم خیلی از ادم های معمولی دارای کرامات خاصی بخاطر گناه نکردن میشدن تا الگویی برای بقیه بشن..هر چند بجایی درگیری ذهن خودمون^برای علم ودانش وسربلندی این مملکت جان مفشانی کنیم//صلوات

  1. سلام . به نظر شما این همه آدمی که گفتن اونجا بوی عظر میاد و مزار مرطوب هست آیا کفایت نمیکنه که نیازی به هیئت کارشناسی باشه ؟
   بعدشم مگه شهدای ما نمی تونن صاحب کرامت باشن ؟

  2. اولا که قرار نیست هرکسی قبرش معطر باشه بر دیگر شهیدان برتری باشه ! این معیار درستی نیست . دوما شما چقدر این مسئله رو پیچیده میدونید؟ مگه خدا از این معجزه ها کم داشته که الان باور نکنیم؟ مگه زیر پای حضرت اسمائیل آب نجوشید و امروز آب زمزم به اون نمیگیم؟ چوب دستی موسی مگه تبدیل به مار نشد؟ پس چرا از معجزه ای به این سادگی که خدا عنایتی به این شهید بزرگوار داشته در زمان خودمون تعجب می کنیم ؟ خدایی که این زمین و ماهارو خلق کرده رو جرا انقدر دور و نا توان میبینیم که نتونه یه قبر یه انسان پاکشو معطر کنه؟

 72. سلام به همه دوستان…
  من یکبار به زیارت شهید پلارک رفتم…زیاد موندم.. هرچی رطوبت گلاب روی سنگ قبرو پاک میکردم بعد از چند دقیقه دوباره سنگ خیس میشد و بوی گلاب میداد.. انقدر شک نکنین …
  من خودم یقین دارم که خیسی روی سنگ قبر گلابیه که از قبر شهید میزنه بالا..
  برید زیارت کنید…
  خ حال آدم خوب میشه..
  التماس دعا

 73. شهدا شمع محفل بشریت هستند
  و پیکرشان و جسم و روحشان
  معطر است و حس این مهم بصیرت میخواهد
  که من و شما نداریم و الکی نظر میدیم مگه ما کی هستیم !!!!!!!؟؟؟؟؟؟

 74. با سلام به همه
  والا من خودم رفتم یه بار یک ساعت هم اونجا بودم واقعا بوی گلاب میومد ولی تو همون یک ساعت خودم دیدم دو نفر اونجا اومدن باخودشون شیشه گلاب داشتن و سنگ رو شست و شو دادن من چیزی رو تعریف کردم که دیدم

 75. ۳ماه سر قبرش پست دادم(سرباز بهشت زهرا بودم)مادرش ۴شنبه ها صب میومد با سنگک و پنیر خیرات میکرد.وظیفه مام این بود که کسی گلاب یا آب نریزه سر قبرش که مردم بگن بخاطر گلاباییه که همه میریزن بوی گلاب میده بار اول نصفه شب بود که رفتیم سر مزارش,بوی گلاب بود ک مارو سمت خودش کشوند,این که کسی عطر و گلاب جاساز کنه که بوی گلاب بخواد بده رو ما ندیدیم,اونموقع باور داشتم ولی الان سخت میتونم قبول کنم که واقعیت داره

 76. شک نکنید که این موضوع صحت دارد البته همانجا که نشستی اگر دچار شک میشی میزان تراوش اب از سنگ کاهش می یابد پس عزیزان با دل بروید وببینید تا یقین حاصل کنید جالبه که خدا در قران درمورد شک کنندگان به پیامبرهم میگوید اگراین قران را به صورت قرطاس (کاغذ)هم نازل کنیم حتی لمس کنند باز میگویند این سحروجادوست بندگان خدا من یه پزشک وجراحم امروز ۱۵ شهریور ۹۴رفتم بالای قبر این بزرگوار ۳۵ دقیقه نشستم هم دیدم وهم لمس کردم وهم بوی گلاب گهگاهی شنیدم پس منکر نشوید که در زمره ان کافران سلف خواهید بود البته میزان درک این حقیقت به میزان اعتقادات فرد بستگی دارد

  1. سلام : من خودم از نزدیک سر خاک این شهید نشستم با اینکه قبل از دیدن به اصل موضوع شک داشتم اما به چشم دیدم که روی سنگ رو با پارچه پاک میکنی و همون لحظه مجددا خیس میشه و بوی عطر و گلاب میده….الله اکبر از این همه نشانه…

 77. اقای حسین پناهی . شما ک اون حرفا و داستانا در مورد شهید پلارک را تکذیب کرده اید و گفتید منبع موثق نداره . میشه بدونم حرفهای شما با کدام منبع موثقه ؟ برام سوال شده . ممنون

 78. فقط میخوام بگم اونا مرد بودن.غیرت داشتن.برادری ک ادعایی داری اگر میتونی الان کاری کن.اگر جرات داری و مردی فقط یکبار امر ب معروف کن.رفتن جنگ پیشکشت.فقط اینا بدونید ک اینا واسه ناموسه من و شما رفتن جنگ.

 79. سلام دوستان .بنده احتمالا باخیلی از شماها اشتراکات دینی نداشته باشم ولی اگه عقلانی هم نظر بدیم جای شکی باقی نمیمونه …چون درهیچ کجای دنیا سنگی وجود نداره ک خود ب خود نم داربشه ب خلاف خاک !
  خدایی ک دریارو میشکافه ب خاطر بنده ی صالحش پس حتما میتونه چنین لطفی رو به شهدا بکنه ک ما ایرانی ها از هر مذهبی یاد بگیریم ک باید بیشتر حواسمون به شهدا باشه تا جدیدترین مد های لباس ومو …

 80. دوستان خواهشا اگه سر مزار این شهید بزرگوار میروید روی دیگر قبر ها پا نزارید قبر دیگر شهیدهای اطراف را لگد مال نکنید زیرا دیگر شهید ها هم نزد خدا ارزشمندند
  من با دیدن این صحنه خیلی ناراحت شدم

 81. با سلام
  لزومی ندارد مقام شهدا را با خرافات و مسائل دروغ به دیگران نمایاند. درجات معنوی این عزیزان آنقدر برهمگان آشکار است که به داستان سازی و خرافه پروری احتیاجی نیست.

 82. من و چند تا از دوستام به عنوان چند دانشجویی که علاقمند به صحبت با مادران شهدا و زنده نگه داشتن یاد شهدا هستیم،روز اول محرم پاییز ۹۴ به خونه ی مادر شهید پلارک رفتیم. و میخواستیم از زبون خودشون، علت معطر بودن قبر مادرش رو.بدونیم. ایشون گفتن من خودم نمیتونم با یقین بگم، قطعا عطری که از قبر شهید به مشام میرسه، علتش رابطه ی پسرم احمد با اولیای دین و خود خداست، ولی مادرشون ذکر کردن پسرم زیارت عاشورا رو خیلی خیلی زیاد میخوند و نماز شب…

 83. باسلام راستش من امروزب قصدزیارت قبرشهید ابراهیم هادی ب بهشت زهرا رفتم ولی انگارشهید احمد منو دعوت کردی سر مزارشون واقعا حال عجیبی بود روسری که همراه داشتم رو به قبر مطهرش تبرک کردم الان بعد چندساعت برگشتم خونه هنوز خیسه سرم کردمش ممنونم سیداحمد

 84. شهید پلارک؟
  یه شفاعت .. یه وساطت .. باشه؟
  از روزی که خواهرم اومد تشییع جنازه ی مادرت منتظرم تا یه نگاهیم کنی اما…………
  الانم عکست روبرومه و چشم دوختم به عکست
  تورو به اون دعای نوشته شده در بالای سر عکست قسم با آبروی زیادی که پیش خدا داری واسطه شو..دیگه بریدم..برادری کن برام..یتیم نوازی کن برام……..

 85. آخه برادر من شما با خودت نمیگی که اگر همش یکی بای سرش وایساده و هی گلاب میریزه ک بوی عطر بگیره آیا تمام هفته بیکاره که این کارو بکنه یا مغزش هنگه آخه نابغه برو در مورد یه چیزی درست تحقیق کن بعد بیا متن بزار اینجوری کمتر هم ناسزا میشنوی

 86. هییی خدا رحمت کنه هم شهید احمد پلارک هم همه ی شهیدان که خاک کشورمون زندگی راحتمونو مدیونشون هستیم. حالا من که در کامنت های دوستان رو ملاحضه کردم دلیل این که امروز برام اسم این شهید بزرگ یاداور بشه اینه که امروز سر مزار این شهید بودم واقعا که آرامش خاصی میده آدم سر مزار شهیدان میره به خصوص شهید پلارک خلاصه کنم ولی دوستان این جا جای بحث برای عقاید و دیدگاه خودتان درباره این بزرگوار نیست

 87. من هم سعادت این را پیدا کردم به قبر این شهید عزیز بروم با ورود من واقعا این عطر بهشتی را استشمام کرده وبه معجزه این شهید وتمامی شهدا یقین پیدا کردم .بعد از حضور من چند جوان که انشاالله خدا هدایتشان کند شروع به زدن حرف های چرت وپرت کردند وودیگر اون عطر احساس نشد.خواهشا با دل پاک ومطهر پا به قبور شهدا بگذارید .التماس دعا از تمامی شهدا وخصوصا این شهید عزیز جهت شادی روح شهدا صلوات.

 88. به توفیق داشتم مزار شهید معظم را زیارت کنم
  با وسواس به سنگ آن دست کشیدم اما اثری از رطوبت و خیس بودن نداشت
  از دوستان همراه سوال کردم یکی گفت اگر برسنگ قبر آب بپاشی بوی خوش میدهد.
  رایحه عطر خوشی بود مانند عطر حرم که نمی توانم در مورد ان چیزی بگویم چون افراد زیدی انجا بودند که ممکنست مال انها باشد و یا مانند قبر سایر شهدا یک نفر انجا را عطرافشانی کرده باشد.
  در هرصورت در مورد موارد ذکر شده در مورد این شهید بزرگوار نمی توانم نظری بدهم
  فقط خوشحالم که مزار یک شهید عزیز را زیارت کرده ام

 89. ۸سال جنگ نابرابر!!!!دمشون گرم.با وجود بودن.غیرت داشتن.چه بوی گلاب بده چه نده من خاک پاشم…اصل قضیه که شجاعت و غیرتمندی سید بوده با وجود بوی عطر یا نبود بوی عطر تغییری نمیکنه.

 90. از تو بعیده مثلا لباس امام زمان پوشیدی امثال تو دل آقا را به درد میاره با افکار نسل جوان بازی نکن من خودم به اتفاق دانش آموزام سر مزار شهید رفتیم و اونجا زیارت عاشورا خوندیم و در این مدت مزار کاملا مرطوب بود چرا حرفات با هم تناقض داره

  1. سلام.اولا که من همه را از این شهید بزرگوار نقل کردم . در ثانی منکر فضل شهدا نیستم . ثالثا چیزی که به چشم دیدم و حس کردم را نوشتم . غرضی هم که در کار نیست

   1. من دو بار با دیده تردید رفتم هردو بار بوی گلاب استشمام کردم باردوم هم از نزدیک خیس شدن و رطوبت سنگ مزار را دیدم شاید خداوند عنایتی نسبت به این شهید داشته باشد شما چرا اینقدر بخیل تشریف دارید (باعرض پوزش) این ایراد های بنی اسراییلی چیه می گیرید مگر پیامبر اکرم هروقت به ماه نگاه می کردند شقر القمر می شد ی اعصای حضرت موسی دائما رود نیل را میشکافت بهتر است شما اندکی نماز شب بخوانید و دیگر به آنجا نروید و العاقبه اللمتقین

 91. سلام من حدود دو ماه پیش بهشت زهرا بودم و از سر کنجکاوی سر خاک این شهید رفتم کاملا بوی گلاب احساس میشد وقتی که با دست یا پارچه سنگ قبر خشک میکردیم باز هم آرام آرام نمناک و خیس میشد…این امکان نداره که کسانی سالها بخوان عمدا مزار شهید خیس کنن و به این کار ادامه بدن…شکی ندارم که تمام آون چیزی که دیدم عین حقیقته

 92. سلام دورود خداوند برشهدای عزیز . عزیزان بنده برسر مزار این شهید بزرگوار حاضر شدم و واقعا این مسله حقیقت دارد برادرعزیز شهادتت مبارک

 93. به نظر من خدا شهید پلارک و از بین تمام شهدا برگزید مثل پیامبرا.که برای ما یه معجزه باشه .یه نشونه .من هر ماه میرم سر مزار این شهید .واقعا حس ارامش عجیبی داره قعطه شهدا.مخصوصا شهید پلارک.اصلا دلت نمیخواد از کنار قبرش بری.یه نیروی عجیبی داره.من ادم مومنی نیستم.ولی به همه چی اعتقاد دارم.ما الان جونمونو مدیون همین شهدا هستیم .من مطمینم که شهید پلارک یه معجزست.انتخاب شده از سوی خدا برای نشونه به ادما

 94. منوچهر جان ! احمد جان ! سید یا عامی جان! در کودکی یتیم شده یا در جوانی او را از دست داده جان ! بوی گلاب بدهی یا ندهی دوستت دارم! مثل تمام برادران رشید شهیدت در سرتا سر تاریخ انسانیت بشر! برای بوی گلاب به عظمتتان پی نبردم ! دوستم داشته باشید و تمام همت خود را جمع کنید تا مرا آنچنان که خودتان لایقش بودید و نشد در گمنام رفتن حمایتم کنید. دوستتان دارم ! یادم نمی رود! یادتان نرود !

 95. اگر هم از قبر این بنده خدا بوی گلاب میومد با چرندیات و خزعبلاتی که دوستان !!! افاضه فرمودند دیگه هیچ بویی نمیده ( هرچی میکشیم از همین دوستانه! ) امام زمان حق داره ظهور نکنه ! وقتی دوستانش این طوری و به طور آب نکشیده ای دارن از مهمترین مسائل اعتقادی و معنوی حمایت می کنند ( مثلا )!!! بابا جون به مادران ائمه جلوشون فحش میدادند و بدکاره می نامیدنشون ولی ائمه با صبر و حوصله و بینش اسلامی بهشون پاسخ میدادند این چجور جوابی بود که نوشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وا اسلاماه

 96. منم رفتم سرخاک این شهید بزرگوار خیلی خوب بود من که به حرف آیت الله بهجت در مورد ایشون ایمان دارم خدا کنه در حق ایران و همه جوانها دعا کنه خواسته من سرمزار ایشون این بود

 97. آخه عقلم خوب چیزیه.ما مردم ایران استاد اسطوره و داستان سرایی هستیم.نفس عمل شهدا مهمه. آخه این همه اظهار نظر و بعضا توهین نشون از چیه؟از لی اطلاعی،ندونستن فلسفه شهادت. بوی عطر و گلاب چه راست چه دروغ از ارزش کار شهدا کم نمیکنه.باید بدونیم اینها سربازان شجاع وطن بودن که از خاک ایران عزیز دفاع کردند.خداوند به ما فرصت مطالعه و تعمق در فلسفه شهادت این عزیزان رو بده.

 98. بسم الله الرحمن الرحیم
  من امروز اتفاقی این صفحه رو باز کردم هیچ کاری هم به صدق و کذب این فضیه ندارم فقط اینو می دونم این کرامت ها از شهدا اصلا بعید نیست از طرفی هم کم نیستن کسانی که از جهل مردم نسبت به مسایل دینی سواستفاده میکنن و خرافه گرایی را ترویج می کنن
  اما به عنوان یک جوانی که سعی می کند نسبت مبانی ناب دینی معرفت پیدا کند بسیار متاسف شدم
  خطاب من به همه کسانی است که در مقام دفاع از فضائل و کرامات شهدا به خودشان اجاره می دهند هر حرف زشتی را بر دهان جاری کنند و به دیگران توهین کنند اگر ما داعیه دفاع از شهدا را داریم و ذره ای برای شهدا ارزش قائلیم آیا شهدا راضی به این رفتارهای ناشایست ما هستند بر فرض که طرف مقابل نظرش مخالف ماست آیا ما اجازه داریم فحش بدهیم و ناسزا بگوییم
  ای کسانی که به زعم خود از مقام شهید دفاع می کنید مگر خداوند متعال در قرآن کریم نگفته به بت های بت پرستان ناسزا نگویید
  اگر بخواهیم ذره ای به قرانی که همین شهدا بخاطرش جان عزیز خود را فدا کردند عمل کنیم حتی به بت ها نباید فحش بدهیم چه برسد به برادران و خواهران ایمانی
  بسیار دلم به درد آمد وقتی این نظرات را خواندم و برای بچه های ارزشی بسیار دلم گرفت که چرا ما باید از مسلمانی فقط اسمش را یدک بکشیم
  خداوند کریم در کتاب گران سنگش قرآن فرمول رفتار با دوست و دشمن را به ماگفته است
  *مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم ۖ*
  یعنی ما فقط و فقط باید درمقابل دشمن شدید و غلیظ برخورد کنیم البته به دشمن هم نباد فحاشی کرد باید با او مقابله کرد
  البته دوستان این نوشته را درحالی می نویسم که می دانم عده ای در برابر این برهان های منطقی و عقلانی باز هم تاخت و تاز کرده و شاید فحاشی کنند اما تنها نیتم از نگارش این متن این بود که بر اساس تحقیقات چند ساله خود درباره دین بگویم دین ما کاملترین و منطقی ترین و عقلانی ترین دین است حضرت اهل بیت علیهم السلام و قرآن خداوند هم سرشار از عقلانیت هستند شهدا هم مظهر عقلانیت بودند که بهشت ابدی را با فروختن جان شیرین خود خریدند. بیایید به جای لقه لقه زیان مدافع شهدا بودن به اسلام نابی که بخاطر حفظ آن جان گرانمایه خویش را تقدیم کردند ذره ای عمل کنیم
  ان الله بصیر بالعباد

 99. من خودم داستانی دارم شاید یکم نامرتبط باشه.
  تو خونه نشسته بودم و داشتم مسخره میگردم که چطور بزرگان دین سلام میداند و جواب میشنیدن. با لحن بدی بعد از نماز بلند شدم و به امام حسین سلام دادم و با مسخره کردن گفتم چی شد جواب. همینطور مسخره میگردم که یهو خانمم از طبقه بالا اومد پایین و به لیوان آب بهم داد بهش گفتم آب نمیخوام گفت این آب فرق داره آب حسینیه شهر بشرویه که قدمت چند صد ساله داره هست که بعد از چند ماه تو یخچال مونده و خانمم با خودش گفته بود برام باره. حتما جواب دادن به ما نباید کلامی باشه.خدایا شکرت که حداقل ایمان و اعتقادم به ایمه رو قوی کرد. برداشت آزاد هست ولی امتحان کردنش بسیار اسون

 100. ?????سلام بارها بر سر مزار این شهید گرانی رفته ام در هر ساعتی که هم رفتم بوی گلاب از دورتر ب مشامم میرسیده اگر ایشان سید نیستن سارگزمان هشت زهرا اجازه درج کلمه نمیداد ضمنا اگر اسم شناسنامه ایشان منوچهر باشد طبق فانون روی سنگ مزار باید منوچهر درج شود و اگر بخواهند داخل پرانتز اسم دیگر .مثلا منوچهر(احمد) قانوناشو برید بخونید
  با ایجاد شبهه خصوصا با مخلوط کردن حقیقت و دروغ چی بهتون میرسه؟اونم با نام بردن ار علما و غیره درسته بعضی موارد واقعا درسته ولی همش خیر (مثلا اینکه نباید خیلیموارد عنوان شه)لطفا اعتقاد نداری با اعتقاد بقیه کار نداشته باش جوابت با شهید بزرگوار صمنا اگر اعتقاد به این شهید حماقت است من احمقم و افتخار میکنم??????

 101. من که باخوندن این ماجرا گریم گرفته خوش به سعادت شهید ما روهم شفاعت کن
  خوش به حالت که بی بی فاطمه مادرته خواهشا اینقد کوته فکرنباشین این سعادت نصیب هرکسی نمیشه ماهمه ارادت داریم به ائمه اطهار بخصوص حضرت زهرا
  (س)معلومه این شهید عزیز بس مقامی والادرنزد خدا داره

 102. من امروز ۹۵/۶/۱۰ رفتم سر خاک این شهید ! بوی خوشی از قبر ایشان احساس میشد ولی سنگ قبر ایشان خشک بود و رطوبتی نداشت ! دوست داشتم ببینم آنچه دیگران تعریف می کنند ولی سنگ خشک بود !

 103. سلام دوستان آنچه در مورد شهدا و این شهید والامقام اهمیت دارد این است که خداوند در قران به وصف مقام شهدا پرداخته که با خواندن آن آیات شریف حسرت عمیقی بر دل انسان می نشیند که ای کاش منم جای شهدا بودم

 104. تو رو به اون خدا دست از خرافات و نادانی بردارید گلاب چیه گلاب کیه مگه دوران جادوگریه بابا بس کنید این بدبخت بیچاره ها رفتن جونشونو برای یه سری حیوان مفت خور دزد دادن که مطمعن باشین خودشونم الان پشیمون هستن که چقدر مفت جونشون دادن جنگی که یکسال بیشتر نبوده و بعد از آزاد شدن خرمشهر اون خمینی بیسواد دستور داده تا حمله کنن به عراق تا این همه جوان از بین برن ای خدا خودت نسل همشونو بکن

  1. دهنتو ببند لطفا.مفت خور تویی که با اعتقادای ضعیف دزدکی نفس میکشی.درباره شهدا حرف نزن.خانم محترم مردم احمق نیستن.شما خیلی احمقی.خیلی.فکر میکنی زرنگی ممونگول.منم بارها و بارها رفتم سر خاکشون.شما بهترین گلاب رو برید توو سنگ قبر خودت .ببین چقدر بوش میمونه.اولا این دروغه خیسه کلا.ولی بوی گلاب ازش میاد همیشه.یه چیز مطهره اسگل.اسگل.دیوونع که فکر میکنی بچه زرنگی.اخه گورخر چی به کی میرسه که همچین شایعه ای بسازه

 105. با عرض سلام و ادب خدمت شما عزیزان
  فقط میتونم بگم خوشا به سعادت شهید پلارکی که این چنین خداوند مورد لطف و مرحمت خودش قرارش داد وخوش بحال شهیدان که چنین راهی رو اتنخاب کردند و دست از دنیا شستند ….از خداوند متعال همچین راهی رو برای جوانان خواستارم ان شا الله…

 106. باز هم سلام
  یه حرفی تو دلم میخواستم به تمام برادران وخواهران خودم بگم من کوچیک همتونم ولی باید بهتون بگم که از عواملی که ادمو به خدا نزدیک میکنه همچون شهید پلارک دل نبستن به دنیا و مادیاته و تا میتوانید به جوانها کمک کنید برای ازدواج کردن خییییلی مهمه …خدا حفظتون کنه…

 107. سلام من شهید پلارک و نمیشناختم تااین که درتاریخ ۹ مهرماه بطورتصادفی برسرمزارمطهر ایشان رفتیم باورکنید ادم غرق در حال و هوای مزارشهدا میشه خدایا خودت کمکمون کن چطورباید جواب شهدارو بدیم. مزار این شهید عزیز واقعا بوی عطروگلاب میده امیدوارم خدابحق این شهیدای عزیز ب تموم جونامون کمک کنه برید حتما ببینید تاباورتون بشه من حتی باخیس شدن دستم صورت دخترمو تبرک کردم بخداوندی خدا قسم تا چندساعت بوی عطروگلاب از صورت بچه نرفت.

 108. ما چند سالی بود که بچه دار نمیشدیم برای اولین بار رفتیم سر مزار ایشون،همینطور که به عکس ایشون نگاه میکردم در دلم با ایشون شوخی کردم و گفتم: خوب مردمو سر کار گذاشتیا قبر خودتو معطر میکنی ،اگه راست میگی تورو قسم به بانو فاطمه زهرا از خداوند بخواه یه دختر خوشگل به ما بده و من شنیده بودم که ایشون خیلی شکلات دوست داشتن در ادامه گفتم اگه به حاجت قلبم برسم برات کلی شکلات خیرات میارم

 109. سلام،من ادمی بودم که اصلا شهدا وشهیدارو نمیشناختم، من خودم شب عاشورا دلم گرفته بود،تنها تو خونه بودم زنگ زدم دوستم گفتم محمد تو خونه بیکارم بیا خونه ما،دوستم تا اومد خونمون ساعت ٧ شب بود،من خودم ۴ سال قسمت نشده تو محرم برم سینه زنی امام حسین،داشتم میگفتم تا دوستم امد خونه ما ساعت شد ٧ من نمیدونم چه حسی به من گفت برم بهشت زهرا. ما به دوستمون گفتیم، اونم از خدا خواسته با هیجان به ما گفت بریم!! خلاصه ما تا ماشینو برداشتیم رفتیم جلوی در بهشت زهرا ساعت حدود ٩ شده بود،حالا هوا تاریک شده بود همه جا تاریک بود منو دوستم دو دل شده بودیم بریم داخل بهشت زهرا یا نریم ما همینجور که پشت ماشینای دیگه وایساده بودیم دژبان جلوی در با ینفر که میخواست داخله بهشت زهرا بشه درگیر شد حالا ما با کلی استرس جلوی در وایساده بودیم بریم داخل یا نریم حالا که ما تصمیم گرفتیم بریم این اتفاق افتاد،حالا من تو دل خودم خوشحال بودم گفتم اخ جون نمیریم تو،من گفتم خوب شد نرفتیم داخل من از ترس جلو دوستم تابلو میشیم از ترس، من تا اومدم دنده عقب بگیرم ی دژبان امد سمته ماشبن ما به من گفت سلام من جواب حالا با اعتماد به نفسه بالا جواب دادم سلام قربان،بعدش دژبان به من گفت تو بچه فلان جا نیستی؟ گفتم اره!!! گفت داداشت فلانی نیست؟ گفتم اره!!! بعد از نیم ساعت خوشو بش به ما گفت اینجا چیکار میکنی گفتم اومدم سر خاک بابای دوستم ، حالا این دوسته منم که پیش ما بود از خداش بود بره بهشت زهرا با کلی هیجان رو به روبشه این رفیقه ما خودشو زد به موش مردگی این دژبان که رفیق ما در اومده بود گفت یه دیقه وایسا ردیف کنم بری داخل خلاصه با هزارتا ترس و داستان ما شب تاریک وارد شدیم حالا همه رفته بودن بیرون من بودمو رفیقم با ١٠ ها هزار قبرو مرده من بخدا از ترس داشتم میموردم تا رفتیم به قبر شهدا رسییدم به خدا ی ارامشی داشت که اصلا تا نری باورد نمیشه تمام ترسو من اونجا فراموش کردم،ی بادی امد از ماشین پیاده شدم این بوی گلاب همچین زد توی بینیم که خودم گفتم این وقت شب کی گلاب ریخته رو قبر کی که هنوز بوش مییاد،بورو دنبال کردم دیدم چندتا اونور تر ی سنگ قبری نیمه خیس ازش بوی گلاب میاد که دیدم سنگ قبر شهید پلارک واقا موی تنم سیخ شده بود به خدا تا نبینی باورت نمیشه ببین امشبی که ما رفتیم بهشت زهرا چجوری قسمت شده من این شهید گرامیرو ببینم هر کس این داستان مارو خوندش بره سر مزار شهید گرامی تا باورش بشه، التماس دعا

 110. سلام خدمت شهیدی که وصیت اورا نادیده گرفته ایم و بوی گلاب قبر ان را بهانه خود کرده ایم.کاش خود شهید ما را با این واقعیت باخبر سازد،انشااله

 111. من امروز ۱۳۹۵/۷/۲۷ سر مزار این بزرگوار رفتم جالب و زیبا بود اون لحظه چیزی فقط بهم گفت قسمش بده تا شفاعتت کنه روز قیامت اینو گفتمو فاتحه خوندمو رفتم

  1. سلاخدمت سروران.اون بنده خدایی که سطح دید وتوان فکریش درحد این هست که میگه همه سرکارین.بدون خدا همه رو انسان خلق کرده ولی یکی سیاه ویکی سفید.اونی که تفاوت ایجاد میکنه عمل به دستورات خداست.وگرنه اقارسول الله.باماهم یکی وای ایشان کجا ماکجا.فکر کنی به حرفام متوجه میشی برادر .وسلام علیکم

 112. سلام من امروز سر قبرشون رفتم حقیقتا من و خانوادم بویى استشمام نکردیم نمیدونم چرا در صورتیکه خالم میگفت من هر جمعه اومدم بوى عطر میداد!ولى حقیقتا رطوبت روى سنگ قبرشونو نمیشه گفت آب یا گلابه!چون آب و گلاب زود خشک میشن وقتیم دست بزنى دستت خیس میشه اما این رطوبت بى نهایت عجیبه

 113. شهید احمد پلارک یکی از بزرگان دین و عزیزان خدا بوده او ب ما رسم کمک کردن حتی با خفت هم اموخته این نشانه ى پاکی اوست کسانی ک اورا رد می کنند در مورد گلاب معطر باید بگویم از نظرتان متنفرم یا علی

 114. سلام علیکم
  ۱- شهیدان زنده اند
  ۲- شهید نه غسل میخواهد نه کفن
  ۳- راه شهدا مهمترین مسئله است ( گمراه نشوید )
  ۴-میگویند جوانان زمانه شاه بوده اند ، قول میدهم ، جوانان ایرانی همیشه در فکر ایثار و شهادتند
  ۵- یادتان نرود فحاشی از ضعف است ، چه طرف حق چه طرف کفر

 115. خداوند همه شهیدان اسلام را با سرور و سالار شهیدان مهشور نماید.
  ای وای بر شما … ای هزاران بار خاک برسرتان شما همونهایی هستید که قلب نازنین امام زمان رو به درد میارید ….
  ای خاک بر سرتون شما همون اهل کوفه ای هستین که تمام اهل بیت رو به رنج آوردید ….
  الهی که همه تون به راه راست هدایت بشین خاک برسرها….
  خدارو فراموش کردین اهل بیت رو فراموش کردین امام زمان رو فراموش کردین
  چسبیدین به بوی عطر و از خیس شدن سنگ قبر میگید ای توف برشما بت پرستان درغگویی کافر رذل
  الهی که خدا همه شما رو هدایت کنه اگه قابل هدایت نیستین مثل قوم لوط عذاب سخت و دردناکی داشته باشید
  آره منم دیدم چشمی که هزاران بار خطا میکنه این بار هم میتونه خطا کنه
  این حکایت شده حکایت داعشی های که با هم قسم خوردن بزرگ وکوچیک ما به ظاهر شیعه ها رو تکه تکه بکنن
  بخاطر شما بت پرستان جاهل …. قوم موسی اون همه معجزه دیدن باز بعد از غیبت چند روزه موسب مجددا بت پرست شدن ای خاک برسر شماها و اونها … کج فهم های احمق شما دقیقا مثل اون بت پرستانی هستین که پهلوی فاطمه زهرا رو شکستن الهی که همتون به تیر غیب گرفتار بشین….

 116. من هم یادمه ٢ سال پیش هوای قبرستان رو به تاریکی بود که ترسیده بودم …داداشم گفت می خوای قبر شهید گلابی رو بهت نشون بدم …یادمه وقتی رفتم سر قبرشون واقعا باورم نمیشد یه همچین بوی خوشی داشته باشه ..اما بیشتر آرامشش بود که منو میخکوب کرد .. چقدر حرف زدم باهاشون …برادرم هم به شوخی بهم گفته بود میرم تنها میمونی ..گفتم برو …ترس و تاریکی معنا نداشت ..اگه دلتون گرفته حتما یه سر برین …حتما

 117. باسلام
  ما شهیدامون رو دوست داریم ، روحهمشون معطره چون از تعفن گناه پاک شدن،چه مزارشون مثل شهید پلارک معطر باشه که اگر عمیق به این موضوع نگاه کنیم کلی مطلب میفهمیم وچه معطر نباشه ، شهدا به مقام انسانیت رسیدن و برای رسیدن به این مقام زحمت کشیدن، بوی عطر گرفتن مزار برای ماحجته ، ولی این شهدا عطر اخلاصشون انسانها رو متحول میکنه، به خدا نزدیک میکنه، با قرآن و اهل بیت علیهم السلام آشتی میده ، اما گاهی عطر اخلاصشون رو اجازه میدن که حس کنیم برای اینکه عمیق فکرکنیم و دنبال فکر و هدفشون باشیم ، نه دنبال حاشیه ها
  این مزار بوی عطر میده و هر انسانی این عطر رو حس میکنه مگراینکه قوهء بویایی نداشته باشه و شهید روحش زنده است و میشنوه و میبینه پس حواسمون باشه که چی میگیمو چی مینویسیم و عاقبت بدی درانتظارکسانیه که شهدارو میخوان تخریب کنن ، خون این شهدابه خون امام حسین وصله وتابحال هیچکسی نتونسته پا روی خون امام حسین ع بذاره.

 118. من این سایتو تازه دیدم۰شماها ابروی هرچی ایرانی رو با یه سری از حرفاتون میبرید۰کسی که اعتقاد قلبی داشته باشه خوب میتونه تشخیص بده که این حرف راست یا دروغه۰براتون متاسفم

 119. سلام وای دوستان من تا بحال ندیده و نشنیده بودم تا اتفاقی بر سر مزارش رفتیم من خودم بالای قبرش بودم کنار قبرش خاکش رو لمس کردم یهو عین چشمه جوشید و تر شد دست زدم و بو کردم بوی خیلی خوشی میداد خیلی حیرت انگیزه .

 120. سلام وای دوستان من تا بحال ندیده و نشنیده بودم تا اتفاقی بر سر مزارش رفتیم من خودم بالای قبرش بودم کنار قبرش خاکش رو لمس کردم یهو عین چشمه جوشید و تر شد دست زدم و بو کردم بوی خیلی خوشی میداد خیلی حیرت انگیزززززه .

 121. سلام وای دوستان من تا بحال ندیده و نشنیده بودم تا اتفاقی بر سر مزارش رفتیم من خودم بالای قبرش بودم کنار قبرش خاکش رو لمس کردم یهو عین چشمه جوشید و تر شد دست زدم و بو کردم بوی خیلی خوشی میداد خیلی حیرت انگیزززززه .خیلییییی

 122. من که موندم ازاین نظرات کدوم درسته یک در میان تایید وتکذیب میشه

  بهتره بریم از نزدیک بیینیم چطور تا الان هیچ برنامه تلویزیونی این ماجرا رو بیان نکرده یا حتی از خانواده یا از همرزمان شهید یک مستند بساز ه

 123. با سلام خدمت هموطنان عزیز، بنده خودم چندین بار توفیق زیارت قبور پاک شهدا نصیبم شده و از جمله این شهید بزرگوار . کمی سر مزار ایشان جمعیت بود و بوی عطر ملایمی هم از دور به مشام میرسید ولی نکته ای که برایم مهم بود این بود که وقتی وارد مزار شهدا میشدم انگار از سرزمین اصلی دور می شدم و وارد حال و هوائی معنوی و آرامش بخش می شدم و برایم عجیب بود . چند بار با خانواده رفتم برای آنها هم همین حال اتفاق افتاد و به این نتیجه رسیدیم که این آیه قرآن مجید که می فرماید ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل االه امواتا بل احیاءُ عند ربهم یرزقون کاملا قابل فهم و درک است و خداوند می خواهد دنیا و آخرت این عزیزان از خود گذشته را برای سایر بندگان نمایان کند شاید هدایت شوند .و ما مهمان آنان هستیم پس به هر صورتی از ما پذیرائی میکنند حتی با دعای خیرشان که به یاد آنها و راهشان هستیم . به همین سادگی . به خدا پیچیده نیست . در مظلومیت آنان شک نکنید که در بین آنها سیمای زشت نمی بینید و خدا مگر تا کسی را قبول نکند شهید می کند . برادران و خواهران عزیز این همه شهید جانشان را دادند که دین خدا پایدار شود و کاش بعضی از ظاهر صلاحان و بعضی از مردم با این همه رشوه و اختلاس و دروغ و تزویر و دنیا طلبی و ریا و هزاران گناه دیگر … گرد و غباری نمی کردند تا توجه واقعی از شهدای عزیز دور شود. تو را به ذات پاک خداوند منان استغفار کنید و دست از گناهان شیطانی بردارید و از همه مضرات دنیا و سود های زود گذر فانی بشوئید و به فکر خدمت به خلق خدا باشید . به ذات لایزال خداوندی همه چیر خودبخود درست میشود و دیگر به هزار برنامه جوراجور که هیچکدامش به انتها نرسیده منقضی میشود نیازی نیست . برنامه واقعیتان انسانیت ، رعایت حقوق دیگران ،کسب حلال و روزی حلال و پیروی از دین خدا و فراگیری علم و دانش و بکار بستن آن برای آبادی این مرز و بوم باشد . اندازه نگاه دارید که به خدا روزی وسیع هم اندازه دارد . به خدا خودم افراد متدین زیادی را میشناسم که در این وانفسای اقتصادی ماشین های چند میلیاردی سوار می شوند ولی از درک گرسنگی این همه فقیر عاجزند . خوب وقتی متدینین این کنند وای به بهانه جویان که پشت سر آنان همه کار میکنند و می گویند فلانی هم آن کار را کرد . به خداوندی خدا قصد بیانیه نوشتن نداشتم و این دردل برادر دینیتان بود . فکر کردم اگر مولایم مهدی موعود عج بیاید(انشاء الله) نمی گوید لکنت زبان داشتید این همه حرف های جوراجور می زدید کمی هم سخن حق بگوئید . هموطنان یاد ساده زیستی بزرگان بیافتید و دست از تجمل بیش از حد بردارید . کم آن کافی است ، تو را بخدا در آن غرق نشوید که دنیا و آخرت انسان را به فنا می دهد.امیدوارم به حلال بسنده کنیم تا خداوند باران رحمتش را بر ما نازل و عذاب دنیا و آخرت را از ما بردارد. انشاء الله

دیدگاهتان را بنویسید

هفده + 19 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.